środa, 04 wrzesień 2019 19:22

Dlaczego warto zdecydować się na lifting HIFU?

lifting HIFU lifting HIFU

Kobiety coraz bardziej dbają o swoje ciało, ponieważ chcą zachować jej młody wygląd na wiele lat.

Z biegiem czasu ilość kolagenu w skórze maleje, a skóra staje się mniej sprężysta. Przejawem procesu starzenia są zmarszczki, które mogą występować na skórze twarzy i szyi. Rozwiązaniem problemy zmarszczek jest medycyna estetyczna i proponowane przez nią zabiegi. Jednym z nich jest zabieg metodą HIFU, która wyróżnia się wysoką skutecznością i wyjątkowo niskim ryzykiem powikłań.

Czym jest HIFU?

To skrót od angielskich słów high intensity focused ultrasound i oznacza skupiona wiązka fal dźwiękowych o dużym zasięgu. Metoda jest stosowana w medycynie od 20 lat. Wykorzystuje się ją w leczeniu nowotworów. W medycynie estetycznej HIFU również znalazła swoje miejsce. Jej zadaniem jest lifting i ujędrnianie skóry. Fala HIFU dzięki wysokiej częstotliwości powoduje ruch komórek w tkankach. Charakteryzuje ją ograniczony zasięg, a w medycynie estetycznej stosuje się trzy głębokości: 1,5 mm, 3 mm i 4,5 mm. Wiązka ultradźwięków sięga do określonej głębokości i powoduje tarcie i ruch komórek. Efektem są mikropoparzenia wewnątrz tkanki. Powierzchnia skóry pozostaje nienaruszona, a wewnątrz skóry zachodzą procesy intensywnej regeneracji.

Jak przebiega zabieg HIFU?

Lifting HIFU to zabieg, który składa się z kilku etapów. Lekarz po dokonaniu oględzin skóry dobierze odpowiednią głębokość zabiegu. Przed dokonaniem zabiegu lekarz nałoży na skórę specjalny żel. Następnie skieruje na miejsce zabiegowe urządzenie emitujące fale. W przypadku wyjątkowo wrażliwych pacjentów można wykorzystać krem znieczulający. Wrażenia bólowe przypominają lekkie ukłucia, a ich nasilenie jest zależne od mocy zastosowanej fali. Czas trwania liftingu HIFU to 20-30 minut. Najczęściej wykonuje się zabiegi na twarz, ale w razie potrzeby można go wykonać na każdej innej partii ciała.

Lifting HIFU: zastosowanie

Medycyna estetyczna wykorzystuje tę metodę do liftingu skóry twarzy i szyi. Rzadziej przeprowadzane są zabiegi okolic talii, brzucha, piersi, pośladków, ud, ramion i kolan. Celem zabiegu jest wymodelowanie wybranej partii ciała, likwidowanie przebarwień i blizn. Zabieg świetnie sprawdzi się jako metoda spłycenia zmarszczek.

Przeciwwskazania

Mimo, że lifting HIFU to mało inwazyjny zabieg istnieje grupa przeciwwskazań. Mowa o takich chorobach jak: nowotwór, padaczka, niewyrównana cukrzyca, przewlekłe choroby neurologiczne, choroby serca i skóry. Lekarzowi należy powiedzieć o wszystkich przyjmowanych lekach, ponieważ niektóre z nich będą stanowiły przeszkodę. Osoby posiadające rozrusznik serca lub metalowe implanty nie powinny poddawać się zabiegowi. HIFU nie będzie można wykonać u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Jeśli pacjent poddawał się wcześniej zabiegom z użyciem kwasu hialuronowego lub botoksu należy odczekać przynajmniej 2 tygodnie.

Efekty liftingu HIFU

Wynikiem poparzeń na określonej głębokości jest regeneracja oraz zagęszczenie struktury komórkowej. Skróceniu ulegają włókna kolagenowe, co widoczne jest od razu po dokonanym zabiegu. Na ostateczne efekty trzeba poczekać kilka miesięcy, ponieważ skóra potrzebuje tyle czasu na całkowitą odbudowę. Po kilku miesiącach zauważymy zagęszczenie skóry i zmniejszenie jej wiotkości. Kontur twarzy zostanie wyostrzony, a skóra stanie się elastyczna. Najczęściej pożądanym efektem jest redukcja zmarszczek. Zabieg doskonale sprawdzi się u pacjentów, którzy nie chcą poddawać się inwazyjnym zabiegom. Efekty utrzymają się nawet dwa lata, a metodę można stosować razem z innymi zabiegami liftingu i ujędrniającymi.

Lifting HIFU wykonywany przez doktor Katarzynę Osipowicz to gwarancja najlepszych efektów.

Czytany 389 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.