sobota, 11 maj 2019 23:03

Fotoodmładzanie twarzy - kiedy zdecydować się na zabieg?

Fotoodmładzanie twarzy jest zabiegiem, który poprawia zewnętrzny wygląd skóry, a przy okazji ją leczy. Polega na biostymulacji tkanek. Daje efekt w postaci przywrócenia cerze zdrowego kolorytu i zmniejszenia widoczności zmarszczek. Wpływa pozytywnie na gęstość skóry. Dla uzyskania odpowiednich efektów zaleca się wykonanie 4-6 zabiegów tego rodzaju.

 

Odmładzanie twarzy - kiedy zdecydować się na zabieg?

Fotoodmładzanie twarzy Kraków to zabieg, który cieszy się coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego, gdyż to metoda bardzo bezpieczna i bezinwazyjna. Zabieg odmładzania twarzy wykonuje się w celu spowolnienia procesów starzenia się skóry i usunięcia przebarwień słonecznych, zmian naczyniowych czy trądzikowych.

Odmładzanie twarzy to zabieg polecany niemal wszystkim osobom. Szczególną ostrożność muszą zachować jedynie osoby posiadające świeżą opaleniznę oraz kobiety ciężarne czy matki karmiące dzieci piersią.

Na czym polega zabieg fotoodmładzania twarzy?

Fotoodmładzanie to zabieg dermatologiczny. Wykorzystuje się w tym przypadku światło laserowe, które pobudza komórki do produkcji elastyny i kolagenu. Kolagen to substancja odpowiedzialna za odpowiednie napięcie skóry oraz likwidację zmarszczek. Jednak wraz z upływem lat jego ilość jest coraz mniejsza, a skóra widocznie się starzeje. Fotoodmładzanie wykonać można na dowolnej części ciała, ale na ogół zabiegowi temu poddawana jest skóra twarzy, dekoltu czy szyi. To metoda zupełnie bezinwazyjna. Dlatego niemal od razu można powrócić do swojej normalnej aktywności.

Czasem skóra po zabiegu jest lekko zaczerwieniona. Pojawić się może również lekki obrzęk. Po kilku dniach naskórek zaczyna się delikatnie złuszczać.  Pierwsze efekty fotoodmładzania widać po 2-3 seriach naświetleń. Jednak dla uzyskania odpowiedniego efektu najczęściej zaleca się wykonanie 4-6 takich serii. Po zabiegu fotoodmładzania twarzy można wrócić do normalnego funkcjonowania. Trzeba tylko pamiętać o odpowiednim nawilżeniu skóry. Przez kilka dni warto też unikać promieniowania ultrafioletowego.

Czytany 449 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.