Polecane artykuły

 • 1

sobota, 05 maj 2018 10:00

Depilacja laserowa - przygotowanie do zabiegu, wskazania i przeciwwskazania

Depilacja laserowa to trwały sposób pozbycia się niechcianego owłosienia. Polecana jest przede wszystkim osobom z ciemnymi włoskami, które szybko rosną. Zabieg należy powtarzać kilkukrotnie, gdyż jedna sesja nie usunie wszystkich włosów, ze względu na to, że są w różnych fazach wzrostu.

Depilacja laserowa to trwały sposób pozbycia się niechcianego owłosienia. Polecana jest przede wszystkim osobom z ciemnymi włoskami, które szybko rosną. Zabieg należy powtarzać kilkukrotnie, gdyż jedna sesja nie usunie wszystkich włosów, ze względu na to, że są w różnych fazach wzrostu.

Sam zabieg polega na działaniu wiązką lasera na melaninę zawartą we włoskach, co powoduje ich obumarcie. Zabieg przeprowadzony pod okiem specjalisty jest bezpieczny i pozwala cieszyć się gładką skórą nawet przez kilka lat.

Wskazania do zabiegu depilacji laserowej

Depilacja laserowa to zabieg usuwania włosków, który najlepiej sprawdzi się u osób z ciemnym owłosieniem. Pozwala niemal całkowicie usunąć włoski z wybranych miejsc i na kilka lat pozbyć się problemu depilacji. Zabieg zalecany jest przede wszystkim osobom, które mają skłonności do wrastania włosków, a także zapalenia mieszków włosowych. Po usuwaniu owłosienia za pomocą lasera nie pozostają nieestetyczne grudki i krostki.

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej

Zabieg depilacji laserowej wymaga przygotowania, więc planowanie go najlepiej zacząć od konsultacji ze specjalistą, który w indywidualny sposób ustali plan zabiegów i opowie o przygotowaniach. Zwykle jednak pół roku przed planowaną depilacją nie należy stosować doustnej kuracji retinoidami, a reszta przygotowań zajmuje około miesiąca. Przede wszystkim należy zaprzestać depilacji i odstawić leki, które powodują uwrażliwienie na światło (w tym także niektóre zioła - np. dziurawiec). Nie wolno także się opalać na kilka tygodni przed planowanym zabiegiem depilacji laserowej. Co ciekawe, dotyczy to zarówno naturalnej opalenizny, jak i tej uzyskanej samoopalaczem. Zanim przystąpi się do usuwania zbędnego owłosienia, należy poczekać, aż opalenizna zejdzie całkowicie. Dzień przed zabiegiem, należy dokładnie umyć i ogolić miejsca, w których będzie przeprowadzana depilacja. Bezpośrednio przed działaniem lasera na skórę stosuje się znieczulający krem, aby uniknąć podrażnień.

Przeciwwskazania do stosowania depilacji laserowej

Zabieg depilacji laserowej może być przeprowadzony po spełnieniu powyższych zaleceń. Istnieją jednak przeciwwskazania, które wykluczają taką możliwość. Oprócz wspomnianych leków światłouczulających i opalenizny, należą do nich np. ciąża, choroba nowotworowa, siwe włosy (ze względu na brak melaniny) oraz infekcje objawiające się w miejscu planowanego zabiegu.

Czytany 238 razy

Artykuły powiązane

 • Wampirzy lifting - najpopularniejszy zabieg z osoczem bogatopłytkowym Wampirzy lifting - najpopularniejszy zabieg z osoczem bogatopłytkowym

  Wampirzy lifting to bardzo tajemnicza nazwa zabiegu oferowanego przez kliniki medycyny estetycznej, który pokochały kobiety na całym świecie. Nazwa może początkowo odstraszać, jednak w istocie jest to bardzo skuteczny zabieg odmładzający i regenerujący tkanki. Dlaczego kojarzony jest z wampirami i jaki to ma wpływ na efekty terapii? O to i o inne zagadnienia związane z wampirzym liftingiem zapytaliśmy ekspertów z warszawskiej Kliniki Miracki.

 • Rzęsy norki czy rzęsy syntetyczne, czyli jak wybrać idealny rodzaj sztucznych rzęs i metodę ich przedłużania Rzęsy norki czy rzęsy syntetyczne, czyli jak wybrać idealny rodzaj sztucznych rzęs i metodę ich przedłużania

  Decydując się na zabieg przedłużania rzęs oczekujemy zjawiskowego efektu pięknego spojrzenia, ale również trwałości i wysokiej jakości zabiegu. Aby wybrać najlepszą dla siebie opcję warto poznać rodzaje materiałów używanych do produkcji sztucznych rzęs, rodzaj skrętu i metody aplikacja - dzięki temu możliwe będzie świadome dopasowanie rzęs do swoich potrzeb i typu urody.

 • Nauka wizażu od podstaw - od czego zacząć? Nauka wizażu od podstaw - od czego zacząć?

  Niezależnie od tego, czy jesteś na początku swojej przygody z makijażem i szukasz sposobu na poznanie podstaw, czy wiesz już co nieco, ale chcesz rozwijać swoje umiejętności - ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Wiedząc o tym, jak ciężka może być samodzielna nauka wizażu przygotowaliśmy wskazówki co do tego, jak i gdzie zdobyć wiedzę i praktyczne umiejętności, które będziesz mogła wykorzystać na sobie, swoich bliskich, a w przyszłości, kto wie, może nawet profesjonalnie na klientkach.

 • Kim jest #kobietafloslek? Kim jest #kobietafloslek?

  W tym roku Laboratorium Kosmetyczne FLOSLEK obchodzi jubileusz 25-lecia. Z tej okazji zrodziła się idea, by bliżej poznać Panie, dla których firma tworzy kosmetyki. Zapraszamy do wspólnej zabawy, zaplanowanej na cały rok. Zostań #kobietąfloslek i wygraj wspaniałe, kobiece nagrody!

 • Jak przygotować skórę na wiosnę? Jak przygotować skórę na wiosnę?

  Wyczekiwana z utęsknieniem wiosna, to najlepszy moment na zadbanie o urodę. Zabiegi w salonie i domowa pielęgnacja skóry poprawią Twój wygląd, samopoczucie i sprawią, że uzyskasz świeżą i promienną cerę.