sobota, czerwiec 22, 2024
środa, 22 kwiecień 2020 18:36

Manicure hybrydowy, żelowy czy akrylowy? Co wybrać?

lakiery hybrydowe lakiery hybrydowe

Każda metoda malowania paznokci ma swoje zwolenniczki – obecnie największą popularnością cieszy się hybryda, ale wiele kobiet ceni też technikę żelową lub lakiery tradycyjne. Poznaj plusy i minusy różnych metod i wybierz najlepszą dla siebie.

Staranny manicure elementem stylizacji

Malowanie paznokci to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych – sposobów na wykonanie idealnego manicure i pedicure jest jednak kilka. Zadbane, ładne i starannie pomalowanie paznokcie są wizytówką nowoczesnej kobiety oraz częścią jej stylizacji, dlatego warto wybrać najlepszy dla siebie sposób, aby uzyskać pożądany efekt. Wybór jest duży – są to lakiery hybrydowe, tradycyjne, żelowe, a także paznokcie akrylowe czy tytanowe. Co wybrać? Poznaj plusy i minusy najpopularniejszych metod i przekonaj się, która zapewni najlepszy efekt.

Lakiery hybrydowe

Największą popularnością cieszy się manicure hybrydowy, czyli malowanie paznokci specjalnymi lakierami hybrydowymi. Gwarantują one trwały efekt – nawet do około 3-4 tygodni – a także piękny połysk. Minusem jest jednak odrost, dlatego niektóre panie wykonują zabieg ponownie już po 2 tygodniach. Lakiery hybrydowe wymagają utrwalenia – niezbędna jest lampa UV lub LED.

Specjalne lakiery – w porównaniu do klasycznych – wymagają utwardzenia za pomocą światła UV lub LED, ale dzięki temu wyróżniają się wysoką trwałością i są odporne na zarysowania, odpryskiwanie czy też ścieranie. Ponadto mając manicure hybrydowy, można wykonywać codzienne obowiązki bez zmartwień – jak np. zmywanie, sprzątanie itp. Zabieg nie jest czasochłonny, a daje świetny efekt na długo. Poza tym prawidłowo nałożona i następnie zdjęta hybryda jest w pełni bezpieczna dla kondycji płytki paznokci.

Lakiery żelowe

Paznokcie żelowe – podobnie jak lakiery hybrydowe – utrzymują się od 2 do 4 tygodni. W zasadzie żel trzyma się tak długo, jak chcemy – tak przygotowane paznokcie prezentują się naturalnie i są świetną alternatywą dla klasycznego lakieru oraz tipsów.

Żel daje inny efekt wizualny i jest niemal tak popularny jak hybryda. Aby przygotować paznokcie żelowe, również potrzebna jest lampa LED. Oba zabiegi można wykonać w gabinecie kosmetycznym u stylistki paznokci lub samodzielnie w domu. Bazą i kluczem do sukcesu jest jednak dobrej jakości żel. Minus? Zdjęcie tej stylizacji wymaga doświadczenia i wiedzy, gdyż wiąże się to z piłowaniem.

Akrylowe stylizacje

Popularne są także paznokcie akrylowe, które utrzymają się około 3 tygodni i są bardzo wytrzymałe oraz odporne na różne uszkodzenia mechaniczne. To naturalne paznokcie przedłużone za pomocą akrylu, specjalnego proszku – do ich utwardzenia nie jest potrzebna lampa LED lub UV. Gdy paznokcie się utwardzą, nadaj im wybrany kształt i pomaluj na wybrany kolor. Metoda ta cieszy się dużą popularnością wśród pań, które narzekają na dość kruche i łamliwe paznokcie. Poza tym można w razie potrzeby – w przypadku odrostu – uzupełnić akryl bez zdejmowania manicure. To duża zaleta akrylu – lakiery hybrydowe nie dają takiej możliwości. Minusem akrylu jest jednak zapach oraz szybkie schnięcie, co utrudnia pracę mniej doświadczonym stylistkom.

Każda z metod – lakiery hybrydowe, paznokcie żelowe czy akrylowe – ma swoje plusy i pozwala stworzyć piękny manicure. Kluczem do sukcesu jest staranność i odpowiednie akcesoria do wykonania zabiegu. Warto poeksperymentować i wybrać metodą odpowiednia dla siebie, a także wykazać się kreatywnością, bawiąc się z różnymi stylizacjami.

Media