poniedziałek, 24 luty 2020 12:47

Gdzie szukać porad urodowych?

Porady urodowe Porady urodowe

Z każdej strony jesteś atakowana różnymi poradami urodowymi i już w sumie sama nie wiesz, z których z nich skorzystać? A może jest wręcz przeciwnie: nie wiesz, gdzie szukać potrzebnych informacji? Zaraz temu zaradzimy i podpowiemy ci, z czego korzystają nasze redaktorki.

1. Serwisy o urodzie

Pierwszym, dość oczywistym wyborem, są internetowe serwisy o urodzie. W nich znajdziesz omówienie (prawie) każdego problemu, które zwykle wyczerpuje temat. A jeśli nie, szybko możesz przejść do kolejnego artykułu, który będzie stanowić uzupełnienie informacji. Co znajdziesz w takim serwisie? M.in. recenzje kosmetyków, kosmetyki DIY, wskazówki dotyczące pielęgnacji różnego typu skóry etc. Porady o urodzie znajdziesz tu: mangopress.pl/kat/uroda, niech to będzie miejsce, od którego zaczniesz swoją przygodę ze świadomą pielęgnacją.

2. Fora internetowe dla kobiet

Jeśli borykasz się ze specyficznym problemem lub szukasz konkretnych, przetestowanych przez wiele kobiet kosmetyków, dobrym źródłem informacji mogą być fora internetowe. Żadną tajemnicą nie jest, że w tym względzie prym wiedzie Forum Wizaż, a jego użytkowniczki, nazywane wizażankami, stanowią kopalnię wiedzy i inspiracji.

Takich forów jest jedynak o wiele więcej, może masz na jakimś dawno zarejestrowane, lecz nieużywane konto? Zanim zaczniesz być na nim aktywna, sprawdź ostatnich kilka wątków i zweryfikuj, czy porady uczestniczek rozmowy faktycznie są pomocne, a nie stanowią jedynie (niezbyt dobrze umieszczonej) reklamy.

3. Książki o urodzie

Z poradami w internecie jest tak, że nie zawsze wiadomo, czy można im w 100% ufać. Dlatego niektóre kobiety wolą czerpać wiedzę z książek. Ma to swoje plusy i minusy. Dzięki książkom dowiadujesz się tego, co najważniejsze o urodzie, pielęgnacji, od A do Z. Ale trzeba przeczytać całość, a czasami rozwiązanie problemu potrzebne jest na już, teraz. Wtedy serwisy o urodzie mogą być twoim ratunkiem.

Często kłopotliwe jest również to, że na rynku wydawniczym takich książek jest bardzo dużo. Od czego zacząć? Mamy kilka propozycji, które przetestowały nasze redaktorki. Jedna z nich to książka Skin coach Bożeny Społowicz. Jest dość kontrowersyjna, bo zakłada pielęgnację w wersji minimum, aczkolwiek znajdujące się tam porady dotyczące różnych typów cery są na wagę złota.

Znasz Red Lipstick Monster? To popularna youtuberka, znana z porad makijażowych. Wydała też dwie książki – Tajniki makijażu, będące kompendium wiedzy o make-upie dla początkujących oraz Tajniki DIY, w której znajdziesz przepisy na domowe kosmetyki i nie tylko.

Jeszcze jedną propozycją, o której warto wspomnieć, jest Eat pretty. Jedz i bądź piękna. Nie jest to pozycja odkrywcza, ale pozwala sobie uzmysłowić, jak dieta wpływa na kondycję skóry.

Nie możemy natomiast polecić jednej z najpopularniejszej książek – Sekrety urody Koreanek, bo to, co sprawdza się u naszych azjatyckich koleżanek, nie ma często przełożenia na potrzeby Polek i wprowadzenie tych zasad wcale nie musi być korzystne dla cery.

4. Porady urodowe… babć

Coraz częściej wraca się do źródła, nie ominęło to także sfery beauty. Płukanka z pokrzywy, maseczka z jogurtu naturalnego i miodu czy peeling cukrowy to tylko jedne z wielu metod, które w ostatnich latach wracają na salony. Okazuje się, że sposoby i receptury znane twojej mamie, babci czy prababci, no cóż, sprawdzają się też i dziś. A do tego są naturalne, tanie i prostsze w realizacji, niż wizyta w drogerii.

5. Instagram

Urodowych porad możesz także szukać na Instagramie. I nie, wcale to nie muszą być nachalne wpisy sponsorowane, powstałe we współpracy z markami. Wiele Instagramerek, na poważnie zajmujących się branżą urodową, daje swoim obserwującym wiele ciekawych wskazówek, a jak już polecają konkretne produkty, to tylko te, które się u nich sprawdziły.

Media