wtorek, 28 styczeń 2014 15:02

Zmora żółtych paznokci

Zdrowe paznokcie Zdrowe paznokcie

Żółte paznokcie... zmora nie każdej, ale prawie każdej kobiety, zdarza się, że i mężczyzn. Co na nie poradzić i jak zapobiec powtórzeniu takiej sytuacji? Oto parę rad, jak zadbać o takie paznokcie. Przyczyną żółknięcia paznokci może być nałóg palenia papierosów, w takim wypadku jak najprędzej musimy go zakończyć. Może to także być jakaś choroba, np. grzybica-pierwsze stadium, które jest dosyć szybko wyleczalne.

W takich przypadkach jesteśmy zmuszeni skontaktować się z lekarzem. Jeśli mamy pewność, że to żadna z przyczyn powyżej wymienionych to możemy zastosować się do kolejnych rad.

Pierwszą rzeczą jaką powinniśmy zmienić to lakiery do paznokci. Ciemne kolory nakładane na płytkę bez specjalnej bazy powodują żółknięcie. Jeśli masz więc ochotę na ciemny lakier to najpierw nałóż na paznokcie bazę pod tego właśnie typu lakiery. Można ją dostać w każdym dobrym sklepie kosmetycznym. Powinnyśmy również używać odżywki do paznokci, naprawdę bardzo się przydaje. 

Dalszym ciągiem wybielenia paznokci jest moczenie w proszkach do tego przeznaczonych - spokojnie można nabyć taki w aptece. Proszek taki wsypuje się do wody i zamacza w nim paznokcie. Dobrym sposobem działającym na takiej samej zasadzie jest rozpuszczenie dużej ilości mydła białego i w momencie kiedy woda będzie już biaława moczyć w niej paznokcie. Do domowych sposobów można też zaliczyć czyszczenie sokiem z cytryny. Wyciskamy sok na końcówkę paznokci, a on je wybiela.

 

Czytany 976 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.