Polecane artykuły

 • 1
sobota, 05 maj 2018 12:00

Depilacja laserowa - przygotowanie do zabiegu, wskazania i przeciwwskazania

Depilacja laserowa to trwały sposób pozbycia się niechcianego owłosienia. Polecana jest przede wszystkim osobom z ciemnymi włoskami, które szybko rosną. Zabieg należy powtarzać kilkukrotnie, gdyż jedna sesja nie usunie wszystkich włosów, ze względu na to, że są w różnych fazach wzrostu.

Depilacja laserowa to trwały sposób pozbycia się niechcianego owłosienia. Polecana jest przede wszystkim osobom z ciemnymi włoskami, które szybko rosną. Zabieg należy powtarzać kilkukrotnie, gdyż jedna sesja nie usunie wszystkich włosów, ze względu na to, że są w różnych fazach wzrostu.

Sam zabieg polega na działaniu wiązką lasera na melaninę zawartą we włoskach, co powoduje ich obumarcie. Zabieg przeprowadzony pod okiem specjalisty jest bezpieczny i pozwala cieszyć się gładką skórą nawet przez kilka lat.

Wskazania do zabiegu depilacji laserowej

Depilacja laserowa to zabieg usuwania włosków, który najlepiej sprawdzi się u osób z ciemnym owłosieniem. Pozwala niemal całkowicie usunąć włoski z wybranych miejsc i na kilka lat pozbyć się problemu depilacji. Zabieg zalecany jest przede wszystkim osobom, które mają skłonności do wrastania włosków, a także zapalenia mieszków włosowych. Po usuwaniu owłosienia za pomocą lasera nie pozostają nieestetyczne grudki i krostki.

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej

Zabieg depilacji laserowej wymaga przygotowania, więc planowanie go najlepiej zacząć od konsultacji ze specjalistą, który w indywidualny sposób ustali plan zabiegów i opowie o przygotowaniach. Zwykle jednak pół roku przed planowaną depilacją nie należy stosować doustnej kuracji retinoidami, a reszta przygotowań zajmuje około miesiąca. Przede wszystkim należy zaprzestać depilacji i odstawić leki, które powodują uwrażliwienie na światło (w tym także niektóre zioła - np. dziurawiec). Nie wolno także się opalać na kilka tygodni przed planowanym zabiegiem depilacji laserowej. Co ciekawe, dotyczy to zarówno naturalnej opalenizny, jak i tej uzyskanej samoopalaczem. Zanim przystąpi się do usuwania zbędnego owłosienia, należy poczekać, aż opalenizna zejdzie całkowicie. Dzień przed zabiegiem, należy dokładnie umyć i ogolić miejsca, w których będzie przeprowadzana depilacja. Bezpośrednio przed działaniem lasera na skórę stosuje się znieczulający krem, aby uniknąć podrażnień.

Przeciwwskazania do stosowania depilacji laserowej

Zabieg depilacji laserowej może być przeprowadzony po spełnieniu powyższych zaleceń. Istnieją jednak przeciwwskazania, które wykluczają taką możliwość. Oprócz wspomnianych leków światłouczulających i opalenizny, należą do nich np. ciąża, choroba nowotworowa, siwe włosy (ze względu na brak melaniny) oraz infekcje objawiające się w miejscu planowanego zabiegu.

Czytany 340 razy

Artykuły powiązane

 • Najnowsze sposoby na blizny i rozstępy ze świata high-tech Najnowsze sposoby na blizny i rozstępy ze świata high-tech

  Poczciwe kremy i tradycyjne masaże? Nie tylko! Choć w drogeriach nadal można znaleźć mniej więcej takie same środki na cellulit i blizny, jak kilkanaście lat temu, to w gabinetach medycyny estetycznej wszystko zmienia się w błyskawicznym tempie. Przeczytaj o laserze frakcyjnym CO2 i innych!

 • Zabieg ONDA - prawdziwy pogromca tłuszczu Zabieg ONDA - prawdziwy pogromca tłuszczu

  Od dłuższego czasu zastanawiasz się nad tym, jak zrzucić swoje zbędne kilogramy? Chcesz zawalczyć o własną sylwetkę jednak nie masz pojęcia, w jaki sposób tego dokonać? Jeśli tak to doskonale się składa. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem. Na jego łamach dowiesz się większej ilości informacji niezbędnych do zrealizowania zamierzonych efektów.

 • Stylizacja rzęs - co należy wiedzieć przed udaniem się na zabieg? Stylizacja rzęs - co należy wiedzieć przed udaniem się na zabieg?

   Przedłużanie rzęs staje się coraz bardziej popularnym zabiegiem w salonach kosmetycznych. Jego efekty w porównaniu z użyciem tradycyjnej maskary czy domowym przyklejaniem kępek nie mają sobie równych.

 • Gotowa na sylwestra Gotowa na sylwestra

  Za chwilę powitamy nowy, 2020 rok! Jeszcze czas, choć coraz go mniej. Spokojnie, zdążysz! Dzięki kilku prostym zabiegom pielęgnacyjnym w sylwestrową noc poczujesz się jak prawdziwa królowa balu. Nawet, jeśli zaczniesz się szykować za pięć dwunasta.

 • Wszystko, co warto wiedzieć o szczoteczkach sonicznych do twarzy Wszystko, co warto wiedzieć o szczoteczkach sonicznych do twarzy

  Szczoteczki soniczne to w ostatnich latach jedno z największych odkryć w kosmetycznym świecie. Rozwój nowych technologii zaowocował ogromną wręcz rewolucją w kwestiach związanych z pielęgnacją i oczyszczaniem skóry naszej twarzy. Największym uznaniem cieszą się soniczne gadżety szwedzkiej marki Foreo.