Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 21 sierpień 2018 10:41

Czy bieganie jest nadal modne?

Do Polski moda na bieganie dotarła z pewnym opóźnieniem – na Zachodzie popularna już w latach 70. XX w., w naszym kraju pojawiła się dopiero na początku XXI wieku. I od tamtej pory ilość biegaczy ciągle rośnie. Pomimo innych, falowych tendencji jak np. crossfit, to właśnie jogging wciąż zdobywa serca Polaków.

Takie zjawisko jest spowodowane kilkoma względami: niskie nakłady finansowe, stosunkowo niewielki czas potrzebny na zorganizowanie treningu no i dowolność pory, w której chcemy biegać. Ta uniwersalność i dostępność sprawia, że bieganie z roku na rok zdobywa nowe rzesze zwolenników. I niesie to za sobą dużo korzyści.

Wzrost popularności biegania to przede wszystkim większa akceptacja społeczna tego zjawiska. Jeszcze kilka lat temu biegacz spotykał się ze zdziwionymi spojrzeniami oraz pytaniami w stylu: „no i co tak latasz?”. Obecnie widok ludzi uprawiających jogging nawet nie wzbudza zainteresowania – na stałe wkradł się w wizerunek parków i mniej uczęszczanych uliczek.

Kolejnym faktem opowiadającym się za tym, że bieganie wciąż jest w modzie jest stale wzrastająca liczba eventów biegowych. Maratony, półmaratony czy ultramaratony to wydarzenia, które są organizowane co najmniej kilka razy w roku – i to w Twojej okolicy. Jakby przejrzeć ogólnopolski kalendarz biegowy, to uwierzcie mi, pęka w szwach. Takie wydarzenia są doskonałą okazją aby sprawdzić swoją kondycję, a także poznać nowych ludzi. Często odbywają się także biegi, z których dochody są przeznaczane na cele charytatywne.

O popularności tego sportu świadczy również szeroki wybór odzieży sportowej, wśród których od lat króluje firma NIKE. Obecnie nie trzeba szukać specjalnych sklepów aby zaopatrzyć się w buty, tak naprawdę w pierwszym lepszym sklepie znajdzie się podstawowe wyposażenie biegacza. Tego bardziej wyszukanego warto poszukać w sklepach internetowych, np. https://perfektsport.pl, który w swojej ofercie posiada nie tylko odzież firmy NIKE, ale też wiele, wiele innych.

Bieganie to wciąż jeden z bardziej popularnych sportów, może i ty dołączysz do grona biegaczy?

Czytany 270 razy

Artykuły powiązane

 • Czym jest kolka niemowlęca? Jakie są jej objawy? Czym jest kolka niemowlęca? Jakie są jej objawy?

  Twoje dziecko nieustannie płacze i nie wiesz, co może mu dolegać? Być może to kolka niemowlęca, która przytrafia się bardzo często u tak małych dzieci. Dolegliwości z nią związane są bardzo dokuczliwe i w tym czasie trudno ukoić dziecko. Czym właściwie jest kolka niemowlęca i jakie są jej objawy?

 • Damskie trampki - jaki model wybrać i z czym je nosić? Damskie trampki - jaki model wybrać i z czym je nosić?

  Trampki to rodzaj lekkiego i wygodnego sportowego obuwia, które jest na tyle uniwersalne, że pasuje do wielu stylizacji, nawet w nieco bardziej eleganckim stylu. Szeroki wybór różnorodnych modeli oferuje marka Converse. Wśród nich panie znajdą dla siebie, zarówno klasyczne płócienne tenisówki w klasycznych kolorach: białym i czarnym, jak i kolorowych, w festiwalowym stylu, na platformie, a nawet wykonane z weluru.

 • Poznaj najnowsze możliwości zakresu korekty wad zgryzu Poznaj najnowsze możliwości zakresu korekty wad zgryzu

  Marzy Ci się idealny uśmiech, ale nie chcesz nosić aparatu ortodontycznego ze względów estetycznych? Współczesna ortodoncja wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Dzisiejsze możliwości w zakresie leczenia wad zgryzu pozwalają przejść przez cały proces w sposób bezbolesny i niewidoczny dla otoczenia.

 • Jakie produkty mają niski ładunek glikemiczny? Sprawdź! Jakie produkty mają niski ładunek glikemiczny? Sprawdź!

  Chcesz nauczyć się, jak dobierać odpowiednie produkty spożywcze w swojej diecie? W takim przypadku warto zapoznać się z definicją ładunku glikemicznego!

 • Wrastający paznokieć nie straszny podologom we Wrocławiu Wrastający paznokieć nie straszny podologom we Wrocławiu

  Odczuwasz dyskomfort przy chodzeniu? Masz uczucie, że coś Cię kłuje lub uwiera w palec? Jeżeli nie wiesz co z tym zrobić, a ból się nasila, zwróć się po pomoc do wrocławskich podologów. Całkiem możliwe że problemem jest wrastający paznokieć.Jakie są przyczyny wrastania paznokcia?