niedziela, kwiecień 21, 2024
niedziela, 29 grudzień 2019 12:21

Stylizacja rzęs - co należy wiedzieć przed udaniem się na zabieg?

Stylizacja rzęs Stylizacja rzęs

 Przedłużanie rzęs staje się coraz bardziej popularnym zabiegiem w salonach kosmetycznych. Jego efekty w porównaniu z użyciem tradycyjnej maskary czy domowym przyklejaniem kępek nie mają sobie równych.

Pogrubienie i przedłużenie naturalnych rzęs http://lashpoint.pl/stylizacja-rzes pozwoli na zachowanie pięknej oprawy oka nawet bez makijażu, dzięki czemu zaoszczędzimy każdego ranka kilka cennych minut. Jak każda usługa urodowa rodzi jednak wiele pytań. Na czym to polega? Jakie metody są stosowane? Jak długo rzęsy się utrzymują. I może najważniejsze - jakie są tego koszta? Tu znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące kwestie. 

 

Przedłużanie rzęs - na czym to polega?

To prawdopodobnie pierwsze pytanie, jakie zawsze pojawia się przy tym temacie. Teoretycznie sprawa jest bardzo prosta - stylistka dokładnie, jedna rzęsa po drugiej, przykleja do naszych naturalnych włosków te dodatkowe http://lashpoint.pl W praktyce jest to jednak żmudna, długotrwała praca, wymagająca niezwykłej precyzji i zachowania wszelkich zasad higieny. W zależności od tego, jaką decyzję odnośnie przyszłego wyglądu podejmiemy, specjalistka może stworzyć na naszych powiekach naturalny efekt przy użyciu metod 1:1 czy 2:1 lub stworzy imponujące spojrzenie metodami objętościowymi. 
W przeciwieństwie do domowych sposobów, jak przyklejenie paska rzęs przy lustrze, przedłużanie rzęs w salonie jest znacznie bardziej inwazyjne. Manewrowanie metalowymi narzędziami w obrębie oczu i używanie mocnego kleju może zakończyć się niepomyślnie, jeśli będzie dokonywać tego niedoświadczona kosmetyczka. Dlatego upewnijmy się, że osoba, do której się udajemy, przeszła odpowiedni kurs stylizacji rzęs. 

Jak długo trzymają się przedłużone rzęsy?

W zależności od kondycji naszych rzęs i skóry (na skórze tłustej rzęsy mogą trzymać się znacznie krócej) okres utrzymywania się stylizacji powinien wynosić 3-4 tygodnie. Należy wziąć jednak pod uwagę fakt, że wpływa na to znacznie więcej czynników. Nieodpowiednie dbanie o rzęsy - częste przecieranie oczu, demakijaż nieodpowiednimi kosmetykami, intensywny wysiłek czy korzystanie z basenu mogą sprawić, że niestety szybko pozbędziemy się doklejonych włosków. 
Jeśli chcemy uzyskać efekt na dłuższy czas, trzeba pamiętać o regularnym uzupełnianiu rzęs. Maksymalnie co miesiąc trzeba udać się do swojego zaufanego salonu kosmetycznego, aby powtórzyć zabieg. Warto wspomnieć, że ceny uzupełniania zwykle są niższe niż ceny pierwszej stylizacji. 

Jaki jest koszt stylizacji rzęs?

Czas trwania i materiały potrzebne do wykonania przedłużania rzęs powodują, że zabieg ten jest dość kosztowny. Jednak jak w przypadku wszystkich usług kosmetycznych, ceny różnią się między salonami. Zależy to od lokalizacji salonu, doświadczenia stylistki, użytych rzęs (mogą być syntetyczne lub z norek) i innych materiałów.
W większości salonów stylizacji rzęs koszt takiej usługi waha się od 130 do 220 zł, w zależności od wybranej metody. W dużych miastach cena za przedłużenie rzęs może dochodzić nawet do 500 zł. Należy raczej unikać ofert w przedziale 50-80 zł, gdyż może to świadczyć o braku doświadczenia lub korzystaniu z materiałów o niskiej jakości. Pamiętajmy, że działamy bardzo blisko oka, a jego uszkodzenie może nas kosztować znacznie więcej niż nieudana stylizacja.