środa, 22 sierpień 2018 16:17

Czy warto kupować kalosze na jesień?

Kobiety bardzo często podchodzą dość rygorystycznie do kwestii swojego ubioru. Jeśli zakładają sukienkę, nie ubiorą chociażby do niej trampek. Jeśli natomiast mają na sobie zwykłą koszulkę, nie zakładają raczej do niej szpilek. Oczywiście trendy się zmieniają i coraz częściej po prostu eksperymentujemy z naszym stylem i wyglądem. Zaczynamy sobie bowiem przede wszystkim cenić wygodę, a nie idealnie dobrany strój za wszelką cenę.

 

Obuwie idealne na jesień

Jesienią kobiety bardzo często noszą botki. Wyglądają one bardzo elegancko, pasują do większości ciuchów i tak naprawdę znajdziemy je we wszystkich kolorach tęczy. Trzeba jednak przyznać, iż nie zawsze jest to obuwie praktyczne. Niekiedy pada ulewny deszcz, spada śnieg i wówczas tak naprawdę z naszego pięknego obuwia, nie zostaje w zasadzie nic. Na rynku jest bowiem wiele butów niezwykle niskiej jakości, które po jednym sezonie niestety lądują w koszu. Dobrze jest zatem zdecydować się na zakup innego, typowo jesiennego obuwia. Do naszych rąk powinny trafić kalosze damskie. Może nam się jednak wydawać, iż jest to zbyt mało eleganckie obuwie. Nic bardziej mylnego. Obecnie projektuje się je tak, że pasują one nawet do sukienki. Są proste, bardzo klasyczne i zazwyczaj czarne. Możemy z nimi stworzyć bardzo elegancką i jednocześnie wygodną stylizację. Szczególnie jesienią zależy nam bowiem na tym, by dobrze czuć się w swoich ubraniach i butach. To czas czas gwałtownej zmiany pogody, a to ma spory wpływ na nasze samopoczucie. Dlatego też zamiast męczyć się godzinami w szpilkach, lepiej wskoczyć w wygodne kalosze.

 Czy kalosze to drogie obuwie?

Wiele kobiet jednak uważa, że kalosze są stosunkowo drogie. Musimy jednak brać pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim jest to obuwie, którego nie wyrzucamy po jednym sezonie. Musi być ono funkcjonalne, dobrze ocieplone i przede wszystkim solidnie wykonane, by woda nie wlatywała nam do buta. Za tą jakość natomiast musimy zapłacić i nie ma w tym nic dziwnego, jeśli spotykamy kalosze w dość wysokich cenach. Jednak tak jak i ze wszystkim, są także tańsze wersje tego obuwia. Do gustu mogą nam przypaść chociażby stosunkowo krótkie kalosze, sięgające kostki. Są one tanie, a również bardzo wygodne i wytrzymałe. Z pewnością gdy będziemy wychodzić w kaloszach w domu, o nic nie będziemy musieli się martwić. Nie straszne nam będą kałuże czy też stąpanie po jakimś błotnistym gruncie. Jeśli mieszkamy na wsi czy też często spacerujemy po lesie, takie obuwie obowiązkowo powinno znaleźć się w naszej szafce.

Czytany 374 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.