Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 21 sierpień 2018 08:41

Czy bieganie jest nadal modne?

Do Polski moda na bieganie dotarła z pewnym opóźnieniem – na Zachodzie popularna już w latach 70. XX w., w naszym kraju pojawiła się dopiero na początku XXI wieku. I od tamtej pory ilość biegaczy ciągle rośnie. Pomimo innych, falowych tendencji jak np. crossfit, to właśnie jogging wciąż zdobywa serca Polaków.

Takie zjawisko jest spowodowane kilkoma względami: niskie nakłady finansowe, stosunkowo niewielki czas potrzebny na zorganizowanie treningu no i dowolność pory, w której chcemy biegać. Ta uniwersalność i dostępność sprawia, że bieganie z roku na rok zdobywa nowe rzesze zwolenników. I niesie to za sobą dużo korzyści.

Wzrost popularności biegania to przede wszystkim większa akceptacja społeczna tego zjawiska. Jeszcze kilka lat temu biegacz spotykał się ze zdziwionymi spojrzeniami oraz pytaniami w stylu: „no i co tak latasz?”. Obecnie widok ludzi uprawiających jogging nawet nie wzbudza zainteresowania – na stałe wkradł się w wizerunek parków i mniej uczęszczanych uliczek.

Kolejnym faktem opowiadającym się za tym, że bieganie wciąż jest w modzie jest stale wzrastająca liczba eventów biegowych. Maratony, półmaratony czy ultramaratony to wydarzenia, które są organizowane co najmniej kilka razy w roku – i to w Twojej okolicy. Jakby przejrzeć ogólnopolski kalendarz biegowy, to uwierzcie mi, pęka w szwach. Takie wydarzenia są doskonałą okazją aby sprawdzić swoją kondycję, a także poznać nowych ludzi. Często odbywają się także biegi, z których dochody są przeznaczane na cele charytatywne.

O popularności tego sportu świadczy również szeroki wybór odzieży sportowej, wśród których od lat króluje firma NIKE. Obecnie nie trzeba szukać specjalnych sklepów aby zaopatrzyć się w buty, tak naprawdę w pierwszym lepszym sklepie znajdzie się podstawowe wyposażenie biegacza. Tego bardziej wyszukanego warto poszukać w sklepach internetowych, np. https://perfektsport.pl, który w swojej ofercie posiada nie tylko odzież firmy NIKE, ale też wiele, wiele innych.

Bieganie to wciąż jeden z bardziej popularnych sportów, może i ty dołączysz do grona biegaczy?

Czytany 215 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze? Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze?

  Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne, duchowe wydarzenie w życiu każdego kilkuletniego dziecka, które przystępuje do tego sakramentu. Jednak wielu rodziców ma dylemat, gdzie najlepiej zorganizować pociesze obiad komunijny – w domu czy może restauracji? Jak wybrać lokal, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że zorganizowana uroczystość będzie mile wspominana przez wszystkich gości?

 • Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego? Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego?

  Jeżeli ktoś uważa, że z usług auto serwisu korzysta się tylko wtedy, kiedy pojazd odmawia posłuszeństwa, może go to spotkać znacznie szybciej niż się spodziewa. Dlatego warto systematycznie sprawdzać stan samochodu i w razie potrzeby decydować się na wymianę zużytych części.

 • Czym może zająć się mechanik samochodowy? Czym może zająć się mechanik samochodowy?

  Kiedy auto jest nowe i w pełni sprawne, kierowca może cieszyć się komfortową jazdą i czuć się pewnie na drodze. Jednak w momencie, gdy poszczególne podzespoły zaczynają się zużywać, a pojazd coraz częściej zaskakuje i nie są to miłe niespodzianki, sytuacja zdecydowanie się zmienia. Można temu zapobiec, wystarczy regularnie odwiedzać mechanika samochodowego.

 • Apartament przy plaży i co dalej, czyli co robić z dziećmi nad morzem? Apartament przy plaży i co dalej, czyli co robić z dziećmi nad morzem?

  Masz wrażenie, że Twoje dzieci nigdy nie są zmęczone i zawsze mają mnóstwo energii? Zabierz je na wakacje z mnóstwem atrakcji. Ty i Twoje dzieci możecie stworzyć super drużynę, która będzie przeżywać niezwykłe przygody na Helu! Wynajmij apartament nad morzem dla swojej gromadki, a następnie sprawdź, w jaki sposób możesz im zapewnić ciekawe wakacje.