czwartek, 15 listopad 2018 09:43

Barber a może fryzjer? Męski zarost na celowniku

Męski zarost to element bezsprzecznie kojarzący nam się kobietom z silnym i niezależnym mężczyzną. Włosy okrywające twarz mężczyzny, już kilka wieków temu uznawane były za przejaw jego siły oraz stanowiły wykładnik zajmowanej przez niego pozycji społecznej. W dzisiejszych czasach, broda posiada zarówno swoich zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników.

Jednak bez względu na stronę barykady, którą zajmujemy, należy zgodzić się ze stwierdzeniem, że brodę należy poddawać regularnym procesom pielęgnacyjnym. Nasuwa się jednak pytanie, jak sobie z tym radzić?

Męskie opowieści o brodzie

Pielęgnacja brody, prowadzona przez naszych ojców i dziadków, w głównej mierze opierała się na podstawowych produktach higienicznych. Na próżno szukać w ich łazienkach, znanych nam dzisiaj akcesoriów takich jak: nawilżające pianki do golenia czy też maszynki elektryczne. Pośród ich zestawu kosmetycznego, nie dojrzymy również pomad i olejków służących pielęgnacji zarostu.

Dzisiaj, doskonale zdajemy sobie sprawę, że piękna broda to broda jednocześnie nawilżona, przystrzyżona i odżywiona. Nie zawsze jednak posiadamy umiejętności, które umożliwiają nam przeprowadzenie wyżej wymienionych zabiegów. Jak wówczas sobie z tym radzić? Najlepszym z dostępnych aktualnie rozwiązań jest wizyta u barbera. W tym momencie, pewnie większość z Was, zadaje sobie pytanie "kto to jest barber?"

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo łatwa, ponieważ barber to nikt inny jak fryzjer od brody. Innymi określeniami, które trafnie opisują barbera są także stylista brody oraz golibroda. Należy jednak pamiętać, że obecnie osoba ta łączy w sobie wyżej wymienione zawody, a nie wykonuje je oddzielnie!

Barber- czym się zajmuje?

Przez wiele osób, barber nazywany jest również męskim fryzjerem. Uwagę powinien zwrócić jednak fakt iż włosy zlokalizowane na czubku głowy nie są główną tematem jego działalności. Typowy przedstawiciel zawodu barbera potrafi oczywiście zająć się holistycznie (całościowo) męskim owłosieniem, jednak nie możemy uznać go wyłącznie za fryzjera.

Barber to najogólniej rzecz ujmując wirtuoz męskiego zarostu. Podczas wizyty w barber shopie (czyli sklepie z kosmetykami do pielęgnacji), mężczyzna również nierzadko może skorzystać z usług takich jak strzyżenie brody, podcinanie,  czy też trymowanie brody i jej odnowa, a nawet w niektórych salonach SPA. W zakres usług salonu barberskiego wchodzi również farbowanie brody (wraz z odsiwianiem - covering) oraz stosowanie masek i innych preparatów o szerokim spektrum działania (m.in. odżywiające, nawilżające). Często w barber shopach, znajduje się również mini-drogeria z specyfikami przeznaczonymi do pielęgnacji brody czy włosów.

Fryzjer brody jest również często osobą, która posiada wykształcenie fryzjerskie, w związku z czym w jego salonie możemy również odświeżyć fryzurę. Tego typu holistyczne podejście do tematyki pielęgnacji jest aktualnie w modzie.

Barber vs fryzjer- pojedynek na nożyczki?

Kto strzyże brody? Częstą odpowiedzią na to pytanie jest słowo fryzjer. Pamiętajmy jednak, że prawidłową pielęgnacją brody może (a nawet powinien!) zająć się fachowo wyszkolony barber. Zdobyta przez niego wiedza, a także posiadane doświadczenie pozwalają na przeprowadzenie prawidłowych i efektywnych zabiegów.

Ponadto należy wspomnieć, że wizyta w miejscu takim jak BlackBeard to prawdziwa uczta dla duszy i zmysłów. Piękne drewniane meble, męska nuta unosząca się w powietrzu, a także dostęp do alkoholi z różnych zakątków świata ( od rumu, szampana, po wina czy giny) to jest to, co mężczyźni pokochają w kilka chwil. Wszak nic nie relaksuje tak jak męskie towarzystwo!

Czytany 343 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.