Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 21 sierpień 2018 08:39

Jak stworzyć nowoczesne biuro?

Biuro powinno być przede wszystkim wygodne i dopasowane do potrzeb pracowników. Najważniejszym elementem są bez wątpienia funkcjonalne, nowoczesne meble oraz dodatki. Od lat najpopularniejsze są tzw. biura open space, czyli ekonomiczne wersje biur stacjonarnych, które ułatwiają interakcje między pracownikami. Stworzenie komfortowego miejsca do pracy zawsze wymaga przemyślenia i dobrego projektu.

Jakie meble do nowoczesnego biura?

Podstawowe meble biurowe to biurka i fotele. Nowoczesne biurka muszą zapewniać przestrzeń nie tylko do przechowywania dokumentów czy umieszczenia na nich komputera. Powinny być też dopasowane do wzrostu pracownika oraz ulubionej pozycji – obecnie w sprzedaży są biurka sterowane elektrycznie, przy których można pracować w pozycji siedzącej lub stojącej. Ważną kwestią jest to, aby w biurku była odpowiednia ilość szuflad i szafek, zapewniających porządek w przechowywanych dokumentach.

Krzesło do pracy biurowej musi być wygodne, ponieważ trzeba na nim spędzić 8 lub więcej godzin. Nowoczesne modele wyposażone są w biodynamiczne siedzenia, które zapewniają maksymalny komfort. Pozostałe meble to oczywiście szafki na akta, w których można archiwizować dokumentację. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest powierzenie stworzenia projektu biura profesjonalnej firmie, np. www.kdk-biznes.pl, która współpracuje z architektami wnętrz i producentami wysokiej jakości mebli biurowych.

Sprzęt i dodatki

Nawet najlepiej umeblowane biuro nie będzie miejscem zachęcającym do pracy, jeśli nie znajdą się w nim elementy ułatwiające utrzymanie ładu na stanowisku pracy. Pomimo tego, że obecnie wiele dokumentów ma formę elektroniczną, to nadal często są one drukowane. Wiąże się to z koniecznością ich segregowania za pomocą specjalnych organizerów – znakomicie sprawdzają się w tej roli designerskie pojemniki na dokumenty lub materiały piśmiennicze.

W biurze bardzo ważną rolę odgrywa też oświetlenie – ważne jest nie tylko natężenie światła, ale również jego temperatura barwowa. Zdecydowanie najkorzystniejszym rozwiązaniem jest zapewnienie wszystkim pracownikom dostępu do światła dziennego. Nie zawsze jest to jednak możliwe, dlatego należy pamiętać, że oświetlenie blatu biurka powinno mieć poziom nie mniejszy niż 500 lx. Sztuczne światło powinno być maksymalnie zbliżone do naturalnego, ponieważ tylko wtedy nie będzie ono męczyć wzroku.

Czytany 198 razy

Artykuły powiązane

 • Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze? Obiad komunijny w restauracji czy w domu? Jakie rozwiązanie jest lepsze?

  Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne, duchowe wydarzenie w życiu każdego kilkuletniego dziecka, które przystępuje do tego sakramentu. Jednak wielu rodziców ma dylemat, gdzie najlepiej zorganizować pociesze obiad komunijny – w domu czy może restauracji? Jak wybrać lokal, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że zorganizowana uroczystość będzie mile wspominana przez wszystkich gości?

 • Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego? Kiedy należy udać się do mechanika samochodowego?

  Jeżeli ktoś uważa, że z usług auto serwisu korzysta się tylko wtedy, kiedy pojazd odmawia posłuszeństwa, może go to spotkać znacznie szybciej niż się spodziewa. Dlatego warto systematycznie sprawdzać stan samochodu i w razie potrzeby decydować się na wymianę zużytych części.

 • Czym może zająć się mechanik samochodowy? Czym może zająć się mechanik samochodowy?

  Kiedy auto jest nowe i w pełni sprawne, kierowca może cieszyć się komfortową jazdą i czuć się pewnie na drodze. Jednak w momencie, gdy poszczególne podzespoły zaczynają się zużywać, a pojazd coraz częściej zaskakuje i nie są to miłe niespodzianki, sytuacja zdecydowanie się zmienia. Można temu zapobiec, wystarczy regularnie odwiedzać mechanika samochodowego.

 • Apartament przy plaży i co dalej, czyli co robić z dziećmi nad morzem? Apartament przy plaży i co dalej, czyli co robić z dziećmi nad morzem?

  Masz wrażenie, że Twoje dzieci nigdy nie są zmęczone i zawsze mają mnóstwo energii? Zabierz je na wakacje z mnóstwem atrakcji. Ty i Twoje dzieci możecie stworzyć super drużynę, która będzie przeżywać niezwykłe przygody na Helu! Wynajmij apartament nad morzem dla swojej gromadki, a następnie sprawdź, w jaki sposób możesz im zapewnić ciekawe wakacje.

 • Kostium jednoczęściowy - niezbędnik wakacyjnej podróży Kostium jednoczęściowy - niezbędnik wakacyjnej podróży

  Przeciwsłoneczne okulary, stylowy kapelusz, olejek do opalania (oczywiście z filtrem) – czego jeszcze nie powinno zabraknąć w bagażu kompletowanym na wakacyjny wyjazd? Kostium jednoczęściowy to niezbędny element garderoby, który sprawdzi się doskonale nie tylko na plaży. Warto mieć ze sobą niezależnie od tego, czy planujecie wakacje w Polsce, czy zagranicą.