piątek, 07 czerwiec 2019 20:28

Nowoczesne oprogramowanie do salonów kosmetycznych

Oprogramowanie do salonów kosmetycznych Oprogramowanie do salonów kosmetycznych

Prowadzenie własnego salonu kosmetycznego to dla wielu osób spełnienie marzeń o niezależności zawodowej i finansowej. Jednak już po otworzeniu biznesu okazuje się, że trzeba ogarnąć wiele rzeczy oprócz tego, co kocha się najbardziej.

 

Wiele czasu zajmuje między innymi opanowanie umawiania klientów, tak, aby każdemu można było poświęcić odpowiednio dużo czasu, ale jednocześnie nikt nie czekał za długo na swoją kolej. Jak można usprawnić tego rodzaju działania w salonie kosmetycznym?

Tradycja kontra nowoczesność

W wielu salonach kosmetycznych dalej stosowane są tradycyjne rozwiązania, jeśli chodzi o zapisywanie klientów na wizyty. Po telefonie czy w czasie bezpośredniej rozmowy klient zapisywany jest na konkretną godzinę wybranego przez siebie dnia. Taka adnotacja umieszczana jest w zeszycie lub terminarzu i na tym zazwyczaj się kończy proces umawiania klienta. Jednak coraz więcej właścicieli salonów kosmetycznych dostrzega możliwości, jakie dają nowe technologie i decyduje się na oprogramowanie do salonów kosmetycznych. Czym ono jest? W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że jest to taki elektroniczny terminarz. Jednak takie rozwiązanie ma o wiele więcej funkcji i jest bardziej praktyczne niż tradycyjny zapis w kalendarzu.

Dlaczego warto postawić na nowoczesne rozwiązania?

Oprogramowanie do salonów kosmetycznych

Oprogramowanie do salonów kosmetycznych

Jak to zostało wyżej wspomniane, oprogramowanie dla kosmetyczek to coś więcej niż wirtualny terminarz. To rozwiązanie znacznie usprawnia funkcjonowanie salonu kosmetycznego. Zapisywanie klientów jest o wiele szybsze, a klient też może sam wybrać termin wizyty online. Dodatkowo przed planowanym terminem dostaje powiadomienie sms. W celu sprawdzenia funkcjonalności takiego oprogramowania można skorzystać z darmowego okresu próbnego, który pozwala na zapoznanie się z możliwościami, jakie daje. Dodatkowo oprogramowanie pozwala na sprawdzenie historii usług, co pozwala na lepsze dobranie oferty do danego klienta, co również wpływa na pozytywny odbiór całego salonu i proponowanych przez niego usług.

Czytany 465 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.