niedziela, czerwiec 23, 2024
sobota, 16 maj 2020 15:35

Dobre polskie kosmetyki

Polskie kosmetyki Polskie kosmetyki

Możemy zazdrościć innym krajom ciepłego morza, wysokich gór czy słońca przez 365 dni w roku, ale na pewno nie musimy zazdrościć kosmetyków. Polskie marki jakościowo dorównują, a niejednokrotnie przewyższają te z Francji, Anglii czy Niemiec. Są tańsze, a w dodatku kupując polskie, wspieramy naszą gospodarkę. To ważne w czasach pandemii.

A jest w czym wybierać. Polskie marki tworzą kosmetyki dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Kosmetyki pielęgnacyjne i kolorowe. Do włosów, ciała, twarzy, rąk, stóp, ust, oczu, biustu… Kosmetyki na wszelkie potrzeby, do skóry suchej, tłustej, mieszanej, z problemami dermatologicznymi. Ostatnio robimy też świetne kosmetyki naturalne. Żeby je kupić, nie musimy wychodzić nawet z domu.

Dla kobiet

W tym dziale oferta jest najbogatsza. Kobiety nie mogą narzekać. Mają do dyspozycji wiele dobrych polskich marek. W pielęgnacji swoją ofertą zaskakuje FLOSLEK. Specjalizuje się w kremach do twarzy i pod oczy. Z pewnością każda Polka zna i ceni sobie ich żele ze świetlikiem (https://www.floslek.pl/). Te kosmetyki produkowane są już od 25 lat. Firma tworzy świetne produkty, uwzględniając rozmaite potrzeby i problemy skóry. Ale ma też w swoim portfolio preparaty do włosów, kremy do rąk i stóp, maski. Inną polską marką jest INVEO. Ona z kolei koncentruje się na wysokiej jakości preparatach wzmacniających rzęsy, brwi, skórę wokół oczu i sięgają przy tym po najnowsze technologie. Warto przyjrzeć się ich odmładzającym plastrom pod oczy INVEO Hyaluron Shot. Każdy plaster to 1000 mikroigiełek z kwasu hialuronowego, który rozpuszcza się w naskórku. W efekcie to domowy zabieg intensywnie nawilżający i odmładzający.

Polacy mają też świetne preparaty do ust i paznokci. Żeby się o tym przekonać, wystarczy obejrzeć ofertę marki LAURA CONTI. Chyba nikt nie ma większej kolekcji balsamów i pomadek. Świetne są linie Herbal, Vital, Eco Soft (https://coloris.sklep.pl/). Ostatnio opracowali nawet balsam chroniący skórę ust przed niebieskim światłem smartfonów. A odżywki do paznokci? Ich olejek wzmacniający płytkę paznokciową i zmiękczający skórki jest rewelacyjny. Do depilacji z kolei polecić można markę VELVETIC. Mają woski do ciała i twarzy oraz kremy – delikatne, ale bardzo skuteczne.

Pewnie nie wszyscy to wiedzą, ale doczekaliśmy się nawet polskiej marki zapachowej NOU. Jedyne, co jest w niej francuskie, to olejki eteryczne, bo tym jakościowo trudno dorównać. Całą resztę tworzą Polacy i trzeba przyznać na wysokim poziomie. Wody perfumowane, mgiełki do ciała NOU cieszą ciekawymi bukietami opartymi głównie na kwiatach i owocach. To wysoka jakość w bardzo przystępnej cenie.

Dla mężczyzn

O mężczyznach nie zapomniała wcześniej już wspomniana marka FLOSLEK. Ma dla nich kilka ciekawych propozycji, dostosowanych do wieku i potrzeby skóry. Również LAURA CONTI o nich myśli i oferuje im ochronny balsam do ust, a NOU wody toaletowe o pięknych drzewnych kompozycjach. Jednak na szczególną uwagę zasługuje polska marka ROOMCAYS. Proste, naturalne składy kosmetyków, świetne tekturowe i aluminiowe opakowania sprawiają, że trudno się w niej nie zakochać. Specjalizują się wprawdzie w pielęgnacji brody i wąsów, ale ich oferta coraz bardziej się poszerza i miejmy nadzieję, że niedługo zobaczymy u nich kosmetyki bardziej uniwersalne. Oprócz szamponu, olejku, balsamu, wosku do zarostu, już wypuścili na rynek krem do twarzy oraz balsam do pielęgnacji skóry z tatuażem.

Dla dzieci

Typowo polską marką dla dzieci jest SKARB MATKI. Firma nieduża, ale o wielkim sercu, obecna na rynku już od 70 lat! Producent dokłada wszelkich starań, by pielęgnacja dzieci była bezproblemowa i przyjemna. W ofercie znajdziemy bardzo bogaty wachlarz produktów do pielęgnacji dzieci i niemowląt. Są to zarówno mydełka i płyny do kąpieli, jak również kremy pielęgnujące i specjalistyczne, balsamy, oliwki do ciała czy znany już kilku pokoleniom puder. Bardzo skutecznym i docenianym przez Polki produktem jest również Olejuszka – preparat do walki z ciemieniuchą.