czwartek, 23 kwiecień 2020 17:53

Wehikuł czasu dla skóry

Karboksyterapia Karboksyterapia

Osobom pierwszy raz słyszącym słowo karboksyterapia nazwa ta prawdopodobnie nie kojarzy się z niczym, ale ta metoda odmładzania skóry zbiera ostatnimi czasy spore grono zwolenniczek. Cudownie przywrócona jędrność, wydawałoby się na dobre zwiotczałej skórze to marzenie wielu kobiet, a dziś dzięki rozwojowi medycyny estetycznej i kosmetologii to marzenie jest na wyciągnięcie ręki.

Zabieg karboksyterapii to klinicznie sprawdzona metoda wykonywana poprzez wprowadzenie do tkanki podskórnej dwutlenku węgla w określonych ilościach. Robi się to za pomocą cienkiej igły oraz aparatury regulującej przepływ i temperaturę wprowadzanego związku. Wstrzyknięty gaz rozbija tkankę tłuszczową, która następnie jest naturalnie usuwana przez organizm. Dwutlenek węgla rozszerza naczynia krwionośne, dzięki czemu komórki lepiej są lepiej dotlenione, aktywowany zostaje stymulator wzrostu naczynek włosowatych, co poprawia mikrokrążenie, dzięki czemu zniwelowany zostaje problem cieni pod oczami.

Kiedy decydować się na zabieg?

Szerokie możliwości używania cudownego gazu działają na jego korzyść. Dzięki temu zabiegowi można nie tylko ujędrnić skórę twarzy, korzystając przy tym z mnóstwa pozytywnych efektów, które dobrze wpływają na wygląd i zdrowie cery, ale i zredukować cellulit. Dzięki bezpieczeństwu i małej inwazyjności zabiegu można go stosować na całym ciele od ud po okolice oczu, a nawet dłonie.


Zastosowanie Karboksyterapii:
• rozbicie cellulitu, którego trudno się pozbyć tylko dietą połączoną z aktywnością fizyczną.
• wypadanie włosów- zabieg wzmacnia cebulki
• zmarszczki- pobudzona jest produkcja kolagenu, odpowiadającego za elastyczność skóry
• redukcja rozstępów
• opadające powieki
• ogólna rewitalizacja skóry
• podwójny podbródek
• blizny np. potrądzikowe


Bezpieczeństwo karboksyterapii


We wszelkiego rodzaju zabiegach najważniejsze to nie zaszkodzić. Dlatego przed ingerowaniem w swoje ciało należy upewnić się, że to bezpieczne i nie dotkną nas żadne skutki uboczne. Terapia CO2 jest jedną z najbezpieczniejszych metod poprawienia wyglądu, ale mimo to istnieją pewne przeciwwskazania.

• ciąża
• niewydolność serca
• niewydolność nerek
• choroby płuc
• stany zapalne skóry

Przed zabiegiem najlepiej skonsultować ze specjalistą swoich dolegliwości, by być w pełni przekonanym o swoim bezpieczeństwie.

Po terapii mogą wystąpić skutki uboczne takie jak siniaki czy rumienie, a niekiedy nawet obrzęki. W celu im zapobiegania należy przez kilka godzin od zabiegu nie używać kosmetyków, na parę dni zrezygnować z aktywności fizycznej oraz unikać saun i basenów.


Jak wybrać najlepszy zabieg?

Jakość wykonanej terapii wiąże się z kompetencjami specjalistów ją wykonujących. Bardzo istotne jest też by urządzenie, którym jest wykonywany zabieg spełniało odpowiednie normy i posiadało odpowiednie certyfikaty. Jedyne zatwierdzone przez ministerstwo zdrowia urządzenie posiadające przy tym certyfikat Komisji Europejskiej i Medical Devices to CDT Evolution.

Karboksyterapia za pomocą tego sprzętu polega na wstrzykiwaniu CO2 w odpowiednich ilościach pod skórę, ale dzięki automatycznemu podgrzewaniu gazu komfort pacjenta jest możliwie najwyższy. W Krakowie funkcjonuje Instytut Piękna Bielenda gdzie znajduje się owo urządzenie.

Specjaliści ustalają z pacjentem cykl zabiegowy obejmujący przeważnie od 5 do 15 zabiegów, wybrany cykl, dostosowany do indywidualnego przypadku, ma możliwie najlepiej pomóc przywrócić elastyczność skóry twarzy czy dekoltu.

Gabinet w ofercie posiada liczne promocje, dzięki którym za jakość można zapłacić nieproporcjonalnie niską cenę. Oprócz Karboksyterapii można znaleźć tam ofertę wielu innych, profesjonalnie wykonywanych zabiegów takich jak mezoterapia igłowa czy depilacja laserowa. A cennik znajdujący się na stronie internetowej krakowskiej kliniki pokazuje, że jakościowe zabiegi nie zawsze muszą dużo kosztować.

Media