Polecane artykuły

 • 1
środa, 21 listopad 2018 12:58

Powiększanie ust - kompendium wiedzy

Korzystanie z usług medycyny estetycznej zyskuje coraz większą popularność. Pragniemy prezentować się nienagannie, wręcz perfekcyjnie. Każdy z nas marzy o zlikwidowaniu mankamentów, które nie wpływają korzystnie na wygląd i samopoczucie. Jednym z najbardziej znanych zabiegów medycyny estetycznej to powiększanie ust. Na czym on polega? Co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na tego typu usługę? Na te i inne pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule!

 

Kult piękna a powierzchowność człowieka

Mówi się, że medycyna estetyczna została wynaleziona dla osób o narcystycznych zapędach. Nic bardziej mylnego! To tylko stereotyp, który pragniemy dziś obalić. Zabiegi, takie jak powiększanie ust to odpowiedź na świadome potrzeby klientów. Tu nie tylko powierzchowność człowieka ma znaczenie. Atrakcyjność wizualna nie ma jedynie związku z egoizmem, czy ukrytym wewnątrz narcyzem. Ta wpływa na nasze samopoczucie, buduje pewność siebie, dzięki czemu działanie zarówno na płaszczyźnie zawodowej, jak i prywatnej jest efektywne. 
Posiadanie proporcjonalnych, pełnych i równych warg to aktualnie pożądane piękno, które buduje wartościową odwagę człowieka, dlatego też zabieg powiększania ust przy wykorzystaniu kwasu hialuronowego zyskuje coraz więcej zwolenników. Metoda ta w sposób szybki i bezpieczny gwarantuje osiągnięcie pożądanego efektu.

Przygotowanie do zabiegu powiększania ust – na czym polega?

Powiększanie ust metodą wykorzystującą kwas hialuronowy powinno zostać przeprowadzone przez doświadczonego specjalistę – lekarza. Sama procedura „przed-zabiegowa” nie jest niczym skomplikowanym. Przed wykonaniem zabiegu przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z pacjentem w celu poznania, np. jakie leki pacjent przyjmuje, czy były wykonywane inne tego typu zabiegi itp. Następnie lekarz lub pielęgniarka sporządza dokumentację medyczną oraz fotograficzną.

Jak wygląda zabieg powiększania ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego?

Na 20 – 40 minut przed rozpoczęciem zabiegu, na usta nakładany jest specjalny preparat znieczulający. Czas został podany w widełkach, ponieważ wszystko zależy od działania preparatu znieczulającego (w klinikach medycyny estetycznej stosowane są specjalistyczne produkty, dlatego też czas działania znieczulenia może się między sobą różnić). Po upłynięciu określonego czasu rozpoczyna się zabieg właściwy, czyli miejscowe wstrzykiwanie kwasu hialuronowego w poszczególne, wyodrębnione struktury wargi dolnej i górnej. Nakłuwanie ust jest wręcz nieodczuwalne, a to wszystko za sprawą odpowiedniej aplikacji specjalistycznego preparatu znieczulającego. Powiększaniu ust może towarzyszyć lekkie uczucie rozpierania.

Specjalista podczas przeprowadzanego zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego często rozmasowuje usta. Wszystko to po to, aby nadać wargom piękny, pełny, a co za tym idzie pożądany kształt. Po zabiegu, szczególnie u osób wrażliwych, mogą wystąpić niewielkie siniaki i opuchlizna. W celu uniknięcia infekcji, przez kilka godzin po zabiegu nie wolno dotykać i malować ust.

Na pewno zastanawiasz się, gdzie warto wybrać się na tego typu zabieg? Powiększanie ust w Supermed w Krakowie to przepis doskonały na uzyskanie pożądanego, naturalnego efektu, dzięki któremu poczujemy się pewni siebie.

Czytany 254 razy

Artykuły powiązane

 • Najnowsze sposoby na blizny i rozstępy ze świata high-tech Najnowsze sposoby na blizny i rozstępy ze świata high-tech

  Poczciwe kremy i tradycyjne masaże? Nie tylko! Choć w drogeriach nadal można znaleźć mniej więcej takie same środki na cellulit i blizny, jak kilkanaście lat temu, to w gabinetach medycyny estetycznej wszystko zmienia się w błyskawicznym tempie. Przeczytaj o laserze frakcyjnym CO2 i innych!

 • Zabieg ONDA - prawdziwy pogromca tłuszczu Zabieg ONDA - prawdziwy pogromca tłuszczu

  Od dłuższego czasu zastanawiasz się nad tym, jak zrzucić swoje zbędne kilogramy? Chcesz zawalczyć o własną sylwetkę jednak nie masz pojęcia, w jaki sposób tego dokonać? Jeśli tak to doskonale się składa. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem. Na jego łamach dowiesz się większej ilości informacji niezbędnych do zrealizowania zamierzonych efektów.

 • Stylizacja rzęs - co należy wiedzieć przed udaniem się na zabieg? Stylizacja rzęs - co należy wiedzieć przed udaniem się na zabieg?

   Przedłużanie rzęs staje się coraz bardziej popularnym zabiegiem w salonach kosmetycznych. Jego efekty w porównaniu z użyciem tradycyjnej maskary czy domowym przyklejaniem kępek nie mają sobie równych.

 • Gotowa na sylwestra Gotowa na sylwestra

  Za chwilę powitamy nowy, 2020 rok! Jeszcze czas, choć coraz go mniej. Spokojnie, zdążysz! Dzięki kilku prostym zabiegom pielęgnacyjnym w sylwestrową noc poczujesz się jak prawdziwa królowa balu. Nawet, jeśli zaczniesz się szykować za pięć dwunasta.

 • Wszystko, co warto wiedzieć o szczoteczkach sonicznych do twarzy Wszystko, co warto wiedzieć o szczoteczkach sonicznych do twarzy

  Szczoteczki soniczne to w ostatnich latach jedno z największych odkryć w kosmetycznym świecie. Rozwój nowych technologii zaowocował ogromną wręcz rewolucją w kwestiach związanych z pielęgnacją i oczyszczaniem skóry naszej twarzy. Największym uznaniem cieszą się soniczne gadżety szwedzkiej marki Foreo.