sobota, wrzesień 23, 2023
środa, 03 październik 2018 10:45

Jak zrobić detoks twarzy w domu?

Jak zrobić detoks twarzy w domu?Niezależnie od tego, jaki rodzaj cery posiadamy, raz na jakiś czas warto zafundować sobie detoks skóry. W ten sposób pozwolimy jej odpocząć i sprawimy, że znów zacznie wyglądać świeżo i promiennie. Niestety coraz częściej jest ona bowiem narażona na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak smog i inne obecne w powietrzu zanieczyszczenia.

W połączeniu z szybkim trybem życia, niewłaściwą dietą, a także codziennym makijażem, może to wpłynąć negatywnie na skórę twarzy, pogarszając jej wygląd i kondycję. Dlatego niezwykle ważne jest właśnie to, aby cera mogła raz na jakiś czas solidnie się zregenerować. Detoks skóry jest tutaj niezastąpiony!

Detoks skóry – jak go wykonać?

Detoks skóry twarzy warto zacząć od tego, by przynajmniej jeden dzień w tygodniu pozwolić jej całkowicie odpocząć od nakładania na nią kosmetyków do makijażu. W tym czasie warto też dokładniej przyjrzeć się stosowanym kosmetykom pielęgnacyjnym. Oczywiście możemy użyć tych, które stosujemy na co dzień. Ważne, aby były to kosmetyki sprawdzone i bezpieczne dla skóry.

W czasie detoksu odradza się testowania nowości, ponieważ – zgodnie z jego założeniami – skóra ma odpoczywać i w związku z tym nie możemy narażać jej na ewentualną reakcję alergiczną i jej następstwa w postaci podrażnień.

Które kosmetyki będą w tym czasie niezbędne? Przydadzą nam się z pewnością przede wszystkim: sprawdzony peeling, maseczka, np. maseczka oraz krem. Przeprowadzając detoks skóry, raczej unikamy żeli do twarzy, toników lub płynów micelarnych. Zamiast nich, do przemywania skóry twarzy możemy użyć wody różanej, np. marki Bielenda.

Istotny jest również skład kosmetyków pielęgnacyjnych, bo tylko takich wówczas używamy. W przypadku kremów powinny być to przede wszystkim składniki, które zawierają antyutleniacze, ponieważ pomagają one zredukować wolne rodniki odpowiadające za procesy starzenia się skóry. W ich składzie powinny znaleźć się również witaminy C i E, które nadają skórze blasku i promiennego wyglądu. Natomiast peelingi powinny zawierać składniki antydetoksykujące, które dokładnie oczyszczają skórę twarzy. Rodzaj peelingu należy dopasować do typu cery.

Ponieważ detoks skóry to przede wszystkim oczyszczanie, świetnie sprawdzają się maseczki o tym działaniu. Warto postawić na takie, w których dominującym składnikiem są glinka i algi, a najlepiej jeśli będą składały się wyłącznie z tych składników, jak np. maseczki z czystą glinką marki L’Oréal. Glinka oczyści skórę, natomiast algi pobudzą krążenie krwi, co z kolei przełoży się na produkcję większej ilości kolagenu.

Jak wykonać detoks skóry twarzy?

Detoks skóry twarzy należy zacząć już wieczorem dnia poprzedniego. Wówczas przeprowadzamy dokładny demakijaż. Następnym krokiem powinien być peeling, który oczyści naszą skórę z pozostałości makijażu oraz innych znajdujących się na jej powierzchni zanieczyszczeń. Przygotuje on też skórę twarzy na działanie kosmetyków pielęgnacyjnych, których użyjemy następnego dnia do oczyszczenia skóry twarzy. Po zmyciu peelingu możemy jeszcze przemyć skórę twarzy zwykłą wodą lub wspomnianą wodą różaną.

Lepiej zrezygnować ze stosowania toników oraz płynów micelarnych. Tą czynnością należy również rozpocząć detoks. Następnie nakładamy na twarz maseczkę oczyszczającą, pozostawiamy na kilka minut i dokładnie spłukujemy. Kolejnym etapem jest nałożenie kremu, najlepiej grubszej warstwy, którą pozostawimy do wchłonięcia. Powtórnie nałóżmy go przed snem. W ciągu dnia przemywajmy twarz od czasu do czasu wodą różaną. Tak przeprowadzony detoks sprawi, że nasza skóra twarzy odzyska zdrowy i promienny wygląd.