Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 02 wrzesień 2019 13:56

Depilacja laserowa – co warto wiedzieć przed zdecydowaniem się na zabieg?

Depilacja laserowa Depilacja laserowa

Chcesz zapomnieć o regularnym goleniu lub woskowani włosków? Skorzystaj z zabiegu depilacji laserowej!

Oferowana przez wiele gabinetów depilacja laserowa to skuteczny sposób na trwałe pozbycie się niechcianych włosków z ciała oraz z twarzy. To sprawdzony wybór nie tylko dla kobiet, ale także wybierany często przez mężczyzn.

Co warto wiedzieć o depilacji laserem? Sprawdź już teraz najważniejsze informacje przed zapisaniem się na zabieg!

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg stosowany do szybkiego i trwałego usuwania włosków z różnych partii ciała i twarzy człowieka. Do jego wykonania stosuje się specjalne urządzenia laserowe, które emitują skoncentrowaną wiązkę światła niszczącą włoski z ich mieszkami.

Prawidłowo wykonana depilacja laserowa pozwala na usunięcie włosków z nóg, okolic bikini, pach, wąsika z twarzy, a także włosków umiejscowionych w wielu innych punktach. Dzięki niej można zapomnieć o systematycznym goleniu, woskowaniu czy depilowaniu tych partii!

Zabieg depilacji laserowej został opracowany przed laty. Aktualnie w gabinetach stosuje się zaawansowane urządzenia do depilacji laserem, które nie tylko działają skuteczniej, ale także są szybsze i bezpieczniejsze.

Najlepsze efekty przynosi laser diodowy, na przykład popularny Light Sheer Duet, z którego możemy skorzystać w wielu gabinetach w Polsce, w tym także w mieście Kraków. Laser diodowy Duet posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości amerykańskiej instytucji FDA (Urząd ds. Żywności i Leków).

Jak depilacja laserowa usuwa niechciane włoski?

Podczas depilacji dochodzi to tak zwanej selektywnej fototermolizy. To zjawisko polegające na niszczeniu ciemnego barwnika przez laser, a dokładnie barwnika znajdującego się we włoskach – melaniny.

Selektywna fototermoliza pozwala na osiągnięcie najlepszych rezultatów wtedy, gdy włosek będzie posiadał dużo melaniny, czyli będzie ciemny, a także będzie odznaczał się na jasnej skórze.

Właśnie dlatego depilacja laserowa jest nie jest polecana osobom, które mają jasne włoski, na przykład rude, blond czy siwe. W ich przypadku depilacja laserowa nie zadziała tak skutecznie, dlatego włoski nie zostaną usunięte w całości lub odrosną.

Warto przy tym wskazać, że depilacja laserowa to zabieg bezpieczny, który oddziałuje na tkanki tylko na ich określonej głębokości, dlatego też nie powoduje on uszkodzenia okolicznych komórek. Zabiegi te są zatem małoinwazyjne, nie wymagają specjalnej rekonwalescencji, a także nie mają wielu przeciwwskazań.

Jedna depilacja to za mało dla gładkiej skóry

Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, depilacja laserowa powinna być wykonana w serii. Zaleca się przeprowadzenie od około 4 do 6 zabiegów depilacji laserowej, które przeprowadzane są w odstępach wynoszących od 6 do 12 tygodni.

Zatem jednak depilacja laserowa to za mało, aby uzyskać odpowiednie efekty. Można wtedy usunąć około 1/3 wszystkich włosków. Dlaczego tak się dzieje?

Depilacja laserowa oddziałuje jedynie na włoski, które są w fazie aktywnego wzrostu, czyli anagenu. To właśnie wtedy można usunąć włoski wraz z mieszkiem włosowym i zapobiec ich ponownemu odrostowi. Pozostałe fazy wzrostu włosa, czyli telogen – faza spoczynku, a także katagen – faza przejściowa nie pozwalają na uzyskanie optymalnych efektów – wtedy depilacja laserowa nie działa.

