Polecane artykuły

 • 1
wtorek, 21 sierpień 2018 10:39

Jak stworzyć nowoczesne biuro?

Biuro powinno być przede wszystkim wygodne i dopasowane do potrzeb pracowników. Najważniejszym elementem są bez wątpienia funkcjonalne, nowoczesne meble oraz dodatki. Od lat najpopularniejsze są tzw. biura open space, czyli ekonomiczne wersje biur stacjonarnych, które ułatwiają interakcje między pracownikami. Stworzenie komfortowego miejsca do pracy zawsze wymaga przemyślenia i dobrego projektu.

Jakie meble do nowoczesnego biura?

Podstawowe meble biurowe to biurka i fotele. Nowoczesne biurka muszą zapewniać przestrzeń nie tylko do przechowywania dokumentów czy umieszczenia na nich komputera. Powinny być też dopasowane do wzrostu pracownika oraz ulubionej pozycji – obecnie w sprzedaży są biurka sterowane elektrycznie, przy których można pracować w pozycji siedzącej lub stojącej. Ważną kwestią jest to, aby w biurku była odpowiednia ilość szuflad i szafek, zapewniających porządek w przechowywanych dokumentach.

Krzesło do pracy biurowej musi być wygodne, ponieważ trzeba na nim spędzić 8 lub więcej godzin. Nowoczesne modele wyposażone są w biodynamiczne siedzenia, które zapewniają maksymalny komfort. Pozostałe meble to oczywiście szafki na akta, w których można archiwizować dokumentację. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest powierzenie stworzenia projektu biura profesjonalnej firmie, np. www.kdk-biznes.pl, która współpracuje z architektami wnętrz i producentami wysokiej jakości mebli biurowych.

Sprzęt i dodatki

Nawet najlepiej umeblowane biuro nie będzie miejscem zachęcającym do pracy, jeśli nie znajdą się w nim elementy ułatwiające utrzymanie ładu na stanowisku pracy. Pomimo tego, że obecnie wiele dokumentów ma formę elektroniczną, to nadal często są one drukowane. Wiąże się to z koniecznością ich segregowania za pomocą specjalnych organizerów – znakomicie sprawdzają się w tej roli designerskie pojemniki na dokumenty lub materiały piśmiennicze.

W biurze bardzo ważną rolę odgrywa też oświetlenie – ważne jest nie tylko natężenie światła, ale również jego temperatura barwowa. Zdecydowanie najkorzystniejszym rozwiązaniem jest zapewnienie wszystkim pracownikom dostępu do światła dziennego. Nie zawsze jest to jednak możliwe, dlatego należy pamiętać, że oświetlenie blatu biurka powinno mieć poziom nie mniejszy niż 500 lx. Sztuczne światło powinno być maksymalnie zbliżone do naturalnego, ponieważ tylko wtedy nie będzie ono męczyć wzroku.

Czytany 269 razy

Artykuły powiązane

 • Wiecznie zimne stopy? 9 przyczyn, które powodują chłód Wiecznie zimne stopy? 9 przyczyn, które powodują chłód

  Czasami, bez względu na to, ile par wełnianych skarpet nosisz, Twoje stopy po prostu nie mogą się rozgrzać. Istnieją schorzenia, które mogą sprawić, że stopy będą wiecznie zimne.

 • Alternatywa dla sukienki - elegancka bluzka wieczorowa Alternatywa dla sukienki - elegancka bluzka wieczorowa

  Elegancka bluzka to jedna z najbardziej uniwersalnych części damskiej garderoby. Noszą ją kobiety w każdym przedziale wiekowym, nie zważając na mankamenty sylwetki. Dobrze dobrana bluzka, potrafi zatuszować wady a uwypuklić walory figury.

 • Rodzaje damskich torebek Rodzaje damskich torebek

  Wszystkie doskonale wiemy, jak ważna jest dla nas torebka. Pełni ona funkcję praktyczną i jest świetnym dodatkiem do każdej naszej stylizacji. Jest niezbędnym elementem kobiecej garderoby i musi spełniać oczekiwane wymagania.

 • Prezent dla mamy? Biżuteria sprawdzi się zawsze! Prezent dla mamy? Biżuteria sprawdzi się zawsze!

  Zbliżają się urodziny lub Dzień Mamy i zastanawiasz się, co podarować w ten wyjątkowy dzień? Biżuteria będzie zawsze dobrym pomysłem, ale oczywiście nie jest to jedyna opcja! Warto dobrze przemyśleć zakup podarunku na wyjątkową okazję, aby Twoja mama poczuła, jak wiele dla niej znaczysz. Dobrze dobrany prezent jest nie tylko piękny czy praktyczny, ale niesie za sobą również ważne przesłanie – możesz w ten sposób pokazać, że jest wyjątkową osobą i zasługuje na wszystko, co najlepsze!

 • Złote, srebrne, brokatowe…, czyli bogato zdobione szpilki na Sylwestra Złote, srebrne, brokatowe…, czyli bogato zdobione szpilki na Sylwestra

  Noc sylwestrowa to czas, w którym panie mogą dać upust swoim modowym fantazjom i założyć na siebie strojne kreacje oraz połyskujące dodatki, które są spełnieniem dziecięcych marzeń o byciu księżniczką. Wiele pań uwielbia błyszczącą garderobę, ale jednak nie decyduje się na to, aby zakładać ją na co dzień.