sobota, luty 24, 2024
wtorek, 26 maj 2020 18:53

Bezpieczna Depilacja Woskiem

Bezpieczna Depilacja Woskiem Bezpieczna Depilacja Woskiem

Depilacja stała się jednym z zabiegów, który wykonuje praktycznie każdy. Metod na pozbycie się zbędnego owłosienia jest wiele.

 

Do jednych z najskuteczniejszych zalicza się wykorzystanie wosku. Dlaczego faktycznie warto się zdecydować na tego rodzaju zabieg? Czy wykonywanie go w salonie kosmetycznym jest bezpieczne, zwłaszcza w czasie panującej pandemii koronawirusa?

Dlaczego warto zdecydować na depilację woskiem?

Jakie zalety ma depilacja woskiem? W Warszawie działa wiele gabinetów oferujących tego typu zabiegi. Jeżeli chcesz znaleźć coś dla siebie, zwróć uwagę na te, które proponują usługę dostosowaną do potrzeb różnych rodzajów skóry. Do depilacji mogą być stosowane różnorodne woski, dzięki czemu jest ona bezpieczna zarówno dla skóry normalnej, jak i wrażliwej czy delikatnej.   Oprócz tego do zalet depilacji woskiem zalicza się przede wszystkim to, że jest ona bardzo skuteczna. Natomiast jej efekty są długotrwałe. Warto tutaj wspomnieć, że tego rodzaju depilacja może być wykonana praktycznie na każdej części ciała. Również tam, gdzie skóra jest bardzo delikatna np. na twarzy czy w pobliżu okolic intymnych. Depilacja woskiem nie powoduje skutków ubocznych takich jak np. swędzenie skóry. 

Czy w czasach pandemii korzystanie z usługi depilacji woskiem jest bezpieczne?

W tym szczególnym czasie, jaki obecnie panuje, wiele kobiet obawia się korzystania z zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Warto jednak wiedzieć, że już i przed pandemią renomowane gabinety zachowywały bardzo wysokie standardy bezpieczeństwa i higieny. Obecnie również są one stosowane. Pomieszczenia i sprzęty, a także łóżka kosmetyczne znajdujące się w nich są regularnie sterylizowane. Dodatkowo przy depilacji woskiem stosowana jest metoda one deep. Polega ona na stosowaniu każdej szpatułki tylko jeden raz. Kosmetyczka macza ją w wosku, nakłada preparat na skórę i wyrzuca. Następna porcja wosku nakładana na skórę jest nową szpatułką. Ta metoda pozwala jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo tego zabiegu kosmetycznego. To też daje większy komfort psychiczny klientki, która może czuć się pewnie w czasie depilacji. 

Wybierz depilację woskiem w renomowanym gabinecie i ciesz się gładką skórą przez całe lato.

Media