Polecane artykuły

 • 1

sobota, 05 maj 2018 10:00

Depilacja laserowa - przygotowanie do zabiegu, wskazania i przeciwwskazania

Depilacja laserowa to trwały sposób pozbycia się niechcianego owłosienia. Polecana jest przede wszystkim osobom z ciemnymi włoskami, które szybko rosną. Zabieg należy powtarzać kilkukrotnie, gdyż jedna sesja nie usunie wszystkich włosów, ze względu na to, że są w różnych fazach wzrostu.

Depilacja laserowa to trwały sposób pozbycia się niechcianego owłosienia. Polecana jest przede wszystkim osobom z ciemnymi włoskami, które szybko rosną. Zabieg należy powtarzać kilkukrotnie, gdyż jedna sesja nie usunie wszystkich włosów, ze względu na to, że są w różnych fazach wzrostu.

Sam zabieg polega na działaniu wiązką lasera na melaninę zawartą we włoskach, co powoduje ich obumarcie. Zabieg przeprowadzony pod okiem specjalisty jest bezpieczny i pozwala cieszyć się gładką skórą nawet przez kilka lat.

Wskazania do zabiegu depilacji laserowej

Depilacja laserowa to zabieg usuwania włosków, który najlepiej sprawdzi się u osób z ciemnym owłosieniem. Pozwala niemal całkowicie usunąć włoski z wybranych miejsc i na kilka lat pozbyć się problemu depilacji. Zabieg zalecany jest przede wszystkim osobom, które mają skłonności do wrastania włosków, a także zapalenia mieszków włosowych. Po usuwaniu owłosienia za pomocą lasera nie pozostają nieestetyczne grudki i krostki.

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej

Zabieg depilacji laserowej wymaga przygotowania, więc planowanie go najlepiej zacząć od konsultacji ze specjalistą, który w indywidualny sposób ustali plan zabiegów i opowie o przygotowaniach. Zwykle jednak pół roku przed planowaną depilacją nie należy stosować doustnej kuracji retinoidami, a reszta przygotowań zajmuje około miesiąca. Przede wszystkim należy zaprzestać depilacji i odstawić leki, które powodują uwrażliwienie na światło (w tym także niektóre zioła - np. dziurawiec). Nie wolno także się opalać na kilka tygodni przed planowanym zabiegiem depilacji laserowej. Co ciekawe, dotyczy to zarówno naturalnej opalenizny, jak i tej uzyskanej samoopalaczem. Zanim przystąpi się do usuwania zbędnego owłosienia, należy poczekać, aż opalenizna zejdzie całkowicie. Dzień przed zabiegiem, należy dokładnie umyć i ogolić miejsca, w których będzie przeprowadzana depilacja. Bezpośrednio przed działaniem lasera na skórę stosuje się znieczulający krem, aby uniknąć podrażnień.

Przeciwwskazania do stosowania depilacji laserowej

Zabieg depilacji laserowej może być przeprowadzony po spełnieniu powyższych zaleceń. Istnieją jednak przeciwwskazania, które wykluczają taką możliwość. Oprócz wspomnianych leków światłouczulających i opalenizny, należą do nich np. ciąża, choroba nowotworowa, siwe włosy (ze względu na brak melaniny) oraz infekcje objawiające się w miejscu planowanego zabiegu.

Czytany 259 razy

Artykuły powiązane

 • Kawior – luksusowy składnik kremów. Jak wpływa na cerę? Kawior – luksusowy składnik kremów. Jak wpływa na cerę?

  Kawior to nie tylko znany od tysiącleci przysmak. To również znakomite źródło składników odżywczych dla skóry.

 • Moc cząsteczki monojonowej Moc cząsteczki monojonowej

  Nie o mikrocząsteczkach, nie o nanocząsteczkach lecz o technologii monojonowej w kosmetologii i innowacyjnym podejściu do minerałów w suplementacji diety mówiliśmy podczas konferencji prasowej spółki Invex Remedies w siedzibie IMR advertising by PR.

 • Nowoczesne oprogramowanie do salonów kosmetycznych Nowoczesne oprogramowanie do salonów kosmetycznych

  Prowadzenie własnego salonu kosmetycznego to dla wielu osób spełnienie marzeń o niezależności zawodowej i finansowej. Jednak już po otworzeniu biznesu okazuje się, że trzeba ogarnąć wiele rzeczy oprócz tego, co kocha się najbardziej.

 • Epilacja laserowa - skuteczna i bezbolesna metoda depilacji? Epilacja laserowa - skuteczna i bezbolesna metoda depilacji?

  Nieskazitelnie gładkie nogi to marzenie wielu kobiet, niestety codzienne korzystanie z jednorazowych maszynek do golenia bywa dosyć uciążliwe. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z zabiegu epilacji, czyli trwałego usuwania zbędnego owłosienia przy pomocy lasera. Czy warto zdecydować się właśnie na tę metodę? Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

 • I miejsce w Hicie Kosmetycznym dla Żelu do powiek i pod oczy ze świetlikiem i algami I miejsce w Hicie Kosmetycznym dla Żelu do powiek i pod oczy ze świetlikiem i algami

  Niezmiernie miło nam poinformować, że Żel do powiek i pod oczy ze świetlikiem i algami zdobył I miejsce w konkursie HIT Kosmetyczny w kategorii kosmetyków aptecznych, organizowanym przez miesięcznik Dobre Rady!