niedziela, 27 kwiecień 2014 11:51

Oczyszczanie twarzy. Tonik jako niezbędna rzecz w kosmetyczce

Oczyszczanie twarzy Oczyszczanie twarzy

W swoich kosmetyczkach każda z nas trzyma różne skarby. Jedne kobiety kochają lakiery do paznokci, i mają ich naprawdę masę, inne kobiety uwielbiają perfumy, a jeszcze inne...oczyszczanie twarzy, czyli Toniki! To ten kosmetyk, bez żadnych wątpliwości, powinien znaleźć się w naszej kosmetyczce. Powinnyśmy natomiast pamiętać przy jego wyborze o pewnej podstawie, mianowicie rodzaju naszej cery.

Tak, tak moje drogie, toniki są jak kremy, nie każdy będzie dla nas odpowiedni! Właściwie... Do czego służy tonik? Co nam daje?Tonico Delicato

Tonik do twarzy powinien być podstawą pielęgnacji dla każdej kobiety. Sam proces tonizacji to nadanie skórze właściwego, kwaśnego odczynu pH. Dzięki odpowiedniej kwasowości nasza skóra doskonale broni się przed bakteriami i innymi szkodliwymi substancjami, również tymi chemicznymi. Niestety, tonik to kosmetyk, o którym często zapominamy, nie doceniamy jego wspaniałości. A ta przezroczysta woda jest przyjacielem naszej skóry każdego dnia. 

Azjatyckie kobiety nie wyobrażają sobie życia bez toniku. Stosują go od najmłodszych lat, dzięki temu ich cera jest zawsze czysta, matowa i bez jakichkolwiek zanieczyszczeń i wyprysków. Wiele kobiet w tamtych regionach mówi, że jest to dla nich rodzaj mini-peelingu. Tonik ma właściwości, które zwiększają zdolności skóry do absorbowania składników odżywczych. Tonik, jak wcześniej wspomniałam, dobieramy w zależności od rodzaju naszej cery. W większości przypadków powinien mieć odczyn 5,5 pH. Jednak nie zawsze.

Jak dobrać odpowiedni dla nas tonik?

Kiedy mamy cerę tłustą ze skłonnościami do wyprysków ropnych i innych zanieczyszczeń, roztwór pH powinien być trochę niższy. Tonik spełnia rolę dezynfekatora i spowalniacza wytwarzania sebum, z którym zmaga się większość osób z takim rodzajem cery. 

Kiedy jesteśmy posiadaczkami cery atopowej, wrażliwej lub alergicznej, tonik powinien być taki sam, jak w przypadku cery tłustej. Tonizacja powinna odbywać się ze szczególnym zwróceniem uwagi na dokładność i częstotliwość. 

Dla cery dojrzałej, toniki powinny zmniejszać pory, rozjaśniać, zmniejszać oznaki starzenia i łagodzić podrażnienia. 

Powinnyśmy przede wszystkim pamiętać, że toniku nie możemy używać jako zamiennik żelu do oczyszczania skóry lub innych kosmetyków. Powinien być używany dwa razy dziennie przed użyciem jakiegokolwiek kremu.

Oczyszczanie twarzy - zobacz różne toniki poniżej

Czytany 1532 razy

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.