wtorek, 27 kwiecień 2021 15:37

Stylizacja paznokci: jakie lakiery do paznokci wybierać?

wizaż lakiery do paznokci wizaż lakiery do paznokci pixabay

Malowanie paznokci to kobiecy rytuał znany już tysiące lat przed naszą erą. Dawniej pięknie pomalowane paznokcie symbolizowały bogactwo i przywileje, dzisiaj lakier do paznokci to dodatek, który uzupełnia stylizacje i sprawia, że czujemy się piękniejsze.

Czy malowanie paznokci to dobry pomysł? Sprawdźmy, dlaczego tradycyjne lakiery do paznokci to najlepsza opcja!

Modny dodatek na każdą okazję – lakiery do paznokci

Modne lakiery do paznokci to lakiery zgodne z aktualnymi trendami, a jednocześnie w pełni odpowiadające naszym upodobaniom. Zadbane dłonie zwiększą naszą pewność siebie i sprawią, że poczujemy się jeszcze piękniej, dlatego warto starannie zaplanować domowy manicure.

Sporym powodzeniem cieszą się matowe lakiery z błyszczącymi dodatkami albo wręcz lakiery na wysoki połysk. Klasyczne lakiery transparentne, np. z dodatkiem substancji odżywczych, będą wzmacniały paznokcie, a subtelny odcień z dodatkiem brokatu sprawdzi się niezależnie od okoliczności.

Bogata paleta odcieni to gwarancja, że dobierzemy lakier do paznokci nie tylko na specjalne okazje, ale także na co dzień i do pracy, dlatego warto zaopatrzyć się w kilka buteleczek i być gotowym na każdą okoliczność. Błyszczący, matowy, perłowy, a może transparentny? Lakiery do paznokci w modnych odcieniach znajdziesz na: https://www.wizazsklep.pl/61-lakiery-do-paznokci.

Dlaczego warto malować paznokcie?

Lakier do paznokci to jeden z trendów kosmetycznych, który od długiego czasu nie wychodzi z mody. Piękne paznokcie to doskonała ozdoba dłoni, a dopasowany do stylizacji kolor staje się jej ważnym elementem. Dla wielu kobiet jest to dodatek, bez którego wygląd nie byłby kompletny, a sam rytuał malowania paznokci przybiera formę przyjemnego zabiegu pozwalającego choć na chwilę odpocząć od codziennego pośpiechu.

Poza tradycyjnymi lakierami na rynku pojawiły się także lakiery hybrydowe czy żelowe o przedłużonej trwałości, dzięki którym manicure wykonanym w salonie kosmetycznym możemy cieszyć się nawet przez kilka tygodni. Mimo różnorodności rozwiązań klasyczne lakiery mają sporą przewagę – chociaż są mniej trwałe, a żeby samodzielnie uzyskać piękny efekt niezbędna jest wprawa, modne lakiery do paznokci można dopasować do nastroju czy stylizacji i zmieniać kolor w dowolnym momencie, w zależności od potrzeb i bez konieczności wizyty u kosmetyczki.

Ważnym aspektem może okazać się też cena: drogeryjny lakier do paznokci wystarcza na kilka sesji domowego manicure i nawet dodając koszt odżywki do paznokci, zmywacza, bazy matującej czy przedłużającej trwałość albo rozcieńczalnika do lakierów w ostatecznym rozrachunku cena w stosunku do salonów kosmetycznych jest zdecydowanie na plus.