niedziela, czerwiec 23, 2024
niedziela, 14 kwiecień 2019 18:33

Serum olejowe - kiedy i jak używać?

W ostatnim czasie na rynku pojawiło się wiele serów olejowych. Kobiety coraz chętniej sięgają po ten kosmetyk. Wiele z nas wciąż jednak nie wie, jak właściwie powinno się używać serum i kiedy po nie sięgnąć. Na początek warto zaznaczyć, że na drogeryjnych półkach czy w sieci odnajdziesz różne produkty.

Jedne sera mają bardzo lekką konsystencję, świetnie nadają się pod makijaż, a ich działanie musi być dopełnione kremem. Naturalne sera olejowe to inny rodzaj kosmetyków, choć oparty na tych samych zasadach. Dziś skupimy się właśnie na stosowaniu olejowego serum do skóry.

Czym jest serum?

Serum to niezwykły kosmetyk, który działa o wiele silniej niż krem. Przede wszystkim składa się ono w większości lub wyłącznie ze składników aktywnych. To prawdziwy regenerujący zastrzyk dla Twojej skóry. Z serum można korzystać codziennie, zarówno na dzień, jak i na noc. Olejowa forma serum nie zawsze sprawdzi się pod makijaż - wszystko zależy od produktu, który wybierzesz.

Lekkie sera, zawierające wodę, wymagają nałożenia kremu po ich aplikacji. Wszystko dlatego, że taki produkt szybko paruje. Dodatkowa warstwa kremu ograniczy utlenianie się serum i sprawi, że składniki aktywne lepiej wnikną w skórę.

Serum to kosmetyk, który niemal z dnia na dzień poprawi kondycję Twojej skóry. Jego działanie zależy od tego, jaki produkt wybierzesz. Wśród serów olejowych odnajdziesz te odmładzające, ale także takie, które zwalczają wypryski, chronią skórę przed odwodnieniem, wyrównują koloryt oraz nawilżają.

Kiedy używać olejowego serum do skóry?

Powszechnie uważa się, że serum to silny kosmetyk odmładzający i mogą po nie sięgać wyłącznie dojrzałe kobiety. To mit! Lekkie, wodniste sera mogą być używane już przez nastolatki. Nieprawdą jest, że skóra pod wpływem serum się rozleniwi, straci naturalne właściwości regeneracyjne itp. Kosmetyk ten to zastrzyk substancji aktywnych, których Twoja twarz, szyja i dekolt potrzebują bez względu na wiek.

Nastolatki oraz osoby dorosłe, borykające się z cerą tłustą i niedoskonałościami, również mogą sięgnąć po serum olejowe. W tym przypadku należy wybrać to, które będzie działało przeciwbakteryjnie, ale też wyrównywało koloryt skóry oraz nawilżało.

Posiadacze cery wrażliwej także znajdą coś dla siebie wśród naturalnych serów olejowych. Wszystko zależy od dobranej mieszanki olejowej.

Serum można stosować w codziennej pielęgnacji. Doskonale sprawdza się na noc. Kosmetyk zawsze nakładaj na dobrze umytą twarz. W tym celu możesz użyć olejek do mycia skóry lub ulubiony żel. Następnie spryskaj twarz hydrolatem albo wodą i zaaplikuj kilka kropel wybranego serum na zwilżoną skórę.

Serum olejowe możesz nakładać również na dzień, jednak pamiętaj, by stosować dodatkową ochronę przeciwsłoneczną. Duży wybór serów olejowych odnajdziesz w ofercie polskiej marki Creamy.

Serum do twarzy przez cały rok

Olejowe serum to kosmetyk, którego możesz używać przez cały rok. Twoja skóra szczególnie potrzebuje składników aktywnych zimą, a także latem. Mróz, wiatr i suche powietrze pogarszają kondycję cery, dlatego warto dodatkowo ją wspomagać. Latem serum zregeneruje Twoją skórę po nadmiernym nasłonecznieniu.

Dobrze jednak pamiętać, że olejowe serum może być stosowane przez cały rok i doskonale sprawdzi się również jesienią oraz wiosną.

Serum olejowe to kosmetyk, po który może sięgnąć każda z nas. To, jak nasza skóra na nie zareaguje, zależy od doboru odpowiedniego produktu. Zachęcamy do korzystania z naturalnych kosmetyków, których działanie może Cię zaskoczyć. Już dziś wypróbuj serum olejowe na własnej skórze!