Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 21 sierpień 2018 08:39

Jak stworzyć nowoczesne biuro?

Biuro powinno być przede wszystkim wygodne i dopasowane do potrzeb pracowników. Najważniejszym elementem są bez wątpienia funkcjonalne, nowoczesne meble oraz dodatki. Od lat najpopularniejsze są tzw. biura open space, czyli ekonomiczne wersje biur stacjonarnych, które ułatwiają interakcje między pracownikami. Stworzenie komfortowego miejsca do pracy zawsze wymaga przemyślenia i dobrego projektu.

Jakie meble do nowoczesnego biura?

Podstawowe meble biurowe to biurka i fotele. Nowoczesne biurka muszą zapewniać przestrzeń nie tylko do przechowywania dokumentów czy umieszczenia na nich komputera. Powinny być też dopasowane do wzrostu pracownika oraz ulubionej pozycji – obecnie w sprzedaży są biurka sterowane elektrycznie, przy których można pracować w pozycji siedzącej lub stojącej. Ważną kwestią jest to, aby w biurku była odpowiednia ilość szuflad i szafek, zapewniających porządek w przechowywanych dokumentach.

Krzesło do pracy biurowej musi być wygodne, ponieważ trzeba na nim spędzić 8 lub więcej godzin. Nowoczesne modele wyposażone są w biodynamiczne siedzenia, które zapewniają maksymalny komfort. Pozostałe meble to oczywiście szafki na akta, w których można archiwizować dokumentację. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest powierzenie stworzenia projektu biura profesjonalnej firmie, np. www.kdk-biznes.pl, która współpracuje z architektami wnętrz i producentami wysokiej jakości mebli biurowych.

Sprzęt i dodatki

Nawet najlepiej umeblowane biuro nie będzie miejscem zachęcającym do pracy, jeśli nie znajdą się w nim elementy ułatwiające utrzymanie ładu na stanowisku pracy. Pomimo tego, że obecnie wiele dokumentów ma formę elektroniczną, to nadal często są one drukowane. Wiąże się to z koniecznością ich segregowania za pomocą specjalnych organizerów – znakomicie sprawdzają się w tej roli designerskie pojemniki na dokumenty lub materiały piśmiennicze.

W biurze bardzo ważną rolę odgrywa też oświetlenie – ważne jest nie tylko natężenie światła, ale również jego temperatura barwowa. Zdecydowanie najkorzystniejszym rozwiązaniem jest zapewnienie wszystkim pracownikom dostępu do światła dziennego. Nie zawsze jest to jednak możliwe, dlatego należy pamiętać, że oświetlenie blatu biurka powinno mieć poziom nie mniejszy niż 500 lx. Sztuczne światło powinno być maksymalnie zbliżone do naturalnego, ponieważ tylko wtedy nie będzie ono męczyć wzroku.

Czytany 176 razy

Artykuły powiązane

 • Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze? Okulary damskie – czym kierować się przy wyborze?

  Okulary damskie stanowią bardzo ważny dodatek każdego stroju. Wystarczy postawić na wyjątkowe lenonki, duże muchy czy kolorowe oprawki, które sprawią, że strój nabierze nowego charakteru. Odpowiednio dobrane okulary damskie podkreślą Twój indywidualizm!

 • Dekoracje na 18 urodziny Dekoracje na 18 urodziny

  Osiemnaste urodziny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Jest to czas, kiedy każdy z nas przekracza magiczną granicę wyznaczoną przez prawo pomiędzy dzieciństwem i dorosłością.

 • Designerskie meble i dodatki do salonu Designerskie meble i dodatki do salonu

  Stylowy i elegancki salon to wizytówka każdego domu czy mieszkania. Dlatego urządzając to pomieszczenie, przykładamy tak dużą uwagę do jego estetyki. Przy urządzaniu salonu należy kierować się tym, aby ostatecznie wystrój miał spójny i harmonijny charakter.

 • Podział majątku po rozwodzie Podział majątku po rozwodzie

  Najpierw jest wielkie uczucie, później ślub i często długie lata wspólnego życia. Jednak w pewnym momencie para dochodzi do wniosku, że już nie chce żyć ze sobą. I dochodzi do rozwodu. Są również sytuacje tragiczne, gdy za rozpad małżeństwa winę ponosi jedna ze stron np. znęcając się nad współmałżonkiem.

 • Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne? Skorzystaj z wiosennej promocji w Twoje Soczewki! Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne? Skorzystaj z wiosennej promocji w Twoje Soczewki!

  Wiosna za pasem, a razem ze słoneczną pogodą przychodzi ochota na odświeżenie stylu. Poza przeglądem garderoby czas również na dopasowanie akcesoriów do najnowszych trendów i poczucie się stylowo. Dzisiaj chcemy przedstawić kilka cennych porad dotyczących dobierania okularów przeciwsłonecznych, jak i korekcyjnych. Mamy również niespodziankę w postaci dużych rabatów na zakup wymarzonych okularów!