środa, 22 sierpień 2018 11:05

Depilacja laserowa, o czym warto wiedzieć

Depilacja laserowa jest teraz poszukiwanym zabiegiem medycyny estetycznej. Korzystają z niego liczne kobiety a nawet również i mężczyźni. Pomimo tego że w pojedynkę zabieg wolno zaliczyć jako leczenie nadmiernego owłosienia to jest on w szerokim zakresie dopasowany jako postępowanie do osiągnięcia nieskazitelnie gładkiej skóry. Z tego powodu wskazane jest zapoznać się z pewnymi faktami i mitami odnoszącymi się do depilacji laserowej.

 

Skuteczność depilacji laserem

Jest to pewnie najbardziej wzbudzający wątpliwości temat usuwania owłosienia. Dlatego że: kosmetyczki promuje swoje techniki jako przynoszące efekty. Oglądając Internet lub patrząc na bilbordy widzimy multum haseł o skuteczności i trwałości depilacji realizowanej w danym salonie. Prawdopodobnie wychwycimy że wyjątkowo często widać dwa sformułowania Vectus i Light Scheer oraz cała paleta różnych mniej popularnych marek. Niestety ciężko to pisać bo z rzadka coś takiego się zdarza ale w tej chwili w Polsce (oraz na świecie) jedynie te dwie technologie gwarantują całkowitą efektywność usuwania owłosienia. Inne urządzenia na pewno też mogą efektywnie depilować i przynosić oczekiwane usunięcie zbędnego owłosienia jakkolwiek ich skuteczność nie jest uznana tak wieloma badaniami i dowodami jak wymienionej dwójki. Dlaczego taka jest ich wyższość? Te dwa lasery były pierwsze w swojej kategorii. Light Scheer był pierwszym na świecie laserem diodowym do depilacji, pozostałe lasery diodowe to ledwo próby zaplanowania czegoś zbliżonego. Trzeba dodać że diodę do depilacji stworzyła i opatentowała firma Palomar, który patent został zakupiony przez firmę Lumenis, twórcę Light Scheer. A wypada o ty przypomnieć gdyż laser Vectus jest już bezpośrednim rezultatem prac firmy Palomar który jest udoskonaloną wersją wcześniej wymienionego lasera. Laser do depilacji Vectus jest w tej chwili oceniany za wyjątkowo efektywny i przydatny w licznych sławnych salonach i klinikach na całym świecie.

Trwałość zabiegów depilacji laserem

Trwałość tz. osiągane rezultaty w trakcie są wręcz następstwem efektywności sesji depilacji. Zwróćmy uwagę na fakt że w małym okresie czasu czyli miesiąca czy dwóch wynik depilacji laserem lub światłem IPL będą zbieżne, w obu przypadkach włosy wypadną. Mimo wszystko po sprawnym laserze nie odrosną, a po IPL tak. Depilacja laserem polega na niszczeniu mieszków włosów z których nic nie odrośnie, jednakże nasze tkanki podlegają regularnej przebudowie, każda komorka w skórze właściwej zostaje wymieniona z ustaloną czestotliwością, w następstwie tego choć się piszę że jest to trwały zabieg to niemniej jest to limitowany w okresie czasu. W okresie ok. 2 lat po wykonaniu skutecznej serii zabiegów depilacji przychodzi wolny odrost słabych włosów. Okazjonalnie warto realizować serie zabiegów przypominających aby chronić stały wynik epilacji.

Ból odczuwany w trakcie depilacji laserowej

Pomimo to odmienne osoby w inny sposób mają czułość na ból i posiadają różne pułapy wrażliwości to prawdą jest że ten zabieg jest bolesny, choć skóra w różnych miejscach jest w wyższym stopniu słaba a w niektórych grubsza. Przygotowując się do procedury depilacji laserowej wypada się przystosować na ten fakt, jednakże nie wolno popadać w skrajność – nie jest to ból jaki spowoduje że znikniemy z gabinetu. Duża część pań zaciśnie zęby i nie pokaże symptomów bólu, natomiast niektórzy będą cierpieć. Prawdopodobnie prócz tego słyszeliśmy lub czytaliśmy w ulotkach o bezbolesnej depilacji laserowej. Szkoda, ale są to chwyty reklamowe lub co gorsza nieskuteczne lasery. W obecnych czasach wspaniałym laserem do depilacji jest Vectus Amerykańskiej firmy Palomar i jednakże że zabiegi nim reklamowane są formułowane nieraz jako bezbolesne dlatego że ma 3 stopiony poziom chłodzenia to zaufajcie że jest to jednak ogromny ból. W przypadku gdy nie mamy żadnych syganów w okresie czasu sesji to wypada przemyśleć czy sprzęt jest sprawny, względnie czy nie jest użyta niewielka moc zabiegu. Uwzględnijmy ponadto że rozpoczynające zabiegi będą bardzo bolesne a pozostałe co raz to słabiej, a przy ostatnim możemy odczywać już ledwie lekkie ciepło. Powód jest jasny, na początku owłosienia posiadamy najwięcej, w cyklu serii epilacji rozpoczyna się ich znikanie, tym samym energia lasera zostaje rozproszona.

Bezpieczeństwo depilacji laserowej

Bezpieczeństwo to nie do przecenienia aspekt w medycynie estetycznej i kosmetologii. Lasery kojarzą się wszystkim z cienkim strumieniem światła które może wszystko rozciąć. Ponadto lasery stosowane w medycynie nieprawidłowo używane mogą zrobić niemało szkód. Wpływ posiadają tutaj dwa przyczyny: operator i urządzenie. Osoba obsługująca dane urzadzenie medyczne powinna mieć wiedzę i doświadczenie, dodatkowo urządzenie powinno być bezpieczne i poprawnie wyposażone. Zagrożenie depilacji laserowej tkwi przeważnie w tym że jesteśmy w stanie zaaplikować za dużą dawkę mocy która uszkodzi daną część ciała. Dobry laser do depilacji potrafi jednym błyskiem spalić kartkę papieru z czarnym tuszem, tym samym może oprócz tego zrobić znaczne zniszczenia na skórze pacjenta. Nasuwa się tutaj propozycja aby w takim wypadku nie ustawiać znacznej energii w toku zabiegu żeby był on bezpieczny. Pomimo to z drugiej strony mniejsza moc to niższa skuteczność. W tym momencie dochodzimy do sedna że zabiegi wypada wykonywać dużą mocą ale zarazem taką żeby nie zrobić szkód cerze. Nie jest to łatwe i na dodatek lasery najlepszych producentów potrafią rzetelnie dawkować energię. Nadzwyczaj tutaj pomocny jest czujnik który można przyłożyć do skóry i zinterpretować potrzebną moc do przeprowadzenia skutecznego zabiegu depilacji laserowej. Taki czujnik nazywa się Skintel i oferuje go jedynie laser Vectus. Także widać tylko najlepsi producenci podchodzą do sprawy bezpieczeństwa w adekwatny sposób.

Cena depilacji laserowej

Laserowe usuwanie owłosienia niestety ale jest kosztowane. Ceny są zróżnicowane w zależności od wymiaru partii ciała którą żądamy poddać depilacji przy użyciu lasera. Wydatek wynika z tego że ceny laserów są niezwykle ogromne i dla renomowanych producentów wynoszą 200-400 tyś. zł, co odzwierciedla się w koszcie zabiegu. Mimo wszystko nie wolno patrzeć jednakże na cenę, dlatego że wygoda którą można osiągnąć posiadając cały czas gładkie ciało nie można oszacować.