niedziela, kwiecień 21, 2024
poniedziałek, 18 maj 2020 19:51

Naturalna pielęgnacja skóry - po jakie kosmetyki sięgnąć?

Kosmetyki naturalne Kosmetyki naturalne

Pielęgnacja naturalna to nie tylko wyraz troski o planetę, ale także najlepsza odpowiedź na potrzeby skóry. Daje gwarancję skutecznego nawilżenia i odżywienia, bez naruszenia warstwy ochronnej stanowiącej barierę dla szkodliwych substancji zawartych w powietrzu, zapewniającej skórze sprężystość i zdrowy, ładny wygląd. Jak zaplanować pielęgnację w duchu eko? Po jakie kosmetyki naturalne sięgnąć?

 

Dlaczego warto postawić na naturalną pielęgnację?

Naturalna pielęgnacja skóry revlon colorstay zyskuje coraz więcej zwolenniczek. Czerpie to, co najlepsze z natury, jednocześnie jej nie szkodząc. Doskonale odpowiada na potrzeby skóry - nie podrażnia jej, ale skutecznie pielęgnuje. Pozwala cieszyć się pięknym ciałem, nie szkodząc środowisku i zwierzętom.

Ekologiczne kosmetyki chętnie wykorzystują dobrodziejstwo roślin, czasem w ich składzie pojawia się również bogaty w witaminy, odżywczy miód czy naturalny jogurt. Producenci dbają o to, by w składzie nie pojawiały się barwniki, substancje zapachowe czy konserwanty, które mogłyby mieć działanie podrażniające. W efekcie eko kosmetyki są bardzo delikatne, dermatolodzy polecają ze zwłaszcza alergiom, osobom z cerą wrażliwą czy zmagającym się z atopowym zapaleniem skóry. Nie naruszają one bowiem ochronnej warstwy lipidowej, dzięki czemu skóra jest zdrowsza i bardziej odporna na wszelkiego typu uszkodzenia.

Kosmetyki naturalne - jakie produkty wybierać?

Po czym rozpoznać dobrej jakości kosmetyki ekologiczne? W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na producenta. Najlepiej stawiać na marki, które specjalizują się w produktach naturalnych i cieszą się dobrą opinią wśród kobiet, które przetestowały ich kosmetyki. Dobrą wskazówką będą również certyfikaty organizacji ekologicznych czy dermatologicznych.
Sposobem na rozeznanie się w jakości produktu jest również czytanie składu. Im prostszy, im więcej w nim substancji pochodzenia roślinnego, naturalnego - tym lepiej. Cera z pewnością ucieszy się z braku sztucznych barwników czy substancji zapachowych, które bardzo często powodują uczulenia i podrażniają.

Szeroki wybór kosmetyków ekologicznych w drogeriach internetowych

Poszukując dobrej jakości eko kosmetyków, najlepiej robić zakupy w renomowanej drogerii https://drogeriapigment.pl/83_resibo. W takim miejscu można liczyć na dostępność prawdziwie naturalnych, sprawdzonych kosmetyków, ale też na profesjonalną poradę w ich doborze.

Ciesząca się dobrą opinią drogeria internetowa z kosmetykami naturalnymi będzie posiadała w ofercie produkty do różnego typu skóry, dla osób zmagających się z problemami dermatologicznych, dla dorosłych oraz dla najmłodszych.