środa, 29 kwiecień 2020 10:39

Najlepsze fotele kosmetyczne do twojego salonu

Fotel kosmetyczny Fotel kosmetyczny

Kiedy planujesz wygląd salonu kosmetycznego, musisz pamiętać, że będzie on twoją wizytówką w oczach klientów. Koniecznie musi prezentować się schludnie, ale także wyróżniać się klasą i elegancją. Zwróć uwagę przede wszystkim na wybierany fotel kosmetyczny. Nie bez znaczenia jest jego nowoczesny design, ale nade wszystko niezbędna jest wygoda, którą cieszyć będzie twoich klientów w czasie zabiegów.

 

Pamiętaj, że piękny młody wygląd to tylko jeden z powodów, dla których klienci wracają do salonów kosmetycznych. Kierują się również chęcią złapania oddechu od codziennych obowiązków - chcą zwyczajnie wypocząć. Fotel kosmetyczny powinien zatem być naprawdę wygodny. Nie podejmuj decyzji o jego zakupie pochopnie. Jaki powinien być fotel kosmetyczny?

Jak wybrać fotel kosmetyczny do salonu?

Nade wszystko liczy się wygoda. Komfort przychodzących do ciebie klientów zawsze powinien być twoim priorytetem. Nie ma znaczenia rodzaj zabiegów wykonywanych przez ciebie czy twoich pracowników. Jak wspominaliśmy, do salonu kosmetycznego przychodzi się przede wszystkim po to, by wypocząć. Profesjonalne fotele kosmetyczne muszą więc dawać twoim klientom możliwość odpoczynku po całym dniu.

Fotel kosmetyczny

Fotel kosmetyczny

Nie bez znaczenia pozostaje również komfort pracy. Wybieraj więc tylko te fotele kosmetyczne, które mają możliwość regulowania swoich wymiarów. Dzięki temu będziesz w stanie dopasować je do wzrostu osoby pracującej przy nich. Zwróć uwagę, że nieprawidłowe warunki pracy powodują ból kręgosłupa, a często również większe problemy zdrowotne, które skutecznie utrudniają przeprowadzanie zabiegów.

Funkcje idealnego fotela kosmetycznego:

  • regulacja w zakresie góra-dół,
  • wyprofilowane siedzisko i oparcie,
  • stabilna konstrukcja,
  • podnóżek,
  • kółeczka,
  • cichy silnik (opcjonalnie).

Fotele kosmetyczne powinna cechować również łatwość obsługi. Oczywiście, design pasujący do aranżacji i wygoda są bardzo ważne, ale musi być też funkcjonalny. Aby wybrać właściwy model, trzeba uwzględnić przede wszystkim oferowane przez ciebie zabiegi. W ten sposób określisz, jakie funkcje powinny posiadać idealnie dobrane fotele kosmetyczne. To znacząco ułatwi ci codzienną pracę. Przyjrzyj się przede wszystkim sposobom regulacji wysokości. Właśnie z tego najczęściej będziecie korzystali w swojej pracy.

Jak przebiega regulacja fotela kosmetycznego?

Obecnie dostępne na rynku fotele kosmetyczne mogą bardzo się między sobą różnić. Jedną z podstawowych kwestii jest sposób regulacji wysokości lub oparcia. Najpopularniejsze 3 grupy to:

  • manualne fotele kosmetyczne - zarówno oparcie, jak i nagłówek musisz regulować ręcznie, co przysparza niekiedy sporo trudności, jednak zazwyczaj fotele są bardzo lekkie i nie ma problemu z ich przesuwaniem z miejsca na miejsce;
  • hydrauliczne fotele kosmetyczne - posiadają specjalną dźwignię, za pomocą której regulujesz ich wysokość;
  • elektryczne fotele kosmetyczne - posiadają niewielki silniczek (czasami jest ich kilka), który zapewnia szybką i płynną regulację nie tylko wysokości, ale także poszczególnych części fotela, ich wadą jednakże może być dość wysoka cena.

Designerskie fotele kosmetyczne

Oczywiście, że najlepsze fotele kosmetyczne są jednocześnie wygodne, praktyczne i w korzystnej cenie. Każdy salon kosmetyczny musi jednak wyróżniać się spośród innych oryginalnym stylem, dzięki któremu zapadnie w pamięć klientom.

Wygląd salonu kosmetycznego to wizytówka właściciela i pracowników. Okazuje się, że z perspektywy klienta, który do niego przychodzi, może on być równoważny z umiejętnościami osób wykonujących zabiegi. Gdy natomiast o niego nie zadbasz, może okazać się nawet ważniejszy. Pamiętaj, że poczucie estetyki jest jedną z najważniejszych rzeczy w branży kosmetycznej. Niezbędne więc jest zadbanie o to, by wybrane fotele kosmetyczne uzupełniały aranżację twoich wnętrz.

Designerskie fotele kosmetyczne powinny nie tylko pięknie się prezentować, ale także pozostawać łatwe do utrzymania w czystości. Higiena jest bowiem jedną z najważniejszych kwestii w twoim salonie. Zwróć więc uwagę także na materiał, którym są wykończone. Wybierz raczej fotele kosmetyczne pokryte ekoskórą, która wygląda elegancko i pozostaje ponadczasowa. Wśród wszystkich rozwiązań warto postawić również na modele ze stalowymi nóżkami. Łączą w sobie estetykę i odporność na uszkodzenia.