poniedziałek, 01 kwiecień 2019 11:21

Rzęsy norki czy rzęsy syntetyczne, czyli jak wybrać idealny rodzaj sztucznych rzęs i metodę ich przedłużania

Decydując się na zabieg przedłużania rzęs oczekujemy zjawiskowego efektu pięknego spojrzenia, ale również trwałości i wysokiej jakości zabiegu. Aby wybrać najlepszą dla siebie opcję warto poznać rodzaje materiałów używanych do produkcji sztucznych rzęs, rodzaj skrętu i metody aplikacja - dzięki temu możliwe będzie świadome dopasowanie rzęs do swoich potrzeb i typu urody.

Rzęsy norki

Rzęsy norki, nazywane w branży mink, są rzęsami naturalnymi pozyskanymi z futra norek. Dla kobiet, które nie chcą decydować się na rzęsy z futra naturalnego na rynku dostępne są również rzęsy mink w wersji syntetycznej, która wyglądem przypomina naturalne włosie tych zwierząt. Ten rodzaj materiału wybierany jest przede wszystkim ze względu na swój naturalny, delikatny wygląd - sprawdza się świetnie w stylizacjach, które mają podkreślić oko, zwiększyć objętość rzęs, ale przy zachowaniu bardzo naturalnego efektu końcowego.

Rzęsy syntetyczne

Rzęsy syntetyczne, nazywane również jedwabnymi lub silk, wykonane są z protein jebwabiu, dzięki czemu charakteryzują się wyjątkową miękkością, lekkością, ale też elastycznością. Wybierane przez wiele stylistek ze względu na bardzo dużą odporność na warunki zewnętrzne (temperatura, wilgotność) oraz wysoką wytrzymałość. Rzęsy syntetyczne występują w różnych kształtach i różnych długościach. Na rynku dostępne są zarówno w formie całego paska, który aplikuje się na całą długość powieki lub w formie kępek rzęs, które aplikować można w różnie w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać (otwarte, okrągłe oko czy tak zwane kocie oko).

Skręt rzęs

Rzęsy sztuczne posiadają różny stopień i kształt skrętu, który należy dostosować do pożądanych efektów i urody klientki. Producent sztucznych rzęs professional-lashes.pl/ proponuje w swojej ofercie 4 różne profile skrętu: B, C, D i J. Przyjrzyjmy się im!

Profil B jest bardzo subtelnym i delikatnym rozwiązaniem. Rzęsy są lekko wygięte i odpowiednio zaaplikowane dadzą bardzo lekki i naturalny wygląd oka.

Profil C jest jednym z najbardziej popularnych wyborów. Otwiera oko i nadaje mu wyrazistego charakteru i wyglądu.

Profil D to mocny, charakterystyczny skręt używany najczęściej na specjalne okazje - daje spektakularny efekt uwodzicielskiego spojrzenia. 

Profil J jest bardzo zbliżony do naturalnego skrętu rzęs. Polecany jest dla osób, które chcą zachować bardzo delikatny efekt i “wydobyć” głęboko osadzone oczy.

Czytany 473 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.