Polecane artykuły

 • 1
środa, 29 styczeń 2014 18:51

Wodny manicure od A do Z

Wodny manicure Wodny manicure

Malowanie paznokci metodą wodną, zdaje się być czasochłonne. To tylko złudzenie! Kiedy poćwiczysz, dojdziesz do  wprawy. Na czym polega ta metoda? Dowiesz się poniżej, gdzie znajdziesz dokładną instrukcję krok po kroku. Jakie są zalety? Paznokcie wyglądają po prostu oszałamiająco! Najbardziej zachwyca fakt, że na każdym paznokciu wyjdzie inna mozaika, lecz paznokcie zachowają klasę.

Nieprzewidywalność jest najmocniejszą stroną tej metody. Do wykonania będziemy potrzebować wybranych lakierów do paznokci, zmywacza, plastikowego kubeczka, wody, wykałaczki, taśmy klejącej, nożyczek, patyczków higienicznych oraz ręcznika papierowego. 

Pomaluj paznokcie wybranym kolorem bazowym. Najlepiej jeśli będzie to lakier w jasnym kolorze lub baza specjalnie kupiona w drogerii. Gdy lakier wyschnie oklej palec wokół płytki paznokcia taśmą klejącą. Wycinaj, ucinaj, aż dopasujesz taśmę do palca. Nalej wodę do kubka, powinna mieć ona temperaturę pokojową (około 20 stopniu będzie idealne). Odkręć jeden lakier do paznokci i skapnij kroplę lakieru do wody dokładnie na środku kubka. Gdy lakier się 'rozejdzie' po powierzchni wody, dodaj kolejny kolor, i kolejny, i kolejny. Nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o ilość kolorów. Pamiętaj, że lakier szybko wysycha, więc wykonuj te czynności szybko, jedna po drugiej.Za pomocą wykałaczki połącz kolory na powierzchni wody. Po prostu zanurz wykałaczkę i przejedź nią po powierzchni kilkakrotnie.

Następnie zamocz palec w wodzie, aby cała płytka paznokcia znalazła się pod powierzchnią.Nie wyciągaj jeszcze palca z wody. Zbierz wykałaczką lakier z powierzchni wody. Pójdzie łatwo, ponieważ lakier będzie do tej pory już zaschnięty. Dopiero wtedy, kiedy zbierzesz lakier z wody możesz powoli wyjąć palec.

Po wyjęciu z wody odczekaj 2-3 sekundy, żeby woda skapnęła po czym ostrożnie zdejmij z palca taśmę. Jeśli lakier został na skórze zamocz patyczek kosmetyczny w zmywaczu i wyczyść skórę. Poczekaj, aż lakier na płytce wyschnie. Tworzy piękną mozaikę. W ten sposób możesz tworzyć przeróżne, kolorowe malunki na paznokciach. Po wyschnięciu mozaiki pomaluj paznokcie lakierem bezbarwnym dla trwałości. Powtórz te kroki dla każdego paznokcia.

 

Czytany 1255 razy

Artykuły powiązane

 • Najnowsze sposoby na blizny i rozstępy ze świata high-tech Najnowsze sposoby na blizny i rozstępy ze świata high-tech

  Poczciwe kremy i tradycyjne masaże? Nie tylko! Choć w drogeriach nadal można znaleźć mniej więcej takie same środki na cellulit i blizny, jak kilkanaście lat temu, to w gabinetach medycyny estetycznej wszystko zmienia się w błyskawicznym tempie. Przeczytaj o laserze frakcyjnym CO2 i innych!

 • Zabieg ONDA - prawdziwy pogromca tłuszczu Zabieg ONDA - prawdziwy pogromca tłuszczu

  Od dłuższego czasu zastanawiasz się nad tym, jak zrzucić swoje zbędne kilogramy? Chcesz zawalczyć o własną sylwetkę jednak nie masz pojęcia, w jaki sposób tego dokonać? Jeśli tak to doskonale się składa. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem. Na jego łamach dowiesz się większej ilości informacji niezbędnych do zrealizowania zamierzonych efektów.

 • Stylizacja rzęs - co należy wiedzieć przed udaniem się na zabieg? Stylizacja rzęs - co należy wiedzieć przed udaniem się na zabieg?

   Przedłużanie rzęs staje się coraz bardziej popularnym zabiegiem w salonach kosmetycznych. Jego efekty w porównaniu z użyciem tradycyjnej maskary czy domowym przyklejaniem kępek nie mają sobie równych.

 • Gotowa na sylwestra Gotowa na sylwestra

  Za chwilę powitamy nowy, 2020 rok! Jeszcze czas, choć coraz go mniej. Spokojnie, zdążysz! Dzięki kilku prostym zabiegom pielęgnacyjnym w sylwestrową noc poczujesz się jak prawdziwa królowa balu. Nawet, jeśli zaczniesz się szykować za pięć dwunasta.

 • Wszystko, co warto wiedzieć o szczoteczkach sonicznych do twarzy Wszystko, co warto wiedzieć o szczoteczkach sonicznych do twarzy

  Szczoteczki soniczne to w ostatnich latach jedno z największych odkryć w kosmetycznym świecie. Rozwój nowych technologii zaowocował ogromną wręcz rewolucją w kwestiach związanych z pielęgnacją i oczyszczaniem skóry naszej twarzy. Największym uznaniem cieszą się soniczne gadżety szwedzkiej marki Foreo.