piątek, 13 marzec 2020 10:53

Jak wygląda procedura przygotowująca do zabiegu przeszczepu włosów?

Przeszczep włosów Przeszczep włosów

Operacje przeszczepu włosów nadal zyskują na popularności na całym świecie, ponieważ są zwykle bardziej skuteczne niż produkty do odbudowy włosów.

Wybór procedury przeszczepu włosów to świetny sposób na uzyskanie naturalnie wyglądających włosów, których zawsze pragnąłeś, a także zdrowszych, wysokiej jakości rezultatów, na jakie zasługują.

Przeszczep włosów – czym jest?

Przeszczep, czyli transplantacja włosów jest techniką chirurgiczną, która usuwa mieszki włosowe z jednej części ciała, zwanej miejscem dawcy, do łysej lub łysiejącej części ciała, zwanej miejscem biorcy. Technika ta jest stosowana przede wszystkim w leczeniu łysienia typu męskiego. Przeszczepy włosów mogą być również stosowane do odbudowy rzęs, brwi, włosów zarostu, włosów w klatce piersiowej, włosów łonowych oraz do wypełniania blizn powstałych w wyniku wypadków lub operacji, takich jak lifting twarzy i wcześniejsze przeszczepy włosów.

Przeszczep włosów – etapy

Oto poszczególne etapy procesu przeszczepiania włosów:

1. Konsultacje: Jest to etap, w którym lekarz opracowuje plan operacyjny pacjenta i tworzy projekt linii włosów. Po odbyciu wizyty osobistej lub on-line i zakwalifikowaniu przez lekarza do wykonania przeszczepu pacjent może wyznaczyć termin zabiegu. Następnie dochodzi do podpisania umowy przedwstępnej na zabieg na podstawie której pacjent wpłaca zaliczkę. Kolejnym krokiem jest wykonanie badań według zaleceń lekarza: HBS, HCV, HIV, ANA 2, testosteron, testosteron wolny, morfologia, układ krzepnięcia, CRP. W niektórych przypadkach zleca się wykonanie innych specjalistycznych badań.

2. Przygotowanie: Etap ten obejmuje procesy sterylizacji miejsca operacji oraz zastosowanie miejscowych środków znieczulających.

3. Ekstrakcja: Proces ekstrakcji przeszczepu włosów z obszaru dawcy pacjenta.

4. Tworzenie miejsca pobrania: Jest to proces tworzenia miejsc biorców poprzez podążanie za kierunkiem istniejących włosów końcowych.

5.Transplantacja: Jest to proces umieszczania włosów pod kątem prostym do kierunku włosów.

6. Procesy pooperacyjne: Etap ten obejmuje procesy opatrywania rany w miejscu przeszczepu oraz terapię w celu przyspieszenia procesu gojenia się miejsca operacji.

7. Opieka pooperacyjna i mycie włosów: Jest to proces mycia, który ma być przeprowadzany przez 15 dni. Zarówno dawca, jak i przeszczepione miejsce będą w tym okresie wrażliwe, dlatego ważne jest, aby proces mycia przeprowadzić z dodatkową ostrożnością.

Chirurgia przeszczepu włosów może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają przerzedzenie włosów i utratę włosów. Może nie być stałym rozwiązaniem dla przerzedzenia włosów, ale dla wielu osób może pomóc przywrócić pewność siebie. Jeśli rozważasz opcję skorzystania z zabiegu transplantacji, wejdź na stronę www.medmix.pl. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety mogą cierpieć na utratę włosów, ale na szczęście ulepszenia w metodach przeszczepu uczyniły cały proces nie tylko prostszym, ale i bardziej dostępnym.

Czytany 185 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.