Polecane artykuły

  • 1

poniedziałek, 26 sierpień 2019 10:41

Poznaj zabiegi kosmetyczne, które pozwolą na dłużej zachować młodość

Dr Irena Eris Kosmetyczny Instytut Dr Irena Eris Kosmetyczny Instytut

Każda kobieta chce na dłużej zachować swoją urodę i młodzieńczy wygląd. Jest to możliwe pod warunkiem, że odpowiednio o siebie zadba.

Będzie aktywna fizycznie, bacznie zwracała uwagę na to, co je, a także korzystała z dobrodziejstw, jakie daje medycyna estetyczna i kosmetyka. Obecnie usługi kosmetyczne stoją na bardzo wysokim poziomie, a nowoczesne technologie pozwalają na opracowanie kosmetyków oraz zabiegów, które poprawiają wygląd skóry, a także umożliwiają spowolnienie procesów starzenia się skóry. Na jakie zabiegi kosmetyczne warto zwrócić szczególną uwagę?

Cudowna moc masażu

Zanim zapadnie decyzja o mniej lub bardziej inwazyjnym zabiegu, warto rozważyć inną propozycję – zabiegi pielęgnacyjne i relaksujące. Do takich zalicza się między innymi masaż. Ma on właściwości relaksacyjne, a jak wiadomo spokój duszy wpływa na dobre samopoczucie, ale też i na wygląd. W stresie częściej marszczymy się i denerwujemy, co wpływa nie tylko na tworzenie się nowych zmarszczek, ale także i na kondycję skóry. Masaż może być całego ciała lub jego wybranych partii. Paniom, które chcą wyszczupleć i pozbyć się cellulitu poleca się np. masaż limfatyczny. Można też zdecydować się na masaż twarzy czy dłoni.

Medycyna estetyczna – jakie daje możliwości w walce z upływającym czasem?

Medycyna estetyczna to szereg zabiegów, które pozwalają na skuteczną i bezpieczną walkę z oznakami starzenia się skóry, ale nie tylko. Pomagają one między innymi na wyrównanie kolorytu cery, zminimalizowanie widoczności blizn, a także pozbycie się innych niedoskonałości skóry. Do najczęściej wybieranych usług tego typu zalicza się między innymi mikrodermabrazja oraz mezoterapia.

Mikrodermabrazja polega na złuszczeniu warstwy naskórka przy pomocy kryształków korundu. W czasie zabiegu skóra jest nie tylko złuszczana, ale także pobudzana do prawidłowej regeneracji. Pobudzane jest też mikrokrążenia krwi i limfy, co sprzyja z kolei syntezie kolagenu oraz elastyny, czyli czynników odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry.

Mezoterapia natomiast polega na cyklicznym zabiegu wstrzykiwania odpowiednio dobranych substancji czynnych. Zaleca się od 4 do 6 zabiegów w odstępach 2-4 tygodniowych. Zazwyczaj zabieg ten stosuje się w terapii wypadania włosów, usuwania blizn czy rozstępów. Pozwala on także zredukować widoczność zmarszczek mimicznych oraz innych oznak starzenia się skóry.

 

Czytany 517 razy

Artykuły powiązane