sobota, 03 styczeń 2015 16:33

Poznaj przyczynę wypadania włosów

Bioxine -  Serum i szampon przeciw wypadaniu włosów Bioxine - Serum i szampon przeciw wypadaniu włosów

Wypadanie włosów wiąże się z wieloma czynnikami. Aby skutecznie leczyć ten problem warto poznać jego przyczynę. Niekiedy drobne zmiany w sposobie odżywiania, a przede wszystkim odpowiednio dobrane preparaty pielęgnujące powstrzymają wypadanie włosów. Podejmijmy walkę z problemem, w której pomogą produkty zapobiegające wypadaniu włosów marki Bioxsine. Efektywność działania kosmetyków zauważyło aż 90% badanych!

Stres
Stres to jeden z najgorszych wrogów naszego organizmu i jedna z najczęstszych przyczyn problemów ze skórą i włosami. Nie lekceważmy momentu, gdy włosy zaczynają wypadać w większej niż zazwyczaj ilości. Zadbajmy wtedy o relaks! Może to być: sen, spacer, ćwiczenia fizyczne lub spotkanie z przyjaciółmi. Ważne jest, aby dbać o swoje dobre samopoczucie. Pamiętajmy, że długotrwały stres może doprowadzić do poważnych chorób i powikłań.

Niedobór witamin i minerałów
Aby nasze włosy zachwycały pięknym i zdrowym wyglądem należy zadbać o uzupełnienie braku odpowiednich witamin i minerałów. Przyczyną ich nadmiernego wypadania jest między innymi niedobór żelaza i cynku, a także nadmiar i brak witaminy A. Dlatego też natężone wypadanie włosów wiążę się ściśle z naszą dietą. Dbajmy o to, aby była ona bogata w składniki odżywcze. Znajdziemy je w: owocach i warzywach, mleku i jego przetworach, jajach, orzechach, drożdżach, rybach, drobiu oraz czerwonym mięsie. Cenne dla skóry składniki znajdziemy również w produktach Bioxsine. Zawarte w nich naturalne pierwiastki zapewniają maksimum skuteczności oraz brak skutków ubocznych.

Nieodpowiednia pielęgnacja
Źle dobrane preparaty pielęgnujące nasze włosy mogą przynieść odwrotny skutek od zamierzonego i spowodować ich intensywne wypadanie. Przyczyną jest osłabienie struktury włosa spowodowane nadmiernym wysuszeniem, intensywnym farbowaniem lub rozjaśnianiem włosów, a także stosowaniem złych preparatów do stylizacji. Warto sięgać po naturalne produkty nie zawierające obciążających i niszczących składników oraz detergentów. Pomocne będą profesjonalne preparaty ziołowe takie jak: szampon i serum Bioxsine – produkty przeznaczone dla kobiet i mężczyzn. Dzięki połączenie natury i nauki stworzono unikalną formułę – Biocomplex B11. Zawiera ona m.in.: tak cenne dla naszej skóry substancje jak: cynk, magnez, potas, wapń, żelazo, flawonoidy, kwas linolowy, kwas oleinowy oraz beta-sytosterol. Regularne stosowanie produktów Bioxsine wzmacnia aktywne mieszki włosów, zwiększając ich gęstość. Jakość produktu potwierdzają badania instytutów badawczych, m.in. cenionego Dermatest Germany. Aż 70% osób, które stosowały szampon Bioxsine przez okres, co najmniej dwóch miesięcy, zauważyło znaczne zahamowanie procesu wypadania włosów, a 40% zwiększenie ich ilości. Dodatkowo w odróżnieniu od silnie ziołowych produktów szampon Bioxsine posiada neutralny zapach oraz delikatny bursztynowo – miodowy koloryt. Te zalety niewątpliwie zapewniają komfort w codziennym stosowaniu.

Choroby
Wzmożone wypadanie włosów towarzyszy zazwyczaj gorączce oraz stanom zapalnym. Utrzymujący się łupież, czy łojotokowe zapalenie skóry jest również jedną z przyczyn wypadania włosów. Likwidując ten problem przy pomocy odpowiednich środków np. szamponu przeciwłupieżowego marki Bioxsine. Dzięki specjalnej formule szamponu opartej na m.in.: zawartości cynku oraz aktywnym działaniu kwasu salicylowego powoduje on osuszanie łojotoku oraz niszczenie martwych komórek skóry głowy, czyli łupieżu. Dodatkowo z jednej strony skutecznie przeciwdziała wypadaniu włosów, a z drugiej - pobudza ich zdrowy i mocniejszy porost.

Łysienie androgenowe
Jest to jedna z najczęstszych przyczyn wypadania włosów występująca u kobiet i mężczyzn. Według statystyk problem utraty włosów dotyczy 1/3 mężczyzn w wieku między 25. a 40. rokiem życia oraz ponad połowy mężczyzn i 20 procent kobiet po pięćdziesiątce. W większości przypadków za wypadanie włosów u mężczyzn odpowiada aktywna forma testosteronu - DHT. Testosteron, niezbędny do funkcjonowania hormon, wiąże się z enzymem 5 alfa R1, który naturalnie występuje w gruczołach łojowych sąsiadujących z mieszkami włosowymi.

Tak powstaje dihydrotestosteron (DHT) – pochodna testosteronu, która osłabia włosy i jest bezpośrednio odpowiedzialna za nasilenie procesu łysienia. U kobiet łysienie androgenowe wynika najczęściej z zachwiania hormonalnego, które powoduje obniżanie poziomu estrogenów oraz wzrost ilości testosteronu. Skuteczne w walce z problemem będą preparaty Bioxsine, których działanie hamuje proces utraty włosów. Sekret sukcesu dermokosmetyków Bioxsine tkwi w specjalnie opracowanej formule Biocomplex B11. Działa ona bezpośrednio na przyczynę łysienia zapobiegając łączeniu się enzymu 5 alfa R1 z testosteronem, które prowadzi do powstawania jego aktywnej formy – DHT, głównej przyczyny wypadania włosów. Biocomplex B11, dzięki zawartym w nim substancjom eliminuje problem powstawania DHT, a przez to zapobiega wypadaniu włosów. Według przeprowadzonych badań równoczesne stosowanie szamponu i ampułek (serum) BIOXSINE zapobiegło wypadaniu włosów u 90% stosujących go osób. Natomiast zwiększenie ilości włosów w trakcie dwumiesięcznej kuracji zaobserwowało 80% badanych.


Cena:
Serum: ok. 150 pln
Szampon: ok. 39 pln
Produkt dostępny w aptekach.

Czytany 1235 razy

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.