sobota, 20 kwiecień 2019 13:10

Wampirzy lifting - najpopularniejszy zabieg z osoczem bogatopłytkowym

Wampirzy lifting to bardzo tajemnicza nazwa zabiegu oferowanego przez kliniki medycyny estetycznej, który pokochały kobiety na całym świecie. Nazwa może początkowo odstraszać, jednak w istocie jest to bardzo skuteczny zabieg odmładzający i regenerujący tkanki. Dlaczego kojarzony jest z wampirami i jaki to ma wpływ na efekty terapii? O to i o inne zagadnienia związane z wampirzym liftingiem zapytaliśmy ekspertów z warszawskiej Kliniki Miracki.

Wampirzy lifting - co to jest?

Jest to specyficzna odmiana liftingu, która polega na ostrzykiwaniu skóry krwią Pacjenta. We krwi znajduje się cenne osocze bogatopłytkowe, które posiada wiele właściwości, między innymi nawilża i regeneruje skórę. Zatem wampirzy lifting to nic innego jak mezoterapia. Zabieg rozpoczyna się od pobrania od Pacjenta krwi, następnie poddaje się ją specjalnej obróbce, aby wyodrębnić z niej osocze bogatopłytkowe. Po tym lekarz wstrzykuje preparat w miejsca poddane leczeniu. Można powiedzieć, że Pacjent jest leczony własną krwi i dlatego potoczna nazwa zabiegu to wampirzy lifting.

Wampirzy lifting - jakie ma zalety?

Największą zaletą zabiegu jest jego bezpieczeństwo. Wstrzykiwany do skóry preparat pochodzi z organizmu Pacjenta, nie ma więc ryzyka alergii czy wystąpienia skutków ubocznych. Wysoki poziom tolerancji preparatu przez organizm ma również wpływ na szybsze rezultaty. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym Magellan ma również szerokie zastosowanie. Służy nie tylko do zabiegów odmładzających, lecz także leczy skórę głowy przywracając jej owłosienie, redukuje blizny i rozstępy. W każdym rodzaju terapii pobudza kolagen do zwiększonej produkcji, a więc każdy zabieg jest dodatkowo zakończony efektem odmłodzenia skóry.

Wampirzy lifting - obszary leczenia:

  • skóra głowy - poprawia gęstość i kondycję włosów,
  • twarz - redukuje zmarszczki, rozjaśnia skórę,
  • dłonie - wygładza skórę i nadaje jej blask,
  • szyja i dekolt - wygładza skórę i poprawia jej napięcie, redukuje zmarszczki.

Wampirzy lifting - efekty zabiegu

Efekty zabiegu są widoczne już po pierwszej sesji ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym. Aby cieszyć się z pełnego rezultatu mezoterapii należy poczekać około sześciu tygodni. Zabieg można powtarzać, lekarze z Kliniki Miracki zalecają wykonywać go dwa razy w roku. Utrzymywanie skóry w dobrej kondycji, między innymi za pomocą wampirzego liftingu, znacznie opóźnia efekty starzenia się skóry. Należy również wspomnieć o tym, jak skóra wygląda bezpośrednio po zabiegu. Lifting polega na delikatnym ostrzykiwaniu skóry, dlatego też po zabiegu na skórze mogą pojawić się drobne ranki. Po terapii nie trzeba przechodzić okresu rekonwalescencji, ranki same się zagoją. Bardzo ważną informacją dla wielu Pacjentów jest również to, że zabieg nie wiąże się z bólem. Można odczuwać lekki dyskomfort, jednak jest on dużo mniejszy niż w przypadku innych zabiegów odmładzających.

Wampirzy lifting - przeciwwskazania

Osocze bogatopłytkowe mimo swoich cennych właściwości nie może być przyjmowane przez niektóre osoby. Dlatego przed każdym zabiegiem, podczas konsultacji ze specjalistą, należy podać przyjmowane leki oraz poinformować o swoich chorobach. Do stałych przeciwwskazań do wampirzego liftingu należą:

  • cukrzyca
  • stany ropne i zapalne skóry,
  • opryszczka,
  • ciąża i okres karmienia piersią.

Jeśli chcesz przeczytać więcej szczegółów o wampirzym liftingu, wejdź na stronę: https://klinikamiracki.pl/osocze-bogatoplytkowe/

Czytany 623 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.