Polecane artykuły

 • 1

środa, 04 wrzesień 2019 19:22

Dlaczego warto zdecydować się na lifting HIFU?

lifting HIFU lifting HIFU

Kobiety coraz bardziej dbają o swoje ciało, ponieważ chcą zachować jej młody wygląd na wiele lat.

Z biegiem czasu ilość kolagenu w skórze maleje, a skóra staje się mniej sprężysta. Przejawem procesu starzenia są zmarszczki, które mogą występować na skórze twarzy i szyi. Rozwiązaniem problemy zmarszczek jest medycyna estetyczna i proponowane przez nią zabiegi. Jednym z nich jest zabieg metodą HIFU, która wyróżnia się wysoką skutecznością i wyjątkowo niskim ryzykiem powikłań.

Czym jest HIFU?

To skrót od angielskich słów high intensity focused ultrasound i oznacza skupiona wiązka fal dźwiękowych o dużym zasięgu. Metoda jest stosowana w medycynie od 20 lat. Wykorzystuje się ją w leczeniu nowotworów. W medycynie estetycznej HIFU również znalazła swoje miejsce. Jej zadaniem jest lifting i ujędrnianie skóry. Fala HIFU dzięki wysokiej częstotliwości powoduje ruch komórek w tkankach. Charakteryzuje ją ograniczony zasięg, a w medycynie estetycznej stosuje się trzy głębokości: 1,5 mm, 3 mm i 4,5 mm. Wiązka ultradźwięków sięga do określonej głębokości i powoduje tarcie i ruch komórek. Efektem są mikropoparzenia wewnątrz tkanki. Powierzchnia skóry pozostaje nienaruszona, a wewnątrz skóry zachodzą procesy intensywnej regeneracji.

Jak przebiega zabieg HIFU?

Lifting HIFU to zabieg, który składa się z kilku etapów. Lekarz po dokonaniu oględzin skóry dobierze odpowiednią głębokość zabiegu. Przed dokonaniem zabiegu lekarz nałoży na skórę specjalny żel. Następnie skieruje na miejsce zabiegowe urządzenie emitujące fale. W przypadku wyjątkowo wrażliwych pacjentów można wykorzystać krem znieczulający. Wrażenia bólowe przypominają lekkie ukłucia, a ich nasilenie jest zależne od mocy zastosowanej fali. Czas trwania liftingu HIFU to 20-30 minut. Najczęściej wykonuje się zabiegi na twarz, ale w razie potrzeby można go wykonać na każdej innej partii ciała.

Lifting HIFU: zastosowanie

Medycyna estetyczna wykorzystuje tę metodę do liftingu skóry twarzy i szyi. Rzadziej przeprowadzane są zabiegi okolic talii, brzucha, piersi, pośladków, ud, ramion i kolan. Celem zabiegu jest wymodelowanie wybranej partii ciała, likwidowanie przebarwień i blizn. Zabieg świetnie sprawdzi się jako metoda spłycenia zmarszczek.

Przeciwwskazania

Mimo, że lifting HIFU to mało inwazyjny zabieg istnieje grupa przeciwwskazań. Mowa o takich chorobach jak: nowotwór, padaczka, niewyrównana cukrzyca, przewlekłe choroby neurologiczne, choroby serca i skóry. Lekarzowi należy powiedzieć o wszystkich przyjmowanych lekach, ponieważ niektóre z nich będą stanowiły przeszkodę. Osoby posiadające rozrusznik serca lub metalowe implanty nie powinny poddawać się zabiegowi. HIFU nie będzie można wykonać u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Jeśli pacjent poddawał się wcześniej zabiegom z użyciem kwasu hialuronowego lub botoksu należy odczekać przynajmniej 2 tygodnie.

Efekty liftingu HIFU

Wynikiem poparzeń na określonej głębokości jest regeneracja oraz zagęszczenie struktury komórkowej. Skróceniu ulegają włókna kolagenowe, co widoczne jest od razu po dokonanym zabiegu. Na ostateczne efekty trzeba poczekać kilka miesięcy, ponieważ skóra potrzebuje tyle czasu na całkowitą odbudowę. Po kilku miesiącach zauważymy zagęszczenie skóry i zmniejszenie jej wiotkości. Kontur twarzy zostanie wyostrzony, a skóra stanie się elastyczna. Najczęściej pożądanym efektem jest redukcja zmarszczek. Zabieg doskonale sprawdzi się u pacjentów, którzy nie chcą poddawać się inwazyjnym zabiegom. Efekty utrzymają się nawet dwa lata, a metodę można stosować razem z innymi zabiegami liftingu i ujędrniającymi.

Lifting HIFU wykonywany przez doktor Katarzynę Osipowicz to gwarancja najlepszych efektów.

Czytany 273 razy

Artykuły powiązane

 • Medycyna estetyczna - sposób na młody, nieskazitelny wygląd Medycyna estetyczna - sposób na młody, nieskazitelny wygląd

  Zabiegi medycyny estetycznej w Rzeszowie to propozycja dla kobiet i mężczyzn, którym zależy na pięknym wyglądzie twarzy i ciała. Pomagają w likwidacji zmarszczek, modelowaniu i odświeżeniu twarzy, a także pozbyciu się niedoskonałości skóry. Na Podkarpaciu wysokiej jakości usługi w tej dziedzinie oferuje między innymi Akademia Medycyny Estetycznej dr. Szczepańska.

 • Hotel ze SPA - sposób na relaks po ciężkim tygodniu Hotel ze SPA - sposób na relaks po ciężkim tygodniu

  Gdzie spędzić weekend po ciężkim tygodniu w pracy, aby odpocząć i naładować akumulatory na kolejne miesiące? Często zaszycie się we własnym mieszkaniu nie pozwala nam na pełne zrelaksowanie się, bo wciąż myślimy o nadchodzącym poniedziałku, remoncie, który przydałoby się zrobić, stercie prania czy generalnym porządku w szafach.

 • Na czym polegają pakiety pobytowe w hotelach? Na czym polegają pakiety pobytowe w hotelach?

  Apartament nad morzem w luksusowym hotelu to marzenie każdego miłośnika nadbałtyckich klimatów. Co ciekawe, polski turysta zamiast optymalnej ceny coraz chętniej wybiera jakość.

 • Nowoczesne zabiegi kosmetyczne i kosmetyki gabinetowe – czy warto się na nie zdecydować? Nowoczesne zabiegi kosmetyczne i kosmetyki gabinetowe – czy warto się na nie zdecydować?

  Każdy chce na dłużej zachować piękny i młody wygląd. Jednak nie jest to łatwe. Działanie czasu można dostrzec już po ukończeniu około 25 roku życia. Proces starzenia się skóry może przyśpieszyć też wiele czynników niezależnych od nas – stres, zanieczyszczenia powietrza, a nawet niekorzystna dieta.

 • Lifting bez skalpela Lifting bez skalpela

  Z upływem lat skóra traci napięcie i elastyczność. Widać na niej oznaki zmęczenia i przesuszenie. Wtedy wymaga działań specjalnych. Czas na kosmetyczny lifting!