środa, 11 wrzesień 2019 18:04

Depilacja laserowa – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Depilacja Depilacja

Nadmierne owłosienie ciała jest problemem dla wielu osób. Do najpopularniejszych sposobów jego usuwania zalicza się mechaniczne metody np. golenie.

Jednak wtedy włosy bardzo szybko odrastają, co sprawia, że konieczne jest wykonywanie zabiegu niemalże codziennie. Inne metody np. usuwanie woskiem czy depilatorem są z kolei bolesne i powstaje ryzyko wrastania włosów pod skórę. Czy istnieje zatem bezpieczny i skuteczny sposób depilacji? Oczywiście, że tak! Są to zabiegi laserem The Epi Lab, który obecnie jest uznawany za najbezpieczniejszy laser do depilacji. Jak przebiega zabieg depilacji laserowej i co warto o nim wiedzieć?

Zabiegi laserowe – na czym polegają?

Depilacja laserowa bazuje na zjawisku, jakim jest selektywna fototermoliza. W czasie zabiegu do wybranej części ciała przykładana jest głowica lasera, która emituje wiązkę światła. Jest ono pochłaniane przez barwnik znajdujący się we włosach (melaninę). Światło zostaje zmienione tam w energię termiczną, a to powoduje, że struktury cebulki włosów, które są odpowiedzialne za wzrost włosa. Dzięki temu włosy nie odrastają. Trzeba jednak pamiętać o tym, że czasami konieczne jest powtórzenie zabiegu, aby włosy już całkowicie nie odrastały.

Warto podkreślić, że zabieg jest bezpieczny dla zdrowia i niemalże bezbolesny. Ból odczuwają jedynie osoby bardzo wrażliwe. Jednak można go zniwelować przy pomocy specjalnych maści znieczulających. Podczas zabiegu można odczuwać niewielki dyskomfort np. delikatne szczypanie.

Depilacja z użyciem lasera The Epi Lab – jakie są zalety?

Decydując się na taki zabieg, należy wybierać sprawdzony salon oferujący depilację laserową. Trzeba zwrócić też uwagę na to, na jakim sprzęcie pracują zatrudnieni w nim specjaliści. Przykładem godnego polecenia zabiegu jest depilacja laserowa MEstetic.pl. Wykonywana jest przy pomocy lasera The Epi Lab. Dlaczego warto wykonać depilację przy pomocy akurat tego sprzętu?

Jak to zostało wyżej wspomniane, to urządzenie jest obecnie zaliczane do najlepszych dostępnych na rynku. Z jego pomocą można depilację wykonać praktycznie na każdym rodzaju skóry, również skórze opalonej. Laser jest skuteczny również przy różnych typach owłosienia. Dodatkową zaletą jest to, że z uwagi na bezpieczeństwo zabiegu, można na niego zdecydować się niezależnie od pory roku. Urządzenie jest też wyposażone w specjalny system antyoparzeniowy, co jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo i bezbolesność wykonywania zabiegu depilacji laserowej.