Polecane artykuły

 • 1
wtorek, 28 styczeń 2014 15:02

Zmora żółtych paznokci

Zdrowe paznokcie Zdrowe paznokcie

Żółte paznokcie... zmora nie każdej, ale prawie każdej kobiety, zdarza się, że i mężczyzn. Co na nie poradzić i jak zapobiec powtórzeniu takiej sytuacji? Oto parę rad, jak zadbać o takie paznokcie. Przyczyną żółknięcia paznokci może być nałóg palenia papierosów, w takim wypadku jak najprędzej musimy go zakończyć. Może to także być jakaś choroba, np. grzybica-pierwsze stadium, które jest dosyć szybko wyleczalne.

W takich przypadkach jesteśmy zmuszeni skontaktować się z lekarzem. Jeśli mamy pewność, że to żadna z przyczyn powyżej wymienionych to możemy zastosować się do kolejnych rad.

Pierwszą rzeczą jaką powinniśmy zmienić to lakiery do paznokci. Ciemne kolory nakładane na płytkę bez specjalnej bazy powodują żółknięcie. Jeśli masz więc ochotę na ciemny lakier to najpierw nałóż na paznokcie bazę pod tego właśnie typu lakiery. Można ją dostać w każdym dobrym sklepie kosmetycznym. Powinnyśmy również używać odżywki do paznokci, naprawdę bardzo się przydaje. 

Dalszym ciągiem wybielenia paznokci jest moczenie w proszkach do tego przeznaczonych - spokojnie można nabyć taki w aptece. Proszek taki wsypuje się do wody i zamacza w nim paznokcie. Dobrym sposobem działającym na takiej samej zasadzie jest rozpuszczenie dużej ilości mydła białego i w momencie kiedy woda będzie już biaława moczyć w niej paznokcie. Do domowych sposobów można też zaliczyć czyszczenie sokiem z cytryny. Wyciskamy sok na końcówkę paznokci, a on je wybiela.

 

Czytany 930 razy

Artykuły powiązane

 • Dlaczego lakiery hybrydowe są tak popularne? Dlaczego lakiery hybrydowe są tak popularne?

  Twoje koleżanki chwalą się nowymi paznokciami, a ty nie rozumiesz co takiego w nich widzą? Przekonują cię, że ich lakiery hybrydowe są lepsze od twoich zwykłych? Namawiają na wypróbowanie manicure hybrydowego, ale nie potrafią cię do tego skutecznie przekonać?

 • Zdrowe i piękne paznokcie Zdrowe i piękne paznokcie

  Zdrowe i piękne paznokcie oraz zadbane dłonie są wizytówką każdej kobiety. Jesienią i zimą wymagają szczególnej troski, dlatego sięgnij już teraz po swój zestaw must have tej zimy – niezawodny krem ochronny do rąk oraz odbudowujące serum do paznokci!

 • Kolorowe żele do paznokci - najmodniejsze odcienie jesieni Kolorowe żele do paznokci - najmodniejsze odcienie jesieni

  Nadeszła jesień, a wraz z nią długie nastrojowe wieczory - spędzane w domu z książką i kubkiem herbaty, albo w knajpce ze znajomymi przy grzanym winie. Niezależnie od tego, jak planujesz spędzić jesień, powinnaś odpowiednio zadbać o swój manicure.

 • Najpopularniejsze metody stylizacji paznokci w Krakowie Najpopularniejsze metody stylizacji paznokci w Krakowie

  Przedłużanie paznokci przy użyciu odpowiednich materiałów umożliwia uzyskanie bardzo ciekawego efektu, jeżeli chodzi o wygląd płytki. Manicure i pedicure, które oferują studia paznokci, to obecnie wiele rodzajów stylizacji paznokci. Z pewnością najpopularniejszy jest manicure hybrydowy, żelowy oraz akrylowy. Czym różnią się te metody stylizacji paznokci w Krakowie? Jakie mają wady i zalety?

 • Frezarka do paznokci – akcesorium tylko dla stylistek? Frezarka do paznokci – akcesorium tylko dla stylistek?

  Frezarka do paznokci kojarzy nam się raczej tylko z salonami kosmetycznymi.