poniedziałek, 02 wrzesień 2019 14:14

Endermologia – podciśnieniowe modelowanie sylwetki

Endermologia Endermologia

Chcesz cieszyć się gładką i jędrną skórą? Wybierz endermologię – ten nowoczesny zabieg medycyny estetycznej to piękna sylwetka bez wysiłku!

 

Nowoczesne metody na modelowanie sylwetki dostępne w gabinetach medycyny estetycznej to propozycja przeznaczona dla wszystkich osób, które chciałyby uzyskać świetne efekty – szybko i skutecznie. Jednym z rekomendowanych zabiegów tego typu jest endermologia, inaczej endermologia LPG.

Czym dokładnie jest zabieg modelowania sylwetki taki jak endermologia? Sprawdź teraz i wybierz najlepszy gabinet, który oferuje tego typu usługi!

Czym dokładnie jest endermologia?

Endermologia to specjalistyczny zabieg na ciało, który stanowi formę masażu podciśnieniowego. Do jego wykonania wykorzystuje się urządzenie, które wyposażone jest w głowicę masującą, która wciąga fałdy skórne do środka i w hermetycznej komorze poddaje je działaniu podciśnienia.

Zabieg ten może być wykonany na całym ciele – z wyłączeniem okolic piersi, a także tych partii, co do których pojawiają się przeciwwskazania.

Ze względu na swoją specyfikę endermologia LPG (skrót od imienia jej twórcy – Louisa Paula Guitaya) jest rekomendowana dla każdego, kto chciałby zadbać o swoje ciało – ujędrnić skórę, zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej, pozbyć się widocznego cellulitu. Po takim zabiegu ciało będzie na pewno wyglądało o wiele lepiej!

Działanie endermologii:

 • modelowanie sylwetki
 • ujędrnienie skóry
 • usuwanie tkanki tłuszczowej
 • wygładzenie cellulitu
 • stymulacja produktu kolagenu i elastyny
 • poprawa ukrwienia skóry
 • usunięcie obrzęków limfatycznych

Wobec tego endermologia cieszy się dzisiaj dużym zainteresowaniem – to metoda, która jest jednocześnie wysoce skuteczna, a przy tym bezpieczna. Co więcej, wcale nie zapłacimy za nią bardzo dużo!

Na czym polega endermologia? Przebieg zabiegu

Zabieg taki jak endermologia rozpoczyna się od konsultacji ze specjalistą, który wykonuje wywiad z pacjentem i sprawdza ewentualne przeciwwskazania do zastosowania tej procedury.

Następnie pacjentka zakłada na ciało specjalny kostium wykonany z gęsto tkanej siateczki. Kostium ten ma na celu ułatwienie przesuwania głowicy po ciele, a także zapobiega urazom skóry.

Potem specjalista wykonujący zabieg uruchamia urządzenie i przykłada do skóry pacjenta w wyznaczonych obszarach głowicę masującą. Znajdujące się w głowicy specjalne rolki obracają się w różnych kierunkach i ze zróżnicowaną prędkością, intensywnie masując skórę, która znajduje się także w warunkach podciśnienia, co dodatków zwiększa efektywność modelowania sylwetki.

Efekty endermologii – kiedy można je zobaczyć i jak zachować je na dłużej?

Zabieg taki jak endermologia daje najlepsze rezultaty wtedy, gdy zostanie wykonany w serii. Najczęściej poleca się przeprowadzenie od 10 do 20 zabiegów przez dwa razy na tydzień. Liczba zabiegów dobierana jest indywidualnie w zależności od kondycji skóry pacjenta oraz konkretnych problemów, na które stosowana jest endermologia.

Po wykonaniu podstawowej serii zabiegów można także korzystać z zabiegów podtrzymujących, które pozwalają na utrzymanie osiągniętych efektów na jeszcze dłuższy czas.

Aby uzyskać jeszcze lepsze wyniki endermologii, zaleca się prowadzenie zdrowego trybu życia, a mianowicie stosowanie się do zasad zdrowego odżywiania się, systematyczne ćwiczenia, a także wypijanie codziennie co najmniej 2 litrów wody.

Przeciwwskazania do endermologii:

 • żylaki
 • zapalenie żył
 • naczyniaki
 • uszkodzenia i infekcje skóry w miejscu zabiegu
 • przepuklina
 • stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
 • choroba nowotworowa
 • okres ciąży

Warto przy tym wskazać, że zabieg ten może być prowadzony u kobiet karmiących piersią – stanowi wtedy doskonały sposób na powrót do sylwetki przed ciążą.

Gdzie można skorzystać z endermologii?

Dzisiaj endermologia jest popularnym i chętnie wybieranym zabiegiem mającym na celu modelowanie sylwetki.

Cena zabiegu zależna jest przede wszystkim od gabinetu, który wykonuje zabieg. W mieście Kraków za pojedynczy zabieg zapłacimy około 100 złotych. Jeśli jednak zdecydujemy się na wykupienie całego pakietu zabiegów, wówczas za pojedynczy możemy zapłacić jeszcze mniej!

Za kostium przeznaczony do endermologii zapłacimy około 50 złotych. Kostium wystarcza na wykonanie wszystkich zabiegów. Wybrane gabinety medycyny estetycznej oferują go z darmo w przypadku wykupienia pakietów zabiegów.

Adresy gabinetów wykonujących zabieg modelowania sylwetki przez endermologię, a także ich dokładne cenniki można znaleźć już teraz on-line.

Czytany 268 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.