wtorek, 28 styczeń 2014 14:12

Zdrowe i piękne paznokcie

Piękne paznokcie Piękne paznokcie

Mocne i piękne paznokcie to oznaka zdrowia. Jeśli jest z nimi coś nie tak, może to być pierwszym objawem niedoboru minerałów i witamin, a nawet problemów z układem nerwowym. Zdrowe paznokcie są istotne także ze względów estetycznych (szczególnie dla nas kobiet). Podstawową rolę dla ich pięknego wyglądu stanowi odpowiednia dieta, nie wystarczy jednak, jeśli zmagasz się z zaburzeniami krążenia lub chorobami układu sercowo-naczyniowego.

Poniżej dowiesz się co zrobić, żeby twoje paznokcie były zdrowe, mocne i piękne. Nie ma w tym nic trudnego!

Najważniejsze w diecie są witaminy. Dostarczymy ich do organizmu wraz z warzywami i owocami. Ważne są produkty bogate w krzem i biotynę. Są to odpowiednio np cebula dla krzemu i banany oraz produkty pełnoziarniste dla biotyny. Ważnym punktem jest oczywiście odpowiednie spożycie wody. 2 litry będą najodpowiedniejsze.

Jeśli nie jesteśmy w stanie dostarczyć organizmowi wystarczającej ilości witamin i minerałów w diecie, polecamy suplementy diety, które w swoim składzie mają witaminy A oraz B, minerały takie jak cynk, wapń i fosfor. Korzystny dla paznokci jest także skrzyp polny. 

Jeśli dieta jest odpowiednia, teraz możemy działać bezpośrednio na paznokcie. Nie obgryzajmy paznokci oraz nie wycinajmy skórek. Uszkadza to płytkę paznokcia i może prowadzić do infekcji. Przy używaniu detergentów, zawsze nakładajmy rękawiczki. Regularnie obcinajmy i czyśćmy paznokcie, a zmywacza używajmy maksymalnie 3 razy w miesiącu. Zaopatrzmy się również w odżywkę utwardzającą paznokcie, staną się mocniejsze i odporniejsze na mikrouszkodzenia. 

 

 

Czytany 1016 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.