środa, 03 lipiec 2019 09:49

Jak mieć piękne, gęste i długie rzęsy - praktyczne porady

Rzęsy Rzęsy

Która z nas nie marzy o naturalne pięknych, gęstych i długich rzęsach?

Często w pogoni za nimi doklejamy okazałe, ale niestety sztuczne włoski. Powinnyśmy jednak wiedzieć, że nawet jeśli przez jakiś czas wyglądamy pięknie, a nasze oczy są bardziej wyraziste i przyciągają uwagę, to w ostateczności ma to na nie negatywny wpływ. Wchodzące w skład kleju składniki działają niekiedy drażniąco i wywołują reakcje alergiczne objawiające się obrzękiem powiek, swędzeniem, zaczerwienieniem a nawet zapaleniem spojówek. W skrajnych wypadkach mogą wystąpić także infekcje bakteryjne i grzybicze. Jednym z głównych efektów ubocznych jest także osłabienie, a w efekcie wypadanie naturalnych rzęs.

Inne czynności osłabiające nasze rzęsy:

  • Stosowanie zalotki do rzęs - bez dwóch zdań przynosi ona niebywałe efekty, ale podkręcanie rzęs powoduje ich łamanie oraz wypadanie, niekiedy także wyrywanie poprzez nieumiejętne stosowanie.
  • Nieumiejętny demakijaż - nieodpowiednie usuwanie makijażu pod koniec dnia przynosi także opłakane efekty, można temu zaradzić wykonując demakijaż metodą OCM. To metoda oczyszczania twarzy z zanieczyszczeń, które zgromadziły się tam w ciągu dnia przy użyciu specjalnej mieszanki olejów. Jest ona o wiele delikatniejsza, dzięki czemu nie zachowujemy zdrowy stan naszych rzęs.
  • Brak demakijażu - wcale nie wyklucza się to z powyższym, zapewne nie raz zdarzyło Ci się iść spać z resztkami tuszu na rzęsach? Jest to ogromny błąd, gdyż w ten sposób nie dajesz włoskom odpoczynku którego potrzebują po całym dniu noszenia maskary.
  • Często pocieranie oczu rękoma - powoduje ono łamanie rzęs, a także ich nadmierne wypadanie. Włoski na powiece są delikatne i tak też trzeba się z nimi obchodzić.

Sposoby na piękne rzęsy:

Zadowalające rezultaty przyniesie nam używanie olejku rycynowego, znajdujący się w jego składzie kwas tłuszczowy odbudowuje zniszczone rzęsy. Jest to tani i sprawdzony sposób na nasze naturalne rzęsy.

Podobnymi produktami są wazelina kosmetyczna oraz oliwa z oliwek, które nakładać możemy szczoteczką do rzęs. Efekt gwarantowany!

Jednym z najlepszych jednak sposobów jest stosowanie odżywek do rzęs, których na rynku znajdziemy naprawdę mnóstwo np. EleverLash. Poprawiają one ich wygląd i wzmacniają strukturę włosa odżywiając go, dzięki temu że faza ich wzrostu znacznie się wydłuża. Każde serum zawiera aplikator, dzięki czemu możemy w łatwy i szybki sposób zaaplikować je na linię rzęs. Sprawia on również, że serum z łatwością przedostaje się do mieszka włosa oraz jego cebulki.

Przy najlepszych odżywkach do rzęs pierwsze efekty zauważymy już po tygodniu stosowania. Rzęsy będą dłuższe, mocniejsze i gęstsze. Co jest lepszą alternatywą dla sztucznych włosków, efekt zostaje z nami na stałe. W pierwszym etapie kuracji serum należy nakładać codziennie, po zmyciu makijażu i osuszeniu powieki przez trzy miesiące. Jest to optymalny okres dla uzyskania zamierzonego efektu. W późniejszym etapie odżywkę należy stosować 2-3 razy w tygodniu, w celu utrwalenia osiągniętego efektu.

Najważniejszy jest jednak skład, jeśli jest naturalny, to gwarantuje przede wszystkim bezpieczeństwo, a także szybkość i skuteczność działania. Różne odżywki przynoszą różne efekty, niektóre maksymalnie wydłużają rzęsy zagęszczając je, a inne tylko regenerują i odżywiają, przez co nie możemy spodziewać się spektakularnych efektów. Od nas jednak zależy co chcemy osiągnąć i jaką metodę na polepszenie stanu naszych rzęs wybierzemy.

Czytany 306 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.