wtorek, 28 kwiecień 2020 16:59

Dlaczego warto wybrać usuwanie zmarszczek w gabinecie medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna Medycyna estetyczna

W gabinetach medycyny estetycznej można skorzystać z wielu zabiegów na twarz i na ciało. Największą popularnością cieszą się te usuwające zmarszczki.

Nawet najlepsze kosmetyki nie są w stanie całkowicie zlikwidować zmarszczek. Nie oznacza to jednak, że jedynym rozwiązaniem jest wtedy inwazyjny lifting w klinice chirurgii plastycznej. Jest alternatywa – to usuwanie zmarszczek w gabinetach medycyny estetycznej.

Czym dokładnie jest medycyna estetyczna? W jaki sposób odbywa się usuwanie zmarszczek w takich gabinetach?

Medycyna estetyczna – w końcu skuteczne i bezpieczne usuwanie zmarszczek

Medycyna estetyczna jest działem medycyny skupionym głównie na estetyce skóry twarzy oraz ciała. Jej najważniejszym celem jest zadowolenie pacjenta, który chciałby zmienić swój wygląd lub zapobiec tym zmianom w przyszłości.

W przeciwieństwie do kosmetyków oraz zabiegów kosmetologicznych, usuwanie zmarszczek w gabinetach medycyny estetycznej jest znacznie skuteczniejsze. Z drugiej strony jest również bardzo bezpieczne – w zestawieniu z zabiegami chirurgii plastycznej procedury te są małoinwazyjne i nie wymagają szczególnej rekonwalescencji.

Dodatkowo, medycyna estetyczna oferuje do wyboru wiele typów zabiegów na zmarszczki. Jakie z nich są najbardziej popularne?

Usuwanie zmarszczek – najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Każdy gabinet medycyny estetycznej może zaproponować swoim pacjentom dostęp do szerokiej gamy procedur skoncentrowanych na usuwaniu zmarszczek.

Dobór właściwej procedury polega przede wszystkim na typie zmarszczek, ich ilości, typie skóry, a także na indywidualnych oczekiwaniach pacjentki.

Botox

To najbardziej popularny zabieg medycyny estetycznej używany do usuwania zmarszczek, w tym w szczególności zmarszczek mimicznych, na przykład na czole, wokół oczu – kurzych łapek, przy ustach.

Botox, inaczej toksyna botulinowa, to preparat wstrzykiwany bezpośrednio w zmarszczkę. Powoduje on zatrzymanie przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, a tym samym wygładzenie zmarszczki.

Rezultaty utrzymują się wtedy przez około 3-6 miesięcy.

Kwas hialuronowy

To druga popularna substancja stosowana w gabinetach medycyny estetycznej. To naturalny, biozgodny związek, który występuje w skórze człowieka. Używany jest on powszechnie w medycynie estetycznej jako środek do wypełniania zmarszczek i do poprawy objętości skóry.

Zabieg usuwania zmarszczek kwasem hialuronowym polecany jest głównie na zmarszczki starcze. Dodatkowo, możliwa jest wtedy wolumetria skóry, czyli nadanie jej utraconej objętości, zmniejszenie wiotkości.

Efekt utrzymuje się nawet do 6-12 miesięcy.

Osocze bogatopłytkowe

„Wampirzy lifting”, który wykorzystuje osocze bogatopłytkowe, jest jedną z ostatnich nowości w medycynie estetycznej.

Zabieg ten jest często używany jako alternatywa dla botoksu – intensywnie regeneruje skórę, a przy tym zmniejsza zmarszczki i posiada działanie anti-aging, czyli przeciwstarzeniowe.

Do zabiegu stosuje się osocze bogatopłytkowe produkowane z krwi pobranej od pacjenta. Preparat jest zatem bezpieczny, a ryzyko skutków ubocznych niemalże całkowicie wyeliminowane.

Thermolifting

To zabieg bazujący na promieniowaniu podczerwonym, który ma na celu ujędrnienie skóry oraz zmniejszenie zmarszczek. Najczęściej thermolifting wykonuje się na urządzeniu Zaffiro.

Podczas procedury wytwarzane jest promieniowanie podczerwone (IR) o odpowiednich parametrach, które powoduje pojawienie się efektu termicznego w skórze. Zachodzi podgrzanie i skurczenie włókien kolagenowych, co daje efekt zagęszczenia, zwiększenia napięcia skóry, a przy tym redukcji zmarszczek.

Zabieg ten posiada również działanie długofalowe – opóźnia postęp procesów starzeniowych.

Dobre gabinety medycyny estetycznej mogą zaoferować również innego rodzaju zabiegi, które dobierane są specjalnie do pacjenta. Najlepiej więc umówić się na konsultację!

Media