wtorek, 21 sierpień 2018 10:41

Czy bieganie jest nadal modne?

Do Polski moda na bieganie dotarła z pewnym opóźnieniem – na Zachodzie popularna już w latach 70. XX w., w naszym kraju pojawiła się dopiero na początku XXI wieku. I od tamtej pory ilość biegaczy ciągle rośnie. Pomimo innych, falowych tendencji jak np. crossfit, to właśnie jogging wciąż zdobywa serca Polaków.

Takie zjawisko jest spowodowane kilkoma względami: niskie nakłady finansowe, stosunkowo niewielki czas potrzebny na zorganizowanie treningu no i dowolność pory, w której chcemy biegać. Ta uniwersalność i dostępność sprawia, że bieganie z roku na rok zdobywa nowe rzesze zwolenników. I niesie to za sobą dużo korzyści.

Wzrost popularności biegania to przede wszystkim większa akceptacja społeczna tego zjawiska. Jeszcze kilka lat temu biegacz spotykał się ze zdziwionymi spojrzeniami oraz pytaniami w stylu: „no i co tak latasz?”. Obecnie widok ludzi uprawiających jogging nawet nie wzbudza zainteresowania – na stałe wkradł się w wizerunek parków i mniej uczęszczanych uliczek.

Kolejnym faktem opowiadającym się za tym, że bieganie wciąż jest w modzie jest stale wzrastająca liczba eventów biegowych. Maratony, półmaratony czy ultramaratony to wydarzenia, które są organizowane co najmniej kilka razy w roku – i to w Twojej okolicy. Jakby przejrzeć ogólnopolski kalendarz biegowy, to uwierzcie mi, pęka w szwach. Takie wydarzenia są doskonałą okazją aby sprawdzić swoją kondycję, a także poznać nowych ludzi. Często odbywają się także biegi, z których dochody są przeznaczane na cele charytatywne.

O popularności tego sportu świadczy również szeroki wybór odzieży sportowej, wśród których od lat króluje firma NIKE. Obecnie nie trzeba szukać specjalnych sklepów aby zaopatrzyć się w buty, tak naprawdę w pierwszym lepszym sklepie znajdzie się podstawowe wyposażenie biegacza. Tego bardziej wyszukanego warto poszukać w sklepach internetowych, np. https://perfektsport.pl, który w swojej ofercie posiada nie tylko odzież firmy NIKE, ale też wiele, wiele innych.

Bieganie to wciąż jeden z bardziej popularnych sportów, może i ty dołączysz do grona biegaczy?

Czytany 375 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.