Właśnie dlatego depilacja laserowa wykonana w serii pozwala na najskuteczniejsze pozbycie się nadmiernego owłosienia z różnych partii – możemy wtedy zlikwidować nawet do 99 proc. włosków!

Ile kosztuje depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg, który powinien być wykonany w dobrym salonie. Depilacja laserowa nie powinna być prowadzona poza salonami, przez osoby niewykwalifikowane, ponieważ stwarza ryzyko uszkodzenia skóry!

Dzisiaj zabiegi depilacji laserowej dostępne są w wielu miastach w kraju, na przykład mieście Kraków. Stolica Małopolski, czyli Kraków to kilkadziesiąt punktów, w których można wykonać zabieg. Najlepszym wyborem będzie depilacja laserowa w renomowanym gabinecie lub klinice medycyny estetycznej – Kraków ma wiele takich punktów do wyboru, a ich adresy możemy znaleźć już teraz on-line.

Ile kosztuje depilacja laserowa? Wbrew pozorom, ceny zabiegu wcale nie są bardzo wysokie. Za jedne zabieg w zależności od partii ciała zapłacimy od 100 do 500 złotych. Wiele gabinetów prowadzących depilację laserową oferuje także pakiety zabiegów, które pozwalają na zmniejszenie kosztów, na przykład przy wykupieniu 4 zabiegów jeden otrzymujemy gratis!

Czytany 108 razy

Artykuły powiązane

 • Medycyna estetyczna - sposób na młody, nieskazitelny wygląd Medycyna estetyczna - sposób na młody, nieskazitelny wygląd

  Zabiegi medycyny estetycznej w Rzeszowie to propozycja dla kobiet i mężczyzn, którym zależy na pięknym wyglądzie twarzy i ciała. Pomagają w likwidacji zmarszczek, modelowaniu i odświeżeniu twarzy, a także pozbyciu się niedoskonałości skóry. Na Podkarpaciu wysokiej jakości usługi w tej dziedzinie oferuje między innymi Akademia Medycyny Estetycznej dr. Szczepańska.

 • Hotel ze SPA - sposób na relaks po ciężkim tygodniu Hotel ze SPA - sposób na relaks po ciężkim tygodniu

  Gdzie spędzić weekend po ciężkim tygodniu w pracy, aby odpocząć i naładować akumulatory na kolejne miesiące? Często zaszycie się we własnym mieszkaniu nie pozwala nam na pełne zrelaksowanie się, bo wciąż myślimy o nadchodzącym poniedziałku, remoncie, który przydałoby się zrobić, stercie prania czy generalnym porządku w szafach.

 • Na czym polegają pakiety pobytowe w hotelach? Na czym polegają pakiety pobytowe w hotelach?

  Apartament nad morzem w luksusowym hotelu to marzenie każdego miłośnika nadbałtyckich klimatów. Co ciekawe, polski turysta zamiast optymalnej ceny coraz chętniej wybiera jakość.

 • Nowoczesne zabiegi kosmetyczne i kosmetyki gabinetowe – czy warto się na nie zdecydować? Nowoczesne zabiegi kosmetyczne i kosmetyki gabinetowe – czy warto się na nie zdecydować?

  Każdy chce na dłużej zachować piękny i młody wygląd. Jednak nie jest to łatwe. Działanie czasu można dostrzec już po ukończeniu około 25 roku życia. Proces starzenia się skóry może przyśpieszyć też wiele czynników niezależnych od nas – stres, zanieczyszczenia powietrza, a nawet niekorzystna dieta.

 • W jakim miejscu kupić dobre kosmetyki? W jakim miejscu kupić dobre kosmetyki?

  Bez czego nie wyobrażasz sobie swojej idealnej codzienności? My przede wszystkim od zawsze stawiamy na wygodę i odpowiednią pielęgnację ciała.