Polecane artykuły

 • 1

środa, 29 styczeń 2014 17:51

Wodny manicure od A do Z

Wodny manicure Wodny manicure

Malowanie paznokci metodą wodną, zdaje się być czasochłonne. To tylko złudzenie! Kiedy poćwiczysz, dojdziesz do  wprawy. Na czym polega ta metoda? Dowiesz się poniżej, gdzie znajdziesz dokładną instrukcję krok po kroku. Jakie są zalety? Paznokcie wyglądają po prostu oszałamiająco! Najbardziej zachwyca fakt, że na każdym paznokciu wyjdzie inna mozaika, lecz paznokcie zachowają klasę.

Nieprzewidywalność jest najmocniejszą stroną tej metody. Do wykonania będziemy potrzebować wybranych lakierów do paznokci, zmywacza, plastikowego kubeczka, wody, wykałaczki, taśmy klejącej, nożyczek, patyczków higienicznych oraz ręcznika papierowego. 

Pomaluj paznokcie wybranym kolorem bazowym. Najlepiej jeśli będzie to lakier w jasnym kolorze lub baza specjalnie kupiona w drogerii. Gdy lakier wyschnie oklej palec wokół płytki paznokcia taśmą klejącą. Wycinaj, ucinaj, aż dopasujesz taśmę do palca. Nalej wodę do kubka, powinna mieć ona temperaturę pokojową (około 20 stopniu będzie idealne). Odkręć jeden lakier do paznokci i skapnij kroplę lakieru do wody dokładnie na środku kubka. Gdy lakier się 'rozejdzie' po powierzchni wody, dodaj kolejny kolor, i kolejny, i kolejny. Nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o ilość kolorów. Pamiętaj, że lakier szybko wysycha, więc wykonuj te czynności szybko, jedna po drugiej.Za pomocą wykałaczki połącz kolory na powierzchni wody. Po prostu zanurz wykałaczkę i przejedź nią po powierzchni kilkakrotnie.

Następnie zamocz palec w wodzie, aby cała płytka paznokcia znalazła się pod powierzchnią.Nie wyciągaj jeszcze palca z wody. Zbierz wykałaczką lakier z powierzchni wody. Pójdzie łatwo, ponieważ lakier będzie do tej pory już zaschnięty. Dopiero wtedy, kiedy zbierzesz lakier z wody możesz powoli wyjąć palec.

Po wyjęciu z wody odczekaj 2-3 sekundy, żeby woda skapnęła po czym ostrożnie zdejmij z palca taśmę. Jeśli lakier został na skórze zamocz patyczek kosmetyczny w zmywaczu i wyczyść skórę. Poczekaj, aż lakier na płytce wyschnie. Tworzy piękną mozaikę. W ten sposób możesz tworzyć przeróżne, kolorowe malunki na paznokciach. Po wyschnięciu mozaiki pomaluj paznokcie lakierem bezbarwnym dla trwałości. Powtórz te kroki dla każdego paznokcia.

 

Czytany 1203 razy

Artykuły powiązane

 • Kawior – luksusowy składnik kremów. Jak wpływa na cerę? Kawior – luksusowy składnik kremów. Jak wpływa na cerę?

  Kawior to nie tylko znany od tysiącleci przysmak. To również znakomite źródło składników odżywczych dla skóry.

 • Moc cząsteczki monojonowej Moc cząsteczki monojonowej

  Nie o mikrocząsteczkach, nie o nanocząsteczkach lecz o technologii monojonowej w kosmetologii i innowacyjnym podejściu do minerałów w suplementacji diety mówiliśmy podczas konferencji prasowej spółki Invex Remedies w siedzibie IMR advertising by PR.

 • Nowoczesne oprogramowanie do salonów kosmetycznych Nowoczesne oprogramowanie do salonów kosmetycznych

  Prowadzenie własnego salonu kosmetycznego to dla wielu osób spełnienie marzeń o niezależności zawodowej i finansowej. Jednak już po otworzeniu biznesu okazuje się, że trzeba ogarnąć wiele rzeczy oprócz tego, co kocha się najbardziej.

 • Epilacja laserowa - skuteczna i bezbolesna metoda depilacji? Epilacja laserowa - skuteczna i bezbolesna metoda depilacji?

  Nieskazitelnie gładkie nogi to marzenie wielu kobiet, niestety codzienne korzystanie z jednorazowych maszynek do golenia bywa dosyć uciążliwe. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z zabiegu epilacji, czyli trwałego usuwania zbędnego owłosienia przy pomocy lasera. Czy warto zdecydować się właśnie na tę metodę? Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

 • I miejsce w Hicie Kosmetycznym dla Żelu do powiek i pod oczy ze świetlikiem i algami I miejsce w Hicie Kosmetycznym dla Żelu do powiek i pod oczy ze świetlikiem i algami

  Niezmiernie miło nam poinformować, że Żel do powiek i pod oczy ze świetlikiem i algami zdobył I miejsce w konkursie HIT Kosmetyczny w kategorii kosmetyków aptecznych, organizowanym przez miesięcznik Dobre Rady!