środa, kwiecień 24, 2024
środa, 02 marzec 2022 17:37

Rodzaje lakierów do paznokci – kiedy jaki wybrać?

Indigo Indigo pixabay

Paznokcie można ozdobić na wiele różnych sposobów. Najczęściej w tym celu stosuje się lakiery do paznokci.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów tego typu produktów, dzięki czemu można uzyskać różnorodne efekty wykończenia manicure. Zobacz, jakie rodzaje lakierów do paznokci są najchętniej wybierane, a także gdzie warto je kupować.

Jakie rodzaje lakierów do paznokci są dostępne na rynku?

Cały czas niezwykle popularne są klasyczne lakiery do paznokci. Są one powszechnie dostępne praktycznie w każdej drogerii w wielu wersjach kolorystycznych, a także pozwalają także na różne sposoby wykończenia manicure np. matowy lub na wysoki połysk. Jednak ich trwałość na paznokciach jest stosunkowo krótka. Dlatego też coraz większym zainteresowaniem zaczynają się cieszyć lakiery pozwalające na dłuższe zachowanie świeżości manicure np. lakiery hybrydoweżelowe czy winylowe. W ostatnim czasie pojawił się także manicure tytanowy. Jest to propozycja dla osób, które nie mogą z różnych względów stosować lakierów hybrydowych czy żelowych. Trwałość tych lakierów określa się na co najmniej dwa tygodnie, czasami pozostają na paznokciach dłużej. Wszystko zależy od tego, co na co dzień wykonuje się dłońmi, a także jak szybko rośnie naturalna płytka paznokcia. Na rynku można dostać także lakiery specjalistyczne, które oprócz barwienia płytki paznokcia pozwalają na ich wzmocnienie, odżywienie, czy zapobieganie rozdwajaniu się na końcach.

Gdzie szukać sprawdzonych lakierów do paznokci?

Oprócz lakierów do zdobienia paznokci można wykorzystać różnorodne specjalne efekty, folie transferowe czy kryształki. Podobnie jak lakierów do paznokci, tak i tych produktów warto szukać w sprawdzonych sklepach i hurtowniach, a także u dystrybutorów wybranych marek. Przykładem takiego miejsca jest Dobre Mani, który jest oficjalnym dystrybutorem produktów marki Indigo Nails w Gdańsku. Dobre Mani oferuje głównie kosmetyki do pielęgnacji dłoni i stóp, jednak w ofercie dostępne są również inne produkty, np. produkty spa takie jak balsamy do ciała czy zestawy Indigo Home SPA, a także pędzle do manicure czy różnorodne narzędzia ułatwiające wykonywanie zabiegów kosmetycznych. Zakupy w tym miejscu to także duża wygoda, gdyż można zrobić je w komfortowy sposób przez internet w zaciszu własnego domu. Takie zakupy pozwalają także na poczynienie oszczędności z uwagi na to, że ceny u dystrybutora, a także przez internet są o wiele bardziej przystępne niż u pośredników czy też w sklepach stacjonarnych.