wtorek, 07 styczeń 2020 14:08

Najnowsze sposoby na blizny i rozstępy ze świata high-tech

Bieńkowscy Clinic Bieńkowscy Clinic

Poczciwe kremy i tradycyjne masaże? Nie tylko! Choć w drogeriach nadal można znaleźć mniej więcej takie same środki na cellulit i blizny, jak kilkanaście lat temu, to w gabinetach medycyny estetycznej wszystko zmienia się w błyskawicznym tempie. Przeczytaj o laserze frakcyjnym CO2 i innych!

Blizny i rozstępy – w teorii dwie zupełnie różne przypadłości. W praktyce mają ze sobą sporo wspólnego:

  • obejmują wierzchnie warstwy skóry
       
  • zmagają się z nimi kobiety po ciąży
       
  • najczęściej występują na nogach i brzuchu

O sposobach na blizny i rozstępy napisano już w kobiecej prasie wszystko. Jednak w rzeczywistości wszystkie te metody wymagają dużego zaangażowania. Wcieranie olejków będzie skuteczne, pod warunkiem, że wykonywane codziennie przez wiele miesięcy. Zmiana diety i stylu życia może pomóc na rozstępy, ale nie upora się z bliznami. Tymczasem w gabinetach medycyny estetycznej pojawiła się nowa generacja zabiegów, które pomagają za jednym razem uporać się z każdym z tych problemów. Poniżej opis kilku takich metod.

Laser Cutera Enlighten Triplex Pico MLA

Ten laser to właściwie trzy w jednym, bo pozwala wykorzystywać trzy różne długości fal. To oznacza, że jest idealny właśnie do blizn, które często są umiejscowione w tkankach na różnych głębokościach skóry. - Dzięki zastosowaniu soczewki frakcyjnej, głowica Cutera Triplex Pico wykorzystywana jest do głębokiej przebudowy skóry na wielu poziomach. - mówią obrazowo specjaliści z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy, gdzie laserowe usuwanie rozstępów i blizn przeprowadzane jest na co dzień.

Laser Fraxel Dual

Laser światłowodowy o dwóch długościach fal, które doprowadzają do mikrouszkodzeń dokładnie w miejscu, które wymaga odnowy. Ciekawostką jest możliwość nałożenia makijażu od razu po zabiegu, który nie uszkadza samego naskórka – będzie więc idealny do szybkiego pozbycia się blizn z twarzy. Inna nietypowa cecha zabiegu to wypychanie pod wpływem cząsteczek lasera „starych” komórek na powierzchnię skóry podczas dni po zabiegu i zastępowanie ich nowymi. W efekcie skóra jest już na drugi dzień widocznie odmłodzona i odświeżona, a w ciągu kolejnych tygodni efekt się pogłębia.

Laser frakcyjny CO2

W Bieńkowscy Clinic dostępny jest też laser frakcyjny CO2. To pierwsza w Polsce klinika, która wprowadziła do oferty ten laser. Obecnie pracuje już na kolejnej generacji urządzenia. - Mamy go w ofercie od 2009 roku. To pozwoliło nam opracować własne procedury, m.in. w kwestii znieczulania czy gojenia skóry. Trudno, by takie samo zaplecze miał gabinet, w którym laser obecny jest od paru miesięcy. - zauważają specjaliści wykonujący zabieg w tej klinice.

 Z uwagi na wyjątkową długość fali (10 600 nm) laser CO2 nadaje się do leczenia przypadków ekstremalnych i skóry wyjątkowo doświadczonej bliznami i cellulitem. Podobnie jak Fraxel Dual, ploter laserowy CO2 też prowadzi do powstania nowych komórek skóry i usunięcia starych.

Po zabiegu laserem frakcyjnym CO2

Rekonwalescencja po zabiegu wynosi od 3 do 6 dni. Nowa skóra powstaje rekordowo szybko. Dzięki precyzji lekarz może zaprogramować do wymiany niektóre komórki, pozostawiając pomiędzy nimi”mostki” z nietkniętych komórek skóry. W procesie odnowy to stamtąd namnażają się nowe komórki, by skóra potraktowana laserem CO2 goiła się szybko i wyglądała idealnie.Zabieg można ponowić po ok. miesiącu, a maksymalna zalecana ilość zabiegów to 2-3. Bezpośrednio po zabiegu skóra może piec. Uczucie powinno przeminąć po ok. godzinie. 

W trakcie tygodnia po zabiegu skóra będzie się złuszczać i zostanie zastąpiona nową. Lekarz przekazuje pacjentowi maść z antybiotykiem, specjalny preparat myjący i środki regeneracyjne do stosowania po zabiegu. W tym czasie nie powinien on stosować innych kosmetyków ani myć twarzy wodą.

To tylko kilka z wielu nowoczesnym metod usuwania blizn i rozstępów. Więcej na temat każdego z tych laserów można przeczytać na: www.bienkowscyclinic.pl.

Czytany 514 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.