poniedziałek, 15 październik 2018 09:48

Piękna i elastyczna skóra? To możliwe

Młoda, zdrowa skóra, jest marzeniem wielu z nas. Niestety – im starsi jesteśmy, tym trudniej nam utrzymać skórę w dobrej formie. Co możemy zrobić, by nasza skóra mogła zachować elastyczność na dłużej? Oto kilka informacji, z którymi każdy miłośnik młodego i pięknego wyglądu powinien się zapoznać.

Elastyczna skóra: dlaczego jest tak ważna?

Utrata elastyczności to dla skóry poważne zagrożenie. Dlaczego? Wyjaśnienie jest bardzo proste. Elastyczna skóra to piękniejsze rysy twarzy, zdrowszy i młodszy wygląd. Z czasem jednak skóra traci swą naturalną elastyczność, czego skutkiem jest pojawianie się coraz głębszych i coraz liczniejszych zmarszczek. Co możemy zrobić, by przedłużyć młodość swej skóry i zapewnić jej większą elastyczność? Wbrew pozorom skutecznych metod prowadzenia walki z mijającym czasem jest sporo. Na co warto postawić?

Kosmetyki w walce ze zmarszczkami

W walce z utratą elastyczności przez skórę pomagają nam zazwyczaj odpowiednio dobrane kosmetyki. Preparatów, dzięki którym nasza skóra może zachować jędrność na dłużej, nie brakuje na sklepowych półkach. Czym kierować się przy wyborze takich kosmetyków? Najlepiej listą składników, które pojawiają się w danych produktach. W walce o utrzymanie skóry w dobrej formie z pewnością pomogą nam te kosmetyki, w których znajduje się witamina E oraz witamina C. Dobre efekty daje też stosowanie tych kremów, w których pojawia się kwas hialuronowy, będący jednym z cenniejszych sojuszników kobiet walczących z pierwszymi zmarszczkami.


Najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne

W walce z pierwszymi oznakami starzenia się skóry pomóc mogą nam również odpowiednie zabiegi kosmetyczne. Szczególnie zalecane są te zabiegi, które pobudzają skórę do zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny – substancji, dzięki którym walka o utrzymanie elastyczności skóry staje się łatwiejsza. Na co warto postawić? Dobre rezultaty przynosi mezoterapia igłowa, polegająca na wstrzykiwaniu pod skórę specjalnych ampułek zawierających wiele ważnych dla skóry substancji odżywczych. Można tez postawić na tak popularny zabieg kosmetyczny, jakim jest mikrodermabrazja diamentowa. Zabieg ten polega na usunięciu martwych komórek naskórka, dzięki czemu można skuteczniej symulować produkcję elastyny oraz kolagenu.


Ruch to zdrowie i piękno
O tym, że ruch to zdrowie, wie doskonale każdy z nas. Lepsza kondycja, piękniejsza sylwetka – oto podstawowe korzyści, wynikające z aktywności fizycznej. Nie każdy z nas zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak istotny wpływ na ruch na stan naszej skóry. Systematyczna gimnastyka pozwala wyćwiczyć mięśnie, przyczynia się jednocześnie do zwiększenia elastyczności skóry. Jeśli zatem marzy nam się piękna i elastyczna skóra, o codziennym treningu zapominać nie możemy.

Masaż: nie tylko dla przyjemności

Masaż odpręża i relaksuje, przyczynia się też w znacznym stopniu do poprawy stanu skóry. Im częściej będziemy masować skórę, tym lepiej dla nas. każdy masaż to znaczna poprawa mikrokrążenia, a tym samym – lepsze odżywienie skóry.

Walka o utrzymanie skóry w dobrej formie nie musi być trudnym zadaniem. Współczesna kosmetyka zna przecież coraz więcej metod, dzięki którym można skuteczniej walczyć z takimi problemami, jak utrata elastyczności przez skórę oraz pojawienie się zmarszczek. Jeśli sięgniemy w porę po odpowiednie kosmetyki, a jednocześnie będziemy pamiętać o zdrowej diecie i systematycznej aktywności fizycznej, z pewnością będziemy się mogły dłużej cieszyć zdrowym wyglądem i jędrną skórą.

 

Czytany 359 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.