poniedziałek, 23 wrzesień 2019 18:01

Depilacja laserowa i 2 inne zabiegi, dzięki którym skóra odzyska młodzieńczy blask

Depilacja laserowa Epicentrum Olsztyn Depilacja laserowa Epicentrum Olsztyn

Dbanie o młody i promienny wygląd skóry już na stałe wpisane jest w codzienność miliona kobiet na całym świecie.

Prym w tej materii wiodą Japonki, które na oczyszczaniu i pielęgnacji spędzają nawet 4h dziennie! W ostatnich latach na popularności zyskują zabiegi takie jak depilacja laserowa, usuwanie przebarwień lub peelingi kwasowe, które poprawiają stan skóry lub usuwają z niej niepożądane niedoskonałości.

  1. Depilacja laserowa

  2. Usuwanie przebarwień i zamykanie naczynek

  3. Peelingi kwasowe

Usuwanie owłosienia i codzienne oczyszczanie są podstawą pielęgnacji skóry, która wykonywana jest w domowym zaciszu. Coraz więcej kobiet decyduje się jednak na profesjonalne zabiegi, niemożliwe do przeprowadzenia w warunkach domowych. Rynek wzbogacił się o nowych specjalistów, wykorzystujących nowatorskie metody, które czerpią z nowości na rynku technologicznym. Dzięki tym urządzeniom nie tylko kobiety, ale również mężczyźni mogą się cieszyć gładką skórą bez niedoskonałości.

Depilacja laserowa

Wśród wielu metod depilacji, z jakich obecnie można wybierać, prym wiedzie depilacja laserowa, wykonywana w Epi Centrum - https://epicentrum.olsztyn.pl/zabiegi/laseroterapia/depilacja-laserowa/. Depilacja laserem była stosowana już w latach 60. XX wieku, jednak ówczesne lasery cechowały się niewielką skutecznością, a zamiast uszkadzać strukturę włosa, uszkadzały skórę i pigment. Niska dostępność zabiegów i wysoka cena sprawiały, że niewiele pań decydowało się na tę metodę. Współcześnie wykorzystuje się nowoczesne lasery, które bardzo precyzyjnie niwelują problem niechcianego owłosienia i charakteryzują się dużą efektywnością działania.

Depilacja laserowa uznawana jest za zabieg bezpieczny. Do jego skutków ubocznych należą głównie miejscowe obrzęki i zaczerwienienia, które ustępują samoistnie po kilku dniach od zabiegu. W trakcie naświetlania laserem, pacjenci mogą odczuwać lekkie dolegliwości w postaci swędzenia, uczucia kłucia lub mrowienia, jednak nie wymagają one przyjmowania żadnych środków przeciwbólowych.

O skuteczności zabiegów decyduje nie tylko rodzaj użytego sprzętu, ale również doświadczenie lekarza lub kosmetologa, który ten zabieg wykonuje, oraz ilość i częstotliwość wykonywania naświetlań - do osiągnięcia pełnego efektu gładkiej skóry potrzeba kilku sesji. Cała procedura poprzedzona jest konsultacją, na której zostaje przeprowadzony wywiad z pacjentem oraz ocena stanu skóry i dobór parametrów wiązki lasera. Jeśli nie ma przeciwwskazań, wykonuje się próbę laserową, a następnie właściwy zabieg depilacji. Tak przeprowadzona procedura gwarantuje pozbycie się owłosienia z wybranych partii ciała na znacznie dłużej niż pozwala na to depilacja woskiem lub depilatorem.

 

Usuwanie przebarwień i zamykanie naczynek

Wiele kobiet boryka się z problemem przebarwień na skórze oraz widocznymi, pękającymi naczynkami. Obie dolegliwości są przyczyną dyskomfortu psychicznego oraz nieestetycznego wyglądu, szczególnie wtedy, kiedy występują na skórze twarzy. Tym paniom, które chcą mieć gładką i promienną skórę, z pomocą przychodzi Epicentrum Olsztyn, gdzie wykonuje się usuwanie przebarwień oraz zamykanie naczynek metodą InMode.

Laserowe zamykanie naczynek pozwala usunąć powierzchniowe zmiany pigmentowe i naczyniowe. Podobnie jak depilację laserową, wykonuje się je cyklicznie co 3 lub 4 tygodnie. Ilość zabiegów uzależniona jest od stanu skóry pacjenta i efektu, jaki chce on osiągnąć. W przypadku niewielkich zmian wystarczają dwa zabiegi, jeśli jednak pękniętych naczynek jest więcej, a przebarwienia mają wyraźny, ciemny kolor, seria obejmuje pięć lub więcej spotkań. Chociaż procedura jest bezpieczna dla skóry i samego pacjenta, to w trakcie jej wykonywania i bezpośrednio po niej mogą pojawić się efekty uboczne, takie jak ból, rumień lub obrzęk, a także wystąpienie przebarwień i odbarwień lub niewielkie uszkodzenia skóry, np. oparzenia, pęcherze i strupki. Więcej na temat wskazań do zabiegu InMode oraz jego skutków można przeczytać na https://epicentrum.olsztyn.pl/zabiegi/laseroterapia/in-mode/.

 

Peelingi kwasowe

Przeprowadzenie zabiegów, poprawiających stan skóry, nie zawsze wymaga użycia lasera lub innych, specjalistycznych sprzętów. Doskonały efekt oczyszczenia i odmłodzenia dają również peelingi kwasowe, wykonywane w Epicentrum Olsztyn. Peelingi te wykorzystują działanie kwasów do przywracania skórze młodego wyglądu i blasku. Wykonuje się je bez względu na rodzaj cery - odpowiednio dobrane można stosować na skórze delikatnej i skłonnej do podrażnień, jak również na skórze trądzikowej, tłustej i mieszanej. Kluczowy jest wybór właściwej mieszanki kwasów, która zapewni oczekiwany efekt. Peelingi kwasowe przede wszystkim usuwają martwy naskórek, dzięki czemu skóra jest odświeżona. Dodatkowo stymulują ją do odbudowy, odblokowują pory, wygładzają cerę, zmniejszają widoczność zmarszczek, redukują rozstępy i przebarwienia oraz zwiększają wchłanianie składników odżywczych ze stosowanych po zabiegu kosmetyków. Już po jednym peelingu skóra jest w lepszej kondycji, poprawia się jej wygląd i zwiększa nawilżenie.