niedziela, czerwiec 23, 2024
czwartek, 03 październik 2019 15:46

Frezarka do paznokci – akcesorium tylko dla stylistek?

Semilac frezarka do paznocki Semilac frezarka do paznocki

Frezarka do paznokci kojarzy nam się raczej tylko z salonami kosmetycznymi.

Jednakże coraz więcej kobiet chce samodzielnie zadbać o swoje paznokcie i lubi eksperymentować z kolorami i kształtami. Czy frezarka do paznokci to sprzęt, który może znaleźć się w domu amatorki malowania paznokci, czy może to narzędzie zarezerwowane wyłącznie dla profesjonalistek?

Frezarka do paznokci – sprzęt dla amatorek

Duże, profesjonalne frezarki do paznokci to spora inwestycja. Potrafią słono kosztować, więc raczej niewiele osób, które hobbystycznie zajmują się robieniem paznokci, decyduje się na nie. To zdecydowanie sprzęt zarezerwowany dla profesjonalistek, które chcą, by ich usługi były na najwyższym poziomie.

Jednak to nie znaczy, że amatorki nie mogą korzystać z frezarek. Na rynku jest mnóstwo sprzętów o mniejszych wymiarach, które dobrze się sprawdzą. Coraz częściej producenci oferują mniejsze frezarki do paznokci (także dla profesjonalistek), które dużo łatwiej jest przechowywać w warunkach domowych.

Czy potrzebna ci jest frezarka do paznokci?

Frezarka do paznokci to bardzo uniwersalny sprzęt, może służyć do wielu różnych zastosowań. Wszystko zależy od tego, jakiego frezu użyjesz. Frezarka z pewnością przyda się tym osobom, które lubią mieć zadbane paznokcie i dla których wycięte skórki to za mało.

Jest to także świetne rozwiązanie dla osób, które planują rozwinąć swoje umiejętności w kwestii stylizacji paznokci i zastanawiają się, czy jest to dobra ścieżka rozwoju zawodowego. Frezarka przyda się także dziewczynom, które lubią zdobić paznokcie i chętnie je stylizują koleżankom, znajomym czy sąsiadkom. Ze względu na to, że frezarkę można wykorzystać także do pracy nad stopami, warto by zaopatrzyły się w nią osoby, które mają problem z hiperkeratozą (nadmiernym przyrastaniem martwej tkanki na piętach) lub mają twarde, zrogowaciałe paznokcie, które nie poddadzą się pilniczkom.

Do czego można wykorzystać frezarkę?

Zastosowanie frezarki jest bardzo szerokie. W zależności od zastosowanego frezu możesz wykorzystać ją do pielęgnacji dłoni albo stóp. Najczęściej stosuje się ją do ściągania żelu, akrylu lub hybrydy z płytki paznokcia. Z jej pomocą można także wymodelować paznokieć – skrócić go i nadać mu idealny kształt. Frezarka może służyć także do pozbycia się nadmiaru martwego naskórka ze stóp.

Sprzęt nadaje się także do przygotowania płytki do nałożenia ozdoby. Można za jego pomocą wykonać rowki czy dziurki w paznokciach, można także zmatowić płytkę, by lepiej przyjęła lakier hybrydowy. Co więcej, frezarka nadaje się także do polerowania akrylu. Tak naprawdę jeden sprzęt może posłużyć do wszystkich zadań związanych z pielęgnacją i modelowaniem paznokci.

Jaką frezarkę do paznokci wybrać?

Wybór frezarki do paznokci powinien być podyktowany przede wszystkim parametrami technicznymi urządzenia. Frezarka dla amatorek i osób, które hobbystycznie wykonują paznokcie, nie musi mieć wysokiej mocy. Najmniejsze mają około 40 W, warto jednak zainwestować w nieco mocniejszy sprzęt np. tą, która ma ok. 65 W.

Warto zwrócić uwagę także na ilość obrotów – od tego będzie zależało, jak sprawnie przebiegnie praca. Średnia prędkość pracy frezów to 20 000 -30 000 obrotów. Ważnym kryterium jest także liczba i rodzaje frezów, które są dołączone do zestawu. Powinny się w nim znajdować frezy do wyrównywania i nadawania kształtu oraz polerowania paznokci a także do ściągania masy hybrydowej i żelu.