poniedziałek, 27 czerwiec 2016 14:18

Recenzja: Hypoalergiczny wosk do depilacji w plastrach Velvetic Profi

Przed wakacjami jesteśmy szczególnie mało łaskawe dla naszego owłosienia. Depilujemy nie tylko nogi i strefę bikini, ale również ręce czy wąsik. Szukamy rozwiązań, które zapewnią nam gładką skórę na dłużej, przynajmniej na kilka dni lub tygodni. Przestajemy być zadowolone z maszynek jednorazowych, po których włosy odrastają już na następny dzień.

 

Powyższy opis jest bliski memu sercu. W lecie rezygnuję z maszynek jednorazowych na rzecz wosku, który skutecznie usuwa włosy na kilka tygodni. Podczas wakacyjnego wyjazdu po prostu nie mam czasu na codzienną depilację. Jednak nie zawsze mogłam sobie pozwolić na taki komfort. Kiedyś na rynku nie było wosków o bardzo delikatnym działaniu, które nie podrażniają skóry i nie powodują powikłań w postaci wrastających włosków. Teraz na szczęście już są takie produkty. Szczególnie polecam hypoalergiczny wosk do depilacji w plastrach marki Velvetic Profi.

Hypoalergiczny wosk do depilacji w plastrach Velvetic Profi - kosmetyczny test

 

W opakowaniu znajdziemy aż 48 plastrów wosku do domowej depilacji. Woski pozbawione są wszelkich substancji drażniących, dlatego można je stosować również na twarz. W moim przypadku sprawdziły się doskonale, ponieważ przy depilacji wąsika nie spowodowały żadnych podrażnień, a w moim przypadku to najbardziej wrażliwe miejsce, można powiedzieć, że nawet skłonne do alergii.

Trwałość efektu depilacji jest bardzo dobra. W przypadku przedramion wyniosła ponad 8 tygodni, na nogach nie miałam włosów przez 6 tygodni, wąsik zlikwidowałam na ponad miesiąc. Jednak największą zaletą tych plastrów z woskiem jest łatwość nakładania. Zarówno tkanina, z której wykonano plaster, jak i sam wosk, są opracowane tak, by maksymalnie ułatwić wykonanie całego zabiegu. Produkt oceniam na 6+. Plus za wyjątkowo niską cenę jak na tak dużą ilość plastrów.