poniedziałek, 26 sierpień 2019 11:52

Czy depilacja laserowa to rozwiązanie dla Ciebie?

Depilacja laserowa w Krakowie Depilacja laserowa w Krakowie

Marzysz o gładkim ciele, ale tradycyjne metody usuwania nadmiernego owłosienia nie przynoszą u Ciebie pożądanych rezultatów?

Masz dość kompleksów i ograniczeń związanych z mało estetycznymi włoskami na różnych partiach ciała? Depilacja laserowa może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem! Poznaj jego najważniejsze zalety.

Korzyści z przeprowadzenia depilacji laserowej

Usuwanie niechcianego owłosienia za pomocą lasera należy do trwałych metod niwelujących ten uciążliwy problem. Po poddaniu się temu zabiegowi możesz zapomnieć o konieczności depilacji na długi czas, co oznacza nie tylko dużą wygodę i oszczędność czasu, ale i pieniędzy. Nadmierne owłosienie ciała jest bolączką nie tylko kobiet, ale i mężczyzn, którzy również mogą odczuwać przez to duży dyskomfort i spadek poczucia własnej wartości.  Depilacja laserowa pozwoli Ci na uwolnienie się od kompleksów na tym punkcie.

Czy zabieg jest bolesny?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań przez osoby, które myślą o poddaniu się zabiegowi depilacji laserowej jest to, czy jest on bolesny. Strach przed dyskomfortem bywa dla niektórych wręcz paraliżujący. Z tego względu wyjaśniamy, że można odczuwać podczas jego przeprowadzania delikatne szczypanie lub pieczenie skóry, jednak dzięki temu, że obecne rozwiązania technologiczne (w tym system do schładzania skóry) stoją na wysokim poziomie, ten dyskomfort został znacznie zminimalizowany. Przykładem jest to, że zabieg depilacji laserowej w Krakowie, w J’adore Instytut, ma lasery z końcówkami, które chłodzą skórę.

Kiedy widoczne są pierwsze efekty?

Efekty depilacji laserowej zależą w dużej mierze od tego, jaką mamy karnację i kolor włosów. Szybciej rezultaty zobaczą u siebie pacjenci o jasnej karnacji i ciemnym owłosieniu. Osoby, które nie spełniają tego kryterium, możemy jednak uspokoić, ponieważ bez względu na ten aspekt można liczyć na rezultaty już po pierwszym zabiegu: zauważysz ubytek włosów, a także możesz liczyć na ich wolniejszy wzrost i osłabienie. Dodać przy tym trzeba, że efekty są w dużej mierze kwestią indywidualną, dlatego trudno jest oszacować optymalną liczbę zabiegów, aby osiągnąć pożądane rezultaty.

Widać więc, że zabieg ten wart jest rozważenia ze względu na możliwość zapomnienia o problemie z nadmiernym owłosieniem na dłuższy czas. Więcej informacji na jego temat warto zasięgnąć w wybranej placówce medycyny estetycznej czy gabinecie kosmetycznym.