środa, 22 kwiecień 2020 18:30

Na problem z wypadaniem włosów i łysieniem - transplantacja włosów

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety stają przed problemem wypadania włosów. Co więcej, jeśli wcześniej problem ten był znany tylko osobom starszym, obecnie wielu młodych ludzi w wieku 25–35 lat cierpi z powodu łysienia. Około 85% mężczyzn i 40% kobiet martwi się oznakami stopniowego łysienia: niektórzy zwracają się do stylistów i radykalnie zmieniają fryzurę, inni myślą o noszeniu peruki.

Jednak dzisiaj istnieje metoda, która nie maskuje, ale całkowicie eliminuje problem jest to transplantacja włosów.

 

Czym jest transplantacja włosów?

  Transplantacja włosów to procedura polegająca na pobraniu mieszków włosowych z obszarów, które nie są narażone na wypadanie włosów (z tyłu głowy lub skroni) i przeszczepieniu ich na łysinę lub obszar z przerzedzonymi włosami. Zabieg jest preferowaną metodą, ponieważ daje trwały efekt, czyli naturalne i zdrowe włosy. Najczęściej z przeszczepu włosów korzystają osoby zmagające się z łysieniem androgenicznym zarówno typu żeńskiego i męskiego, w przypadku łysienia plackowatego oraz spowodowanego urazem.

Na czym polega transplantacja włosów?

  Innowacyjna metoda przeszczepu włosów wykonywana jest przy wykorzystaniu robota Artas iX, zaprogramowanego do oceny, jakości grafów (mieszków włosowych), dzięki czemu z danego miejsca na głowie pobierane są tylko najlepsze jednostki.To precyzyjne urządzenie w ciągu godziny może pobrać do tysiąca cebulek włosów i wszczepić je w dwa tysiące miejsc. Dzięki sztucznej inteligencji nie występuje ryzyko błędu ludzkiego, osiągany jest lepszy efekt transplantacji włosów, bez efektów ubocznych w postaci szwów i blizn jak w przypadku zabiegu tradycyjnego. Czas trwania całej procedury wynosi od 4 do 8 godzin a pierwsze efekty są zauważalne już po pierwszym zabiegu.

 Zabieg transplantacji włosów wykonywany w Centrum Przeszczepu Włosów w Klinice Elite w Warszawie, przeprowadzają doświadczeni specjaliści posiadający wiedzę zawodową i kompetencje do pracy z robotem:  https://artasclinic.com/przeszczep-wlosow-artas-ix/. Precyzyjnie przeprowadzony przeszczep włosów nie pozostawia śladów, dzięki czemu pacjenci mogą wrócić do swoich codziennych obowiązków. Zastosowanie najbardziej zaawansowanej technologicznie metody transplantacji włosów na świecie, daje lekarzom możliwość wykonania nawet bardzo skomplikowanego przeszczepu.

Z jakiego obszaru głowy pobierane są mieszki włosowe do transplantacji?

  Najwłaściwszym obszarem głowy do pobrania cebulek włosów do przeszczepu jest tył głowy, ponieważ włosy w tym miejscu nie są wrażliwe na działanie hormonów DHT i nie wypadają. Ponadto zawierają więcej pigmentu, są mocniejsze i grubsze, układają się w grafy (każdy po 2/3 cebulki włosowe). Pacjenci poddający się transplantacji włosów z użyciem robota Artas iX osiągają naturalne efekty i trwałe rezultaty, posiadane przez nich włosy chronione są przed uszkodzeniem. Zabieg powoduje minimalne dolegliwości bólowe, które dla pacjentów nie stanowią problemu.

Zalety transplantacji włosów z użyciem robota Artas iX

  • System komputerowy monitoruje działanie robota typując do transplantacji najlepsze zespoły mieszków włosowych
  • Robot dokładnie odmierza kąt zaplanowanego wkłucia a także jego głębokość
  • Artas iX pracuje z niezwykłą precyzją nie narażając pacjenta na uszkodzenie włosów
  • Transplantacja nie powoduje powstawania blizn.

 Jakie efekty osiągane są po transplantacji włosów? 

  Po zabiegu przeszczepu włosów należy przestrzegać zaleceń specjalistów, co pozwoli uzyskać oczekiwane efekty. Przez okres do 14 dni po transplantacji włosów nie można wykonywać intensywnego wysiłku fizycznego. Nie należy nosić ściśle przylegających czapek, ponadto zalecane jest nawilżanie solą fizjologiczną okolic, z których zostały pobrane mieszki włosowe. Powstałe po zabiegu strupki powinny wygoić się w ciągu tygodnia. Czas oczekiwania na nowe włosy wynosi kilka miesięcy licząc od dnia zabiegu. Ale już po dziewięciu miesiącach łysina zostanie pokryta włosami, pacjent będzie wyglądał naturalnie a problem wypadania włosów stanie się przeszłością.

Czytany 97 razy

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.