Polecane artykuły

 • 1

środa, 29 styczeń 2014 17:51

Wodny manicure od A do Z

Wodny manicure Wodny manicure

Malowanie paznokci metodą wodną, zdaje się być czasochłonne. To tylko złudzenie! Kiedy poćwiczysz, dojdziesz do  wprawy. Na czym polega ta metoda? Dowiesz się poniżej, gdzie znajdziesz dokładną instrukcję krok po kroku. Jakie są zalety? Paznokcie wyglądają po prostu oszałamiająco! Najbardziej zachwyca fakt, że na każdym paznokciu wyjdzie inna mozaika, lecz paznokcie zachowają klasę.

Nieprzewidywalność jest najmocniejszą stroną tej metody. Do wykonania będziemy potrzebować wybranych lakierów do paznokci, zmywacza, plastikowego kubeczka, wody, wykałaczki, taśmy klejącej, nożyczek, patyczków higienicznych oraz ręcznika papierowego. 

Pomaluj paznokcie wybranym kolorem bazowym. Najlepiej jeśli będzie to lakier w jasnym kolorze lub baza specjalnie kupiona w drogerii. Gdy lakier wyschnie oklej palec wokół płytki paznokcia taśmą klejącą. Wycinaj, ucinaj, aż dopasujesz taśmę do palca. Nalej wodę do kubka, powinna mieć ona temperaturę pokojową (około 20 stopniu będzie idealne). Odkręć jeden lakier do paznokci i skapnij kroplę lakieru do wody dokładnie na środku kubka. Gdy lakier się 'rozejdzie' po powierzchni wody, dodaj kolejny kolor, i kolejny, i kolejny. Nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o ilość kolorów. Pamiętaj, że lakier szybko wysycha, więc wykonuj te czynności szybko, jedna po drugiej.Za pomocą wykałaczki połącz kolory na powierzchni wody. Po prostu zanurz wykałaczkę i przejedź nią po powierzchni kilkakrotnie.

Następnie zamocz palec w wodzie, aby cała płytka paznokcia znalazła się pod powierzchnią.Nie wyciągaj jeszcze palca z wody. Zbierz wykałaczką lakier z powierzchni wody. Pójdzie łatwo, ponieważ lakier będzie do tej pory już zaschnięty. Dopiero wtedy, kiedy zbierzesz lakier z wody możesz powoli wyjąć palec.

Po wyjęciu z wody odczekaj 2-3 sekundy, żeby woda skapnęła po czym ostrożnie zdejmij z palca taśmę. Jeśli lakier został na skórze zamocz patyczek kosmetyczny w zmywaczu i wyczyść skórę. Poczekaj, aż lakier na płytce wyschnie. Tworzy piękną mozaikę. W ten sposób możesz tworzyć przeróżne, kolorowe malunki na paznokciach. Po wyschnięciu mozaiki pomaluj paznokcie lakierem bezbarwnym dla trwałości. Powtórz te kroki dla każdego paznokcia.

 

Czytany 1199 razy

Artykuły powiązane

 • Rzęsy norki czy rzęsy syntetyczne, czyli jak wybrać idealny rodzaj sztucznych rzęs i metodę ich przedłużania Rzęsy norki czy rzęsy syntetyczne, czyli jak wybrać idealny rodzaj sztucznych rzęs i metodę ich przedłużania

  Decydując się na zabieg przedłużania rzęs oczekujemy zjawiskowego efektu pięknego spojrzenia, ale również trwałości i wysokiej jakości zabiegu. Aby wybrać najlepszą dla siebie opcję warto poznać rodzaje materiałów używanych do produkcji sztucznych rzęs, rodzaj skrętu i metody aplikacja - dzięki temu możliwe będzie świadome dopasowanie rzęs do swoich potrzeb i typu urody.

 • Nauka wizażu od podstaw - od czego zacząć? Nauka wizażu od podstaw - od czego zacząć?

  Niezależnie od tego, czy jesteś na początku swojej przygody z makijażem i szukasz sposobu na poznanie podstaw, czy wiesz już co nieco, ale chcesz rozwijać swoje umiejętności - ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Wiedząc o tym, jak ciężka może być samodzielna nauka wizażu przygotowaliśmy wskazówki co do tego, jak i gdzie zdobyć wiedzę i praktyczne umiejętności, które będziesz mogła wykorzystać na sobie, swoich bliskich, a w przyszłości, kto wie, może nawet profesjonalnie na klientkach.

 • Kim jest #kobietafloslek? Kim jest #kobietafloslek?

  W tym roku Laboratorium Kosmetyczne FLOSLEK obchodzi jubileusz 25-lecia. Z tej okazji zrodziła się idea, by bliżej poznać Panie, dla których firma tworzy kosmetyki. Zapraszamy do wspólnej zabawy, zaplanowanej na cały rok. Zostań #kobietąfloslek i wygraj wspaniałe, kobiece nagrody!

 • Jak przygotować skórę na wiosnę? Jak przygotować skórę na wiosnę?

  Wyczekiwana z utęsknieniem wiosna, to najlepszy moment na zadbanie o urodę. Zabiegi w salonie i domowa pielęgnacja skóry poprawią Twój wygląd, samopoczucie i sprawią, że uzyskasz świeżą i promienną cerę.

 • Domowe SPA – jak je przygotować? Domowe SPA – jak je przygotować?

  Każdy zasługuje na odrobinę relaksu i przyjemności. Jeśli nie stać Cię lub nie masz czasu na wyprawę do salonu SPA, niczym się nie przejmuj. Równie miły i odprężający seans możesz sobie zaserwować sama w domu. Przeczytaj poradnik i zobacz, jak przygotować się do domowego SPA. Zadbaj o najważniejsze elementy i podaruj sobie relaks po ciężkim dniu pracy nawet dziś.