poniedziałek, 14 październik 2019 19:28

Nowoczesne zabiegi kosmetyczne i kosmetyki gabinetowe – czy warto się na nie zdecydować?

Kosmetyki gabinetowe Dr Irena Eris Kosmetyki gabinetowe Dr Irena Eris

Każdy chce na dłużej zachować piękny i młody wygląd. Jednak nie jest to łatwe. Działanie czasu można dostrzec już po ukończeniu około 25 roku życia. Proces starzenia się skóry może przyśpieszyć też wiele czynników niezależnych od nas – stres, zanieczyszczenia powietrza, a nawet niekorzystna dieta.

Dlatego też warto zainteresować się tym, co oferują nowoczesne technologie wykorzystywane w kosmetyce i medycynie estetycznej. Jak zatem zatrzymać czas i zminimalizować widoczne efekty starzenia się skóry?

Profesjonalne kosmetyki gabinetowe – co je wyróżnia?

Coraz więcej osób ma świadomość tego, że kosmetyki, jakie stosują, powinny przede wszystkim być dostosowane jak najlepiej do potrzeb ich skóry. A także pozwalać na redukowanie problemów, jeżeli takie występują. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się profesjonalne kosmetyki gabinetowe. Są one tworzone tak, aby jak najlepiej dostosowywać się do potrzeb różnych rodzajów skóry. Często są też uzupełnieniem dla oferowanych w gabinetach kosmetycznych zabiegów, np. przyśpieszają lub przedłużają ich efekt. Są one zatem o wiele bardziej wyspecjalizowane niż produkty, jakie można znaleźć w drogeriach. Warto pamiętać, że często są w nich stosowane mocno skoncentrowane składniki aktywne i należy stosować je zgodnie z zaleceniami kosmetologa.

Przykładem takich kosmetyków jest seria Ultra Lifting, w której skład wchodzą między innymi: Napinające serum liftingujące do twarzy na dzień oraz Liftingująca kuracja regenerująca do twarzy na noc.

Nowoczesne zabiegi kosmetyczne – które z nich pomogą uzyskać młodzieńczy wygląd?

Nowoczesne technologie kojarzą się głównie ze sprzętem, który pozwala na wykonywanie zabiegów kosmetycznych wpływających pozytywnie na wygląd skóry ciała i twarzy. Przykładem mogą być tutaj technologie hi-tech wykorzystywane w urządzeniach stosowanych między innymi w gabinetach dr Ireny Eris.

Jednak warto również zdecydować się na zabiegi wykonywane przy użyciu specjalistycznych kosmetyków. Jest to polecane szczególnie do pielęgnacji delikatnej skóry wokół oczu czy ust. Przykładem mogą być tutaj zabiegi przeciwzmarszczkowe pod oczy z wykorzystaniem preparatów bazujących na takich składnikach jak: arnika, kokoryczka czy cyprys. Z kolei do pielęgnacji całej twarzy można wykorzystać preparaty zawierające naturalne kwasy, które delikatnie złuszczają naskórek. Zabiegi z kwasami poprawiają koloryt skóry, a także wpływają na produkcję kolagenu. Pozwalają też odblokować pory skóry.

 

 

Czytany 359 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.