wtorek, 26 luty 2019 21:14

Odmładzanie laserem Frexel – na czym polega ta metoda i jak na niej skorzystać?

Skuteczne odmładzanie twarzy nie jest proste. I choć sklepowe półki wprost uginają się od kremów i preparatów gwarantujących lifting twarzy, to niestety wiele z nich nie dociera do głębokich warstw skóry. Jak odmłodzić twarz, jeśli działanie kosmetyków to dla nas za mało? Jedną z efektywniejszych metod dostępnych w gabinetach medycyny estetycznej jest odmładzanie Frexel. Laser brzmi groźnie, jednak jest to metoda sprawdzona, bardzo skuteczna i opłacalna. Oto kilka słów o tym, jak odmłodzić skórę laserowo.

 

Na czym polega odmładzanie skóry laserem Frexel?

Klientki, korzystające z tej metody liftingu twarzy, poddawane są działaniu wyspecjalizowanego lasera. Zabieg Frexel trwa około 30 minut, w tym czasie lekarz dotyka wybrane strefy twarzy końcówką aparatu. W miejscach tych koncentruje się wiązka promieniowania CO2, która przenika przez skórę, niszcząc ją we wszystkich warstwach. Odmładzanie twarzy Frexel polega przede wszystkim na regeneracji – uszkodzona przez lekarza, mało jędrna i estetyczna skóra zostaje w naturalny sposób zastąpiona przez nową tkankę. Świeżo zregenerowana struktura staje się jędrna i przyjemna dla oka. Laserowe zabiegi odmładzające mogą być realizowane na kilku poziomach intensywności.

Jakie efekty daje zabieg Frexel?

Odmładzanie laserem to szybki sposób na lifting twarzy. Przede wszystkim pozwala on na redukcję zmarszczek, naciąga skórę, redukuje blizny oraz rozstępy. Zabieg Frexel jest też cenioną metodą, wykorzystywaną do usuwania przebarwień na skórze twarzy. Odmładzanie Fraxel można kojarzyć także z poprawą tekstury i koloru skóry – dzięki stymulacji do syntezy nowego kolagenu, twarz staje się naciągnięta w sposób naturalny, co ujmuje lat i dodaje świeżości. Czy jest to zabieg wyłącznie odmładzający? Niekoniecznie. Z lasera Frexel mogą skorzystać także osoby, które posiadają blizny oraz ślady po oparzeniach, znamiona i inne drobne ślady na skórze, których chcą się pozbyć.

 

Fot. Odmładzanie laserem Fraxel (https://eternityspa.pl)

Czy zabieg Frexel jest bolesny?

Na tego typu pytania nie ma oczywiście uniwersalnej odpowiedzi – każda klientka gabinetu medycyny estetycznej posiada swoją własną granicę bólu. W większości uczucie towarzyszące odmładzaniu twarzy laserem to lekkie pieczenie i szczypanie, zdecydowana przewaga klientek nie potrzebuje żadnego wsparcia, by poradzić sobie z tym uczuciem. Dla najmniej wytrzymałych gabinety oferują miejscowe znieczulenia, nakładane na twarz na około 30 minut przed rozpoczęciem zabiegu.

Po liftingu twarzy laserem Frexel można zaobserwować miejscowe przebarwienia, rumienie i krwawienia, jednak objawy te nie są nasilone i znikają w maksymalnie 3 dni od wizyty w salonie medycyny estetycznej. Regeneracja jest bardzo szybka, można ją wspierać stosując kremy łagodzące. Zabieg Frexel należy powtarzać co około 4 tygodnie, do osiągnięcia pełnego efektu wymagane będą co najmniej 4 wizyty w specjalistycznym centrum.

Czytany 250 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.