Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 21 sierpień 2018 08:41

Czy bieganie jest nadal modne?

Do Polski moda na bieganie dotarła z pewnym opóźnieniem – na Zachodzie popularna już w latach 70. XX w., w naszym kraju pojawiła się dopiero na początku XXI wieku. I od tamtej pory ilość biegaczy ciągle rośnie. Pomimo innych, falowych tendencji jak np. crossfit, to właśnie jogging wciąż zdobywa serca Polaków.

Takie zjawisko jest spowodowane kilkoma względami: niskie nakłady finansowe, stosunkowo niewielki czas potrzebny na zorganizowanie treningu no i dowolność pory, w której chcemy biegać. Ta uniwersalność i dostępność sprawia, że bieganie z roku na rok zdobywa nowe rzesze zwolenników. I niesie to za sobą dużo korzyści.

Wzrost popularności biegania to przede wszystkim większa akceptacja społeczna tego zjawiska. Jeszcze kilka lat temu biegacz spotykał się ze zdziwionymi spojrzeniami oraz pytaniami w stylu: „no i co tak latasz?”. Obecnie widok ludzi uprawiających jogging nawet nie wzbudza zainteresowania – na stałe wkradł się w wizerunek parków i mniej uczęszczanych uliczek.

Kolejnym faktem opowiadającym się za tym, że bieganie wciąż jest w modzie jest stale wzrastająca liczba eventów biegowych. Maratony, półmaratony czy ultramaratony to wydarzenia, które są organizowane co najmniej kilka razy w roku – i to w Twojej okolicy. Jakby przejrzeć ogólnopolski kalendarz biegowy, to uwierzcie mi, pęka w szwach. Takie wydarzenia są doskonałą okazją aby sprawdzić swoją kondycję, a także poznać nowych ludzi. Często odbywają się także biegi, z których dochody są przeznaczane na cele charytatywne.

O popularności tego sportu świadczy również szeroki wybór odzieży sportowej, wśród których od lat króluje firma NIKE. Obecnie nie trzeba szukać specjalnych sklepów aby zaopatrzyć się w buty, tak naprawdę w pierwszym lepszym sklepie znajdzie się podstawowe wyposażenie biegacza. Tego bardziej wyszukanego warto poszukać w sklepach internetowych, np. https://perfektsport.pl, który w swojej ofercie posiada nie tylko odzież firmy NIKE, ale też wiele, wiele innych.

Bieganie to wciąż jeden z bardziej popularnych sportów, może i ty dołączysz do grona biegaczy?

Czytany 195 razy

Artykuły powiązane

 • Marka Cersanit - najwyższa jakość płytek Marka Cersanit - najwyższa jakość płytek

  Szeroka oferta producentów płytek sprawia, że ich wybór nie jest łatwym zadaniem. Wszelkiego rodzaju wzory, różne kolory, ciekawe mozaiki czy oryginalne kształty dają możliwość stworzenia łazienki spełniającej wszelkie wizje klientów. Producenci marek, takich jak Cersanit stawiają na sprawdzone rozwiązania oraz najwyższą jakość. Firma wychodzi naprzeciw klientom i oferuje im wytrzymałe produkty o wielu wzorach i kolorach, spełniające najwyższe normy jakości.

 • Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze? Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze?

  Okulary damskie stanowią bardzo ważny dodatek każdego stroju. Wystarczy postawić na wyjątkowe lenonki, duże muchy czy kolorowe oprawki, które sprawią, że strój nabierze nowego charakteru. Odpowiednio dobrane okulary damskie podkreślą Twój indywidualizm!

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?