niedziela, 01 marzec 2020 11:24

Popularne sposoby na domową depilację

Depilacja w domu Depilacja w domu

Każda kobieta lubi zadbane, jędrne i gładkie ciało, dlatego skuteczna depilacja to podstawa. Pozbądź się irytujących włosków szybko i łatwo – sposobów jest wiele, musisz jedynie znaleźć najlepszy dla siebie. Podpowiadamy, jak usunąć niechciane owłosienie i cieszyć się idealną skórą – poniżej najpopularniejsze metody depilacji.

Depilacja cukrowa

Jest to metoda wyjątkowo popularna na Bliskim Wschodzie od dawna, ale teraz zdobywa też uznanie w Polsce. Ma ona wiele zalet – przede wszystkim niechciane włoski pojawiają się ponownie po około 2-3 tygodniach. Kluczem do sukcesu jest dobra pasta cukrowa, dzięki której zabieg można wykonać szybko i sprawnie. Depilację cukrową docenią też alergicy, gdyż nie podrażnia ona skóry. Trzeba jednak przyznać, że zabieg wymaga wprawy i czasu.

Depilacja woskiem

Usuwanie włosków woskiem to jedna z najbardziej skutecznych metod. W ten sposób można usunąć włoski wraz z cebulkami, dzięki czemu gdy odrastają, są słabsze. Do wykonania zabiegu potrzebny jest wosk, szpatułki do depilacji, waciki bezpyłowe nasączone oliwą, krem łagodzący podrażnienia i paski do depilacji. Można też kupić gotowy zestaw do domowego użytku, który obejmuje potrzebne akcesoria.

Ta forma depilacji, mimo że dla niektórych nieprzyjemna, zapewnia wysoką skuteczność. Wymaga jednak wprawy i umiejętności. Poza tym wosk może uczulać – wcześniej wykonaj test alergiczny na fragmencie ciała. Weź też pod uwagę, że duże znaczenie w przypadku wyboru tej metody ma jakość wosku – paski czy szpatułki do depilacji to jedynie akcesoria dodatkowe.

Krem do depilacji

Jednym z polecanych sposobów jest też stosowanie specjalnego kremu do depilacji. Trzeba posmarować ciało i pozostawić krem na około 5 minut. W ich składzie znajdują się pochodne kwasów, które rozpuszczają keratynę. Teraz wystarczy sięgnąć po szpatułki do depilacji i ściągnąć krem, wykonując ruchy pod włos. Na tę metodę chętnie decydują się osoby wrażliwe, o niskiej odporności na ból. Zabieg trzeba wykonywać raz w tygodniu, ale włoski odrastają bardziej miękkie i cieńsze.

Elektryczny depilator

Wosk czy pasta cukrowa mają też konkurencję w formie elektrycznego depilatora albo jednorazowych maszynek. Depilator ma specjalną końcówkę, która wyrywa włoski razem z cebulkami. Jego obsługa jest prosta, zajmuje mało miejsca, więc można go zabrać ze sobą na wyjazd i daje dobre efekty. Metoda ta jest skuteczna, ale efekt nie utrzymuje się bardzo długo. Poza tym depilacja depilatorem bywa bolesna i wiele pań wybiera inne metody usuwania owłosienia – jak na przykład pasta cukrowa albo krem do depilacji.