czwartek, 20 luty 2020 14:59

Najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne. TOP 3

Laserowe usuwanie owłosienia Laserowe usuwanie owłosienia

Depilacja laserowa pach, bikini i nóg. Tak, to trzy najpopularniejsze zabiegi w gabinetach kosmetycznych. Przekonaj się dlaczego.

1. Depilacja laserowa pach

Ten rodzaj depilacji możesz wykonywać przez okrągły rok. Nawet latem czy przed urlopem, bo pachy to jedna z niewielu okolic ciała, której nie wystawiasz wtedy na słońce.
To naprawdę ekspresowy zabieg, bo zazwyczaj trwa nie dłużej niż kwadrans.
W trakcie tej depilacji, podobnie jak też innych części ciała, zazwyczaj jest usuwane około 30 procent włosków, dla trwałych efektów należy wykonać więc serię od trzech do ośmiu zabiegów. Mimo że okolica pach jest dość wrażliwa, depilacja laserowa pach dla wielu osób jest praktycznie bezbolesna. Zwłaszcza przy wykorzystaniu nowoczesnych laserów, jak LightSheer, które w trakcie depilacji chłodzą jednocześnie skórę, dzięki czemu ograniczają dyskomfort do minimum. O czym należy pamiętać? Aby zabieg przyniósł trwałe i jak najszybsze rezultaty, koniecznie stosuj się do zaleceń przed zabiegiem i po nim. Pamiętaj o unikaniu stosowania silnych kosmetyków między sesjami depilacji, nawilżaniu skóry, unikaniu słońca czy solarium. Te drobne rzeczy wbrew pozorom mogą wpłynąć na powodzenie całego zabiegu.

2. Depilacja bikini laserem

To niezwykle popularny zabieg zwłaszcza zimą, bo pozwala przygotować bikini na urlop. Podobnie jak w przypadku pach czy innych okolic, należy wykonać serię zabiegów. Zazwyczaj jeden trwa nie dłużej niż pół godziny. Czy to bolesny zabieg? Musisz przygotować się na pewien dyskomfort, zwłaszcza przy dużej wrażliwości na ból, ale podczas depilacji są stosowane specjalne nakładki, które go łagodzą. Zastanawiasz się, czy to zabieg dla Ciebie? Na pewno tak, jeśli chcesz zapomnieć o codziennych seansach z maszynką po prysznicem, zacięciach i podrażnieniach. Ale także wtedy, jeśli masz problem z wrastaniem włosków i stanami zapalnymi, które w okolicy bikini zdarzają się dość często. Laserowa depilacja bikini laserem pozwala skutecznie wyeliminować ten problem na zawsze. A także znienawidzone, ale niezwykle popularne czarne kropki na bikini, czyli ciemne cebulki, których nie usuwa maszynka, a może jedynie wosk czy właśnie depilacja laserowa.

3. Trwała depilacja nóg

To jeden z najpopularniejszych zabiegów depilacji laserowej w gabinetach kosmetycznych i pozwalający zaoszczędzić Ci najwięcej pieniędzy. Tak dokładnie - dzięki niej możesz zaoszczędzić pieniądze. Mimo że depilacja nóg jest dużo bardziej kosztowna od depilacji pach czy bikini, to też najbardziej opłacalna. Wystarczy, że dokładnie przeliczysz, ile w ciągu roku lub nawet kilku lat, kosztuje Cię wosk u kosmetyczki, maszynki, kremy do depilacji i po niej, balsamy łagodzące. Po podliczeniu wyjdzie o wiele więcej, niż sama depilacja laserowa. Zwłaszcza, że wykonana w serii, pozwala pozbyć się niechcianych włosków raz na zawsze. Kiedy najlepiej ją wykonać? Między jesienią i zimą, a także wczesną wiosną. Między zabiegami, a także na kilka tygodni przed pierwszą depilacją laserową, należy unikać słońca, bo skóra nie może być do niej opalona. Dlatego jeśli zdecydujesz się na zabieg latem czy przed zimowym urlopem w tropikach, pamiętaj o stosowaniu na nogi kremów z filtrem SPF 50, a najlepiej całkowitym zakrywaniu skóry w tym miejscu.

Media