Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 11 kwiecień 2019 09:35

Demakijaż twarzy – o czym należy pamiętać?

Jak prawidłowo oczyszczać skórę? Co robić, by cera była świeża i promienna? Dowiedz się, jak krok po kroku wykonywać demakijaż twarzy i zapewniać skórze komfort przez całą noc.

Znaczenie oczyszczania twarzy

Twarz to część ciała, która zawsze najbardziej narażona jest na działanie wszelkich czynników zewnętrznych. Działanie promieniowania UV, zanieczyszczenia, wiatr czy mróz w połączeniu z makijażem sprawiają, że skóra staje się przemęczona, przesuszona i nadwrażliwa. Aby zapobiec starzeniu się skóry i powstawaniu zmarszczek należy szczególnie dbać o delikatną skórę twarzy. Podstawą jest codziennie dokładne usuwanie z jej powierzchni makijażu, a także jej oczyszczanie i tonizowanie.

Oczyszczanie twarzy dla każdego

Z zabiegu demakijażu i oczyszczania powinny korzystać także osoby, które na co dzień nie korzystają z makijażu. Oprócz usuwania resztek produktu, demakijaż pozwala na odświeżenie i odżywienie skóry twarzy, a także przygotowanie jej do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych, które pozwalają na zachowanie młodego i świeżego wyglądu. Oczyszczanie twarzy ma za zadanie usunąć między innymi pot, bakterie, kurz i nadmiar sebum. Ważne, aby wykonywać staranny demakijaż nie tylko wieczorem, ale także rano.

Prawidłowy demakijaż twarzy

Oczyszczanie twarzy powinno odbywać się przy pomocy specjalnych preparatów, które są dopasowane do rodzaju skóry. Używanie kosmetyków, które zawierają w sobie wysokiej jakości składniki odżywcze pozwoli na dodatkową regenerację skóry i pomoże zapobiec podrażnieniom. Kosmetyki do demakijażu Arkana zawierają naturalne środki myjące, które nie powodują stanów zapalnych skóry. Delikatne produkty doskonale nadają się także do cery z problemami i nadwrażliwością.

Krok pierwszy: oczy

Ze względu na najsilniejsze zanieczyszczenia demakijaż należy rozpocząć od oczu. Jeżeli używasz produktów wodoodpornych, wybierz kosmetyk dwufazowy, który rozpuści makijaż, co pozwoli uniknąć nadmiernego pocierania delikatnej skóry wokół oczu. Demakijaż oczu powinien być wykonywany bardzo delikatnie, dlatego nasączony płynem wacik kosmetyczny najlepiej jest przyłożyć do skóry i poczekać aż produkty się rozpuszczą. Kosmetyki należy zmywać kierując wacik od wewnętrznego do zewnętrznego kącika. Tusz do rzęs najlepiej jest zmywać ruchami pionowymi. 

Krok drugi: twarz

Makijaż z twarzy można usunąć używając pianek, żeli, płynów micelarnych bądź mleczka oczyszczającego. Podstawowym błędem jest mycie twarzy w gorącej wodzie – powinna być ona letnia, a nawet chłodna. Zbyt wysoka temperatura wody negatywnie wpływa na kondycję skóry, ponieważ niszczy jej naturalną warstwę ochronną. Jeżeli korzystasz z płynu bądź mleczka, nałóż kosmetyk na wacik i delikatnie usuń zabrudzenia do momentu, gdy wacik będzie zupełnie czysty. W codziennej pielęgnacji i oczyszczaniu skóry nie można zapomnieć o szyi i dekolcie.

Krok trzeci: tonizowanie i krem

Pielęgnacja skóry to także jej tonizowanie i nawilżanie przy pomocy kremu. Stosowanie toniku pozwala na przywrócenie skórze prawidłowego pH i odbudowanie bariery ochronnej. Krem natomiast, w zależności od potrzeb, pozwoli na jej regenerację i nawilżenie.

Prawidłowo wykonany demakijaż i staranne oczyszczenie skóry twarzy pozwoli na opóźnienie procesu starzenia się skóry. Systematyczne stosowanie wysokiej jakości produktów pozwoli na utrzymanie młodego i zdrowego wyglądu. Sklep Arkana posiada bogatą ofertę bezpiecznych i skutecznych produktów do pielęgnacji twarzy.

Czytany 107 razy

Artykuły powiązane

 • Lifting bez skalpela Lifting bez skalpela

  Z upływem lat skóra traci napięcie i elastyczność. Widać na niej oznaki zmęczenia i przesuszenie. Wtedy wymaga działań specjalnych. Czas na kosmetyczny lifting!

 • Odżywcze oczyszczenie Odżywcze oczyszczenie

  Kiedyś do oczyszczania mieszanej cery polecano spirytus salicylowy i dobrze, że te czasy minęły.

 • Pielęgnacja w duecie Pielęgnacja w duecie

  Mamy jedną twarz, ale jak to możliwe, że ma tak wiele różnych potrzeb?

 • Kompleksowa regeneracja Kompleksowa regeneracja

  Cera zmęczona po lecie? Wymaga intensywnej regeneracji? Postaw na niezwykle skuteczny składnik - wybierz kosmetyki zawierające filtrat śluzu ślimaka!

 • Jak ukoić podrażnioną cerę? Jak ukoić podrażnioną cerę?

  Skóra, zwłaszcza wrażliwa, często ulega podrażnieniom. Zanieczyszczone środowisko, klimatyzacja, nieodpowiednia dieta, używki…