Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 21 marzec 2019 14:09

Nauka wizażu od podstaw - od czego zacząć?

Niezależnie od tego, czy jesteś na początku swojej przygody z makijażem i szukasz sposobu na poznanie podstaw, czy wiesz już co nieco, ale chcesz rozwijać swoje umiejętności - ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Wiedząc o tym, jak ciężka może być samodzielna nauka wizażu przygotowaliśmy wskazówki co do tego, jak i gdzie zdobyć wiedzę i praktyczne umiejętności, które będziesz mogła wykorzystać na sobie, swoich bliskich, a w przyszłości, kto wie, może nawet profesjonalnie na klientkach.

Eksperymentuj!

 

Aby posiąść sztukę makijażu konieczna jest praktyka. Większość profesjonalnych wizażystek zaczynała poprzez eksperymentowanie z własnym makijażem i to rownież nasza pierwsza rada dla Ciebie. Dzięki szukaniu rozwiązań, inspirowaniu się znalezionymi w prasie czy internecie makijażami i próbie odtwarzania ich na sobie nie tylko szkolisz manualne zdolności, ale poznajesz też dokładnie kształt i rysy swojej twarzy i odkrywasz, jak wydobywać atuty i jak korygować czy przysłaniać to, czego nie lubisz. Nie bój się więc, wykorzystaj zasób kosmetyków, jakie posiadasz i ucz się przez praktykę.

 

Sięgaj po dostępne inspiracje i wiedzę

 

Żyjemy we wspaniałych czasach, które dają nam możliwość sięgania po nieskończone pokłady wiedzy i inspiracji w każdym momencie dnia. Wystarczy pobieżnie przejrzeć kilka stron internetowych czy kanałów na youtube, aby znaleźć bogactwo rad, wskazówek i motywacji. Dobrym pomysłem jest zarezerwowanie wieczoru i zabawa z makijażem poprzez odtwarzanie rad z jednego z popularnych kanałów wizażowych.

 

Wybierz się na kurs

 

Zdecydowanie najlepszą radą jest jednak udanie się na kurs makijażu. To wyjątkowa okazja, dzięki której możesz korzystać z wiedzy i doświadczenia specjalistek i specjalistów, obserwować ich i otrzymywać informację, ale przede wszystkim - bezpośrednio korzystać z ich uwag i wskazówek. Nauka makijażu w ten sposób jest najbardziej wydajna i efektywna. Rodzajów kursu jest wiele, więc łatwo można wybrać coś dla siebie.

 

Dla wszystkich miłośniczek wizażu z okolic stolicy, polecamy kurs makijaż Warszawa. Jego wyjątkowa formuła pozwoli Ci nauczyć się pielęgnować cerę, co jest podstawą wizażu, korzystać ze wszystkich kosmetyków, które już posiadasz oraz przekonać się, czego Ci jeszcze potrzeba (przez co unikniesz nietrafionych zakupów) czy dowiedzieć się, jakie odcienie pasują do Twojego typu urody. Kurs ten polega na indywidualnej pracy z doświadczoną wizażystką, która poprowadzi Cię krok po kroku i dostosuje wszystko do Twoich potrzeb.

Czytany 367 razy

Artykuły powiązane

 • Moc cząsteczki monojonowej Moc cząsteczki monojonowej

  Nie o mikrocząsteczkach, nie o nanocząsteczkach lecz o technologii monojonowej w kosmetologii i innowacyjnym podejściu do minerałów w suplementacji diety mówiliśmy podczas konferencji prasowej spółki Invex Remedies w siedzibie IMR advertising by PR.

 • Nowoczesne oprogramowanie do salonów kosmetycznych Nowoczesne oprogramowanie do salonów kosmetycznych

  Prowadzenie własnego salonu kosmetycznego to dla wielu osób spełnienie marzeń o niezależności zawodowej i finansowej. Jednak już po otworzeniu biznesu okazuje się, że trzeba ogarnąć wiele rzeczy oprócz tego, co kocha się najbardziej.

 • Epilacja laserowa - skuteczna i bezbolesna metoda depilacji? Epilacja laserowa - skuteczna i bezbolesna metoda depilacji?

  Nieskazitelnie gładkie nogi to marzenie wielu kobiet, niestety codzienne korzystanie z jednorazowych maszynek do golenia bywa dosyć uciążliwe. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z zabiegu epilacji, czyli trwałego usuwania zbędnego owłosienia przy pomocy lasera. Czy warto zdecydować się właśnie na tę metodę? Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

 • I miejsce w Hicie Kosmetycznym dla Żelu do powiek i pod oczy ze świetlikiem i algami I miejsce w Hicie Kosmetycznym dla Żelu do powiek i pod oczy ze świetlikiem i algami

  Niezmiernie miło nam poinformować, że Żel do powiek i pod oczy ze świetlikiem i algami zdobył I miejsce w konkursie HIT Kosmetyczny w kategorii kosmetyków aptecznych, organizowanym przez miesięcznik Dobre Rady!

 • Akcesoria i produkty do makijażu, które warto mieć w kosmetyczce Akcesoria i produkty do makijażu, które warto mieć w kosmetyczce

  Kobieca torebka czy kosmetyczka niewątpliwie pomieszczą wiele zarówno potrzebnych, jak i niepotrzebnych rzeczy. Znajdziemy w niech nie tylko kosmetyki, ale również akcesoria, środki higieny osobistej, przybory piśmiennicze i różnego rodzaju lekarstwa.