sobota, 22 wrzesień 2018 11:51

Kwas hialuronowy - jak wykorzystać go w domu?

Każda kobieta pragnie jak najdłużej cieszyć się jędrną gładką skórą. W tym celu warto jak najwcześniej zadbać o prawidłową pielęgnację cery, dostosowaną do jej indywidualnych potrzeb i kondycji. Coraz częściej w ofercie salonów urody pojawiają się zabiegi z kategorii medycyny estetycznej, które mają w zjawiskowy sposób poprawić owal twarzy, ujędrnić skórę i wypełnić zmarszczki.

Czy jednak te inwazyjne zabiegi są konieczne? Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z pomocy specjalisty, warto wypróbować domowe zabiegi kosmetyczne, które, systematycznie stosowane, potrafią dać spektakularne rezultaty.

Jedną z substancji, które warto wypróbować w domowej pielęgnacji skóry jest kwas hialuronowy. Zazwyczaj budzi on skojarzenia z medycyną estetyczną, jednak z powodzeniem można wykorzystać go przy tworzeniu kosmetyków w domowych warunkach. Znacznie ułatwi to jego coraz większa dostępność- specyfik w postaci roztworu można kupić w większości sklepów z naturalnymi kosmetykami oraz zamówić na stronach internetowych.

Kwas hialuronowy - właściwości

Kwas hialuronowy odgrywa szczególną rolę w zakresie nawilżania skóry. Co ważne, nie jest to jedynie nawilżanie powierzchowne, ponieważ kwas ten wiąże i zatrzymuje wodę już w skórze właściwej, dlatego też często okazuje się ratunkiem dla skóry skrajnie przesuszonej i trudnej w pielęgnacji. Kwas posiada również właściwości łagodzące, w związku z czym przyniesie ulgę nawet wrażliwej skórze. Silne właściwości higroskopijne, wspomagające długotrwałe nawilżenie naskórka i głębszych warstw skóry, sprawiają, że substancje czynne będą w większej ilości przepuszczane przez naskórek. W rezultacie wzmocni to działanie innych kosmetyków pielęgnacyjnych.

U kogo sprawdzi się najlepiej?

Kwas hialuronowy świetnie sprawdzi się w pielęgnacji cery dojrzałej. Z uwagi na swoje właściwości higroskopijne kwas ten długotrwale nawilża naskórek, co sprawia, że staje się on bardziej elastyczny, zmarszczki są mniej widoczne, a co za tym idzie, cera wydaje się młodsza i świeższa. Ten składnik kosmetyków z pewnością przypadnie więc do gustu paniom dojrzałym. Z powodzeniem roztworu kwasu hialuronowego mogą używać również alergicy i osoby ze skórą bardzo wrażliwą. Wysoka bio-zgodność, którą charakteryzuje się ten kwas sprawia, że ryzyko uczuleń jest minimalne, podobnie jak ryzyko powstawania podrażnień. Substancję tę z całą pewnością powinny wypróbować również panie martwiące się kondycją swoich włosów. Kwas hialuronowy nie tylko wspomaga porost włosów, lecz również przyczynia się do znacznej poprawy poziomu ich nawilżenia.

Jak używać?

Roztwór kwasu hialuronowego można wykorzystać na różne sposoby. Przede wszystkim może on posłużyć jako składnik wzbogacający już posiadane kosmetyki. Do niewielkiej ilości kremu czy balsamu należy wówczas dodać jedną lub dwie krople roztworu, co znacznie wzmocni ich działanie. Analogicznie można postąpić w przypadku kosmetyków do włosów. Kwas hialuronowy w postaci żelu można również stosować samodzielnie na skórę zwilżoną wodą termalną.

Czytany 409 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